USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

24 травня: події, факти, дні народження

24 Травня 2020 00:00
День народження 24 травня відзначають волинська письменниця Анна Луцюк, громадська діячка Тетяна Карпів та генеральний директор у Zayets Group corporation Павло Заєць.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх іменинників та бажає міцного здоров'я, особистого щастя, яскравих успіхів та здійснення найзаповітніших мрій. А ще - гарного настрою, багато позитивних емоцій та приємних моментів щодня.
Анна Луцюк
Анна Луцюк
Тетяна Карпів
Тетяна Карпів
Павло Заєць
Павло Заєць
Цього дня 1940 року у Луцьку народився український поет-шістдесятник, художник Кость Шишко. Його не стало 2002 року.

Іменини за православним календарем святкують Осип, Кирило, Олександр, Мефодій, Ростислав та Никодим.

Наша хроніка:

Минулого року ми повідомляли, що лучани у складі збірної представляли Україну на чемпіонаті світу з середньовічного бою.

Про відкриття храму у місті Волноваха на Донеччині, гроші на будівництво якого збирала вся Волинь, редакція писала у 2018. Його збудували на честь 18 загиблих бійців 51 окремої механізованої бригади.

Насіннєвий завод ТОВ "П’ятидні" пройшов випробування та почав роботу у 2017 році. Відкриття заводу відбулося за участю Президента України, який того дня перебував на Волині з робочим візитом уперше за час каденції.

Перші в області кіберспортивні змагання відбулися у Луцькому національному технічному університеті у 2016 році.

У 2015 році опублікували ексклюзивні кадри підготовки волинських зенітчиків до бою.

Народилися:

24 травня народилися польсько-німецький хімік і фізик Габріель Фаренгейт, французький революціонер, лікар і публіцист Жан Поль Марат, визначний український і радянський лікар-патофізіолог, президент Академії наук України Олександр Богомолець, український композитор, хоровий диригент і музично-громадський діяч Кирило Стеценко, американський мільярдер, засновник однієї з найбільших газетних імперій Семюель Ньюхауз, письменник, лауреат Нобелівської премії Михайло Шолохов, український радянський поет, прозаїк, журналіст Іван Нехода, український письменник Михайло Стельмах («Хліб і сіль», «Кров людська – не водиця», «Велика рідня», «Правда й кривда»), поет, лауреат Нобелівської премії Йосип Бродський, український рок-музикант Олег Скрипка, українська гімнастка Оксана Скалдіна, українська співачка, переможниця «Євробачення-2004» Руслана Лижичко, український спортсмен – стрілець із лука Віктор Рубан.

Сталося:

1844з Вашингтона в Балтімор відправлена перша телеграма азбукою Морзе.

Телеграфну азбуку назвали за ім’ям Семюела Морзе, який розробив систему відтворення графічних знаків комбінацією крапок і тире. За одиницю часу приймається тривалість однієї точки. Тривалість тире дорівнює трьом точкам. Пауза між елементами одного знака – одна точка, між знаками в слові – 3 точки, між словами – 7 точок. Була названа на честь американського винахідника Семюеля Морзе, який запропонував її в 1838.

1956в Лугано пройшов перший конкурс пісні Євробачення, в якому брали участь 14 представників семи країн Європи.

Щорічний пісенний конкурс «Євробачення» проводиться з 1956 року між країнами-членами Європейської Мовної Спілки. Менеджмент конкурсу з української сторони здійснює Національна телекомпанія України. Загальну координацію цього міжнародного конкурсу здійснює Європейська Мовна Спілка, ЄМС (European Broadcasting Union). Найбільшою концертною спорудою в історії Конкурсу на цей час є стадіон Parken у Копенгагені, який прийняв глядацьку аудиторію з близько 38 000 людей, коли Данія приймала Євробачення у себе у 2001 році. Найменшим містом проведення в історії конкурсу було ірландське містечко Мілстріт з 1 500 населення, яке приймало Конкурс 1993 року.

1999унаслідок вибуху на шахті імені Засядька в Донецьку загинули 39 людей
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus