USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.55 39.80
  • PLN 9.75 9.90

4 лютого: свята, події, факти. Всесвітній день боротьби з раком, День морозива на сніданок, у США обрали першого президента

4 Лютого 2023 00:00
У 2000 році на Всесвітньому саміті з боротьби проти раку, що відбувався у Парижі, було вирішено оголосити 4 лютого Всесвітнім днем боротьби з раковими захворюваннями.

Також цього дня у світі святкують День неандертальця. Саме цього дня 1857 року вперше цього представника людського роду представили науковій спільноті. А знайшли його рештки 1856 року в Німеччині недалеко від річки Неандерталь у печері. Ця гілка роду Homo жила на нашій планеті у 230 000 – 27 000 роках до н. е. та населяла західну Азію і Європу.

А ще 4 лютого Міжнародний день людського братерства. Свято було засноване Генеральною Асамблеєю ООН в кінці грудня 2020 року. Його співаторами стали 34 країни-члени ООН. Головною метою цієї події є сприяти діалогу між різними культурними і релігійними громадами.

На 4 лютого також припадають два незвичні свята – День морозива на сніданок та День вакууму.

У США – День Рози Паркс (Роза Паркс – громадська діячка в США, чиє ім’я пов’язують з початком масової боротьби чорношкірих за свої права) Національний день домашнього супу і Національний день фаршированих грибів, День листоноші, у Латвії – День каші та Новий рік в Японії, на Шрі-Ланці – День незалежності.

4 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого апостола Тимофія. Він був улюбленим учнем апостола Павла і першим єпископом Ефеським, яким став у 30 років. Загинув мученицькою смертю в Ефесі під час святкування язичницького свята.

Іменини цього дня святкують Георгій, Іван, Єфим, Леон, Йосип, Макар, Петро, Микола, Яків, Петро, Тимофій.

Народилися:

Цього дня народилися французький письменник, автор «Гаргантюа та Пантагрюеля» Франсуа Рабле, національний герой Польщі Тадеуш Костюшко, чеська письменниця Божена Нємцова, актор, театральний діяч і письменник Сидір Мидловський, письменник і художник Василь Королів, музикознавець та фольклорист, чоловік Лариси Косач (Лесі Українки) Квітка Климент, українська скульпторка, народна художниця Галина Кальченко, норвезький біатлоніст Магнар Сольберг, український футболіст і тренер Олег Протасов, американський боксер Оскар Де Ла Хойя, голова Держслужби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін.

Події:

1789 – Джордж Вашингтон обраний першим президентом США.

1906 – Департамент поліції Нью-Йорка прийняв рішення використовувати відбитки пальців для ідентифікації злочинців.

1918 – у Києві війська УНР остаточно придушили більшовицьке Січневе повстання. Цього дня вранці після кровопролитного кількаденного штурму козацькі загони під командуванням Симона Петлюри взяли останній оплот червоного бунту – завод «Арсенал».

1938 – Гітлер скасував міністерство оборони Німеччини, створивши замість нього Верховне головнокомандування вермахту.

1943 – у Цюриху відбулася прем’єра «Доброї людини з Сезуана» Бертольта Брехта.

1944 – американські вчені довели, що носієм спадкової інформації є дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК).

1944 – льотчику-винищувачу Іванові Кожедубу присвоєно перше звання Героя Радянського Союзу.

1945 – у Лівадії відкрилася Кримська (Ялтинська) конференція глав урядів СРСР, США і Великої Британії, на якій були узгоджені військові плани союзних держав (зокрема, участь СРСР у війні з Японією) та принципи післявоєнного устрою Європи.

1971 – оголошено про банкрутство британської компанії «Роллс-Ройс».

1976 – землетрус у Гватемалі забрав життя більш як 22 тисяч людей, ще 70 тисяч – поранені, понад мільйон жителів залишився без даху над головою.

1998 – у Брюсселі в обличчя американського мільярдера, глави корпорації Microsoft Білла Гейтса поцілили тортом.

1998 – землетрус на північному сході Афганістану забрав життя понад 5 тисяч осіб.

2004 – запущено соціальну мережу Фейсбук.

2005 – на хвилі піднесення після Помаранчевої революції Верховна Рада України затвердила Юлію Тимошенко на посаді прем’єр-міністра рекордними 375 голосами.

2006 – відкрився Туринський метрополітен.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus