USD 28.15 28.28
  • USD 28.15 28.28
  • EUR 33.90 34.20
  • PLN 7.45 7.54

Адвокатка з Луцька: як уникнути штрафу за порушення маскового режиму

У якому випадку виписувати штраф за порушення правил карантину неправомірно, про які права потрібно пам’ятати в разі складання поліцейськими адміністративного протоколу, чи усім загрожує адмінвідповідальність за перебування в громадському місці без захисної маски та чи можна оскаржити штраф?

Про це адвокатка Ірина Міщук розповіла Суспільному.

Насамперед вона нагадала, що, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, за порушення правил карантину громадянам загрожує відповідальність у вигляді штрафу розміром від 17 000 до 34 000 гривень, а посадовим особам – від 34 000 до 170 000 гривень.

«Протокол про адміністративне правопорушення мають право складати патрульна поліція, працівники поліції, повноважені особи органів місцевого самоврядування чи органів захисту охорони здоров’я. Найчастіше протоколи, які вже пішли до суду, звичайно, складені патрульною поліцією», – сказала Ірина Міщук.

Вона пояснила, що обов’язкове носіння масок чи респіраторів в Україні запроваджене з 6 квітня. «Тобто, якщо працівники поліції складали протоколи за відсутність маски до 6 квітня, то судом буде виноситися постанова про закриття провадження у справі. Із 22 травня було послаблено карантинні заходи і вже обов’язок щодо перебування в масці стосується тих осіб, які заходять у приміщення, будівлі, в тому числі торговельні заклади, транспортні засоби. На вулиці на сьогодні обов’язку носити маску немає, тому відсутність захисної маски під час прогулянки в парку – не підстава для притягнення до адміністративної відповідальності».

Адвокатка зауважила, що суди, розглядаючи правопорушення за недотримання маскового режиму, в багатьох випадках звертають увагу на дохід громадян.

«Практика показує, що наші суди більш лояльно ставляться до громадян і ці порушення вважають малозначимими, тож закривають провадження, обмежуючись усним зауваженням», – відзначила вона.

Ситуація протилежна, якщо порушення зафіксовано на підприємстві. У разі відсутності у працівника захисної маски відповідальність несе роботодавець. «Якщо касир сидить у магазині без маски, то, навіть якщо керівник його забезпечив цією маскою, протокол про адміністративне правопорушення складається на керівника підприємства, – сказала адвокатка. – На жаль, на сьогодні дуже багато адмінпротоколів складено щодо працівників, які перебувають у трудових відносинах із суб’єктом господарювання. Тому суди закривають провадження у зв’язку з відсутністю складу правопорушення, адже особа, яка притягується до відповідальністю, не є суб’єктом цього адмінправопорушення».

У разі складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення адвокатка порадила збирати докази для того, щоб спростувати протокол у суді, а також залучити адвоката, наприклад державного.

«Не потрібно витрачати час, аби переконувати інспектора, який складає протокол. Якщо є свідки, треба відразу просити інспектора, аби той відібрав у них письмові пояснення, взяв їхні контактні дані. Якщо маєте можливість, то проводьте фото- і відеозйомку. Ці докази долучаються до матеріалів і сприймаються судом як належні допустимі докази», – вказала адвокатка та акцентувала, що радить усім своїм клієнтам з’являтися на судове засідання, оскільки це демонструє правосвідомість громадянина.

Ірина Міщук акцентувала, що, своєю чергою, за навмисне зараження осіб коронавірусною інфекцією в Україні передбачена кримінальна відповідальність.

«Якщо особа умисно, знаючи, що вона є носієм інфекції, не застосувала щодо себе необхідних заходів і цей умисел доведено, то людині оголошується підозра у вчиненні кримінального правопорушення», – сказала вона.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 11
sv Показати IP 26 Червня 2020 08:32
Ну що за люди! Ви себе чуєте?! Тільки й дивитеся, як би "уникнути" - то штрафу за порушення маскового режиму, то за порушення ПДР... А просто дотримуватися правил не пробували? Тоді й уникати нічого б не прийшлося. Ніколи в цій країні порядку не буде. А потім питаєте, чому таке беззаконня. Все починається з себе. Ніхто не прийде наводити порядок у вашому домі, поки самі не вичистите!
К.лучанин до sv Показати IP 26 Червня 2020 11:04
Люди у всьому світі однакові!!! Подивись на статистику інфікованих у світі і порівняй з Україною , а тоді давай своє резюме. Ми всі різні і у кожного свої таракани в голові. Що , може американці які звикли до свободи і не проміняють її ні защо люблять маски? Для них це нонсенс, але біда заставляє потроху носити маски. У франції ресторатори придумали екрани які стали популярними і йдуть на ура. Люди потроху пристосовуються до нових умов життя, але в стійло ніхто не хоче бути загнаним. Це є свобода і права людини.
скептик до sv Показати IP 26 Червня 2020 16:32
як кажуть, застав дурня Богу молитися - він і лоба розібє. одне дурне придумало, друге тупо виконує. COVID-19 - це один із СОТЕНЬ штамів вірусу грипу, які ПОСТІЙНО впродовж сотень років присутні у світі. завдяки своїй мінливості (мутаціям) створити ліки або вакцину від ВСІХ штамів НЕМОЖЛИВО !!!!!!!! і ніякі маски від зараження не врятують. організм однієї людини може протидіяти вірусу, іншої - ні. на жаль, така природа людини. можна лише полегшити симптоми хвороби . тому зміцнюйте організм, вживайте вітаміни, противірусні препарати, імуномодулятори, ліки, які полегшують симптоми хвороби. перехворіти і цим виробити імунітет - єдиний шлях для виживання
Вау до скептик Показати IP 26 Червня 2020 22:29
Йой, невже ти той самий "гуру медицини" дохтур Комаровський?!
Ось вам Показати IP 26 Червня 2020 08:43
Ще б сказала як не захворіти, ціни б не було))))
Ее Показати IP 26 Червня 2020 08:45
А вам тільки уникнути відповідальності... Жити хочете в нормальній країні а взяти і жити по законах ні. Кажуть риба гниє з голови а випадку України то з хвоста. Як би почали прості люди жити по закону то не дали б і владі порушувати закони. Не ждіть що хтось прийде і за вас наведе лад в країні, почніть з себе і тільки тоді все добре в країні
Микола Показати IP 26 Червня 2020 09:27
Люди коли ви зрозумієте, що носити маски, мити руки, дотримуватися соціальної дистанції потрібно не через штрафи, а для збереження здоров'я вашого та ваших близьких. Сьогодні в Україні виявили 1109 нових випадків. А дехто вперто твердить, що вірусу немає. Переконувати таких лудей, все одно що розказувати що земля кругла плоскоземцям.
Та то таке до Микола Показати IP 27 Червня 2020 15:09
Більше ніж за ТРИ місяці, в Україні від COVID19 померло 1109 людей,тобто близько 300 летальних в місяць. А тепер статистика по іншим захворюванням, до короновіруса : ЗА оцінками Держстату, чисельність наявного населення України на початок 2018 року складала 42 386 403 осіб. При цьому, протягом 2018 року зафіксовано 335 874 народжень та 587 665 смертей.за даними Держстату, кількість померлих від грипу та пневмонії в січні 2020 року становила 621 особу. В 2019 році від цих хвороб в Україні у січні померли 908 осіб. При цьому, як свідчать дані Держстату за 2019 рік, смертність від пневмонії переважала над смертністю від грипу в 111 разів. Хочу звернути увагу на те що, така кількість людей померла від грипу, та пневмонії. Постає питання, скільки людей з цими та іншими захворюваннями для статистики, списали на COVID19. Може вже досить спекулювати цим вірусом, набагато більше людей померає від інших хвороб. І на екрані телевізора цієї статистики немає.
К.лучанин Показати IP 26 Червня 2020 10:38
А адвокадка не хоче прокоментувати розмір штрафу в 17000грн -34000грн? Чому такі великі побори встановлені? В Туреччині (а вона набагато заможніша від бідної України) штраф становить 120-130 Євро ! Такими штрафами поліція зловживає , їй по барабану бо вона посилається на норми Кодексу. А випадки різні бувають. 120- 130 Євро людину може провчити і повторень не буде. А 17000грн - це вже побори зі сторони держави. Що , влада держави забезпечила тестами, масками і т.д. Степанов оголосив що ми будемо жити в таких умовах карантину поки не зявиться вакцина і ліки і не буде розроблений протокол лікування. А на даний момент всі будуть в цих масках-шоу ! Немає зараз в світі протоколу лікування , це всі знають. Це є проблема на найближчі роки.
Ее до К.лучанин Показати IP 26 Червня 2020 11:15
Не порівнює Україну з іншими країнами. Там люди свідомі а в нас ні. І досить дивитися новини що поліція погана.. Ви ж її самі таку зробили. І як би поліція зловживала б цим то в нас в Луцьку було не дві людини оштрафовані на ці 17 тис а тисячі людей було б.
К.лучанин до Ее Показати IP 26 Червня 2020 13:06
Я поліцію такою не робив і не створював її !! НЕ треба пересмикувати факти , Поліція це державний орган і над нею є МВС і міністр Аваков А.Б. Що не знаєш органів влади України? Де люди свідомі , схаменися і не пиши дурні. Люди скрізь однакові тільки влада і соціальний устрій у країнах різний! Поліція зловживає ,це до твого відома, тому що нові кадри не підготовлені належним чином, а старих розігнали. Резонансні події про які знає вся Україна тобі нічого не говорять? Тобі наголошу спеціально, 17000грн. це побори влади! Ліків Нема, протоколу лікування теж ,забезпечення лікарень погане, а зате штрафи є. МОЛОДЦІ , давайте далі так.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.