USD 40.80 41.30
  • USD 40.80 41.30
  • EUR 40.90 41.20
  • PLN 10.00 10.20

Як п’яний волинський прокурор втікав від поліції та намагався уникнути покарання у суді. Відео

5 Лютого 2021 12:41
У вересні минулого року в Нововолинську правоохоронці спіймали п’яного водія, який втікав від них, не реагуючи на сирену та проблискові маячки. Здавалося б, це звичайна ситуація для поліції, адже ледь не щодня у ЗМІ з’являється інформація про те, що на Волині затримали водіїв напідпитку. Проте цього разу за кермом іномарки Opel був прокурор Володимир-Волинської прокуратури Микола Троцюк.

Прокурор поводив себе нахабно та неадекватно: спочатку він втікав від поліції, бігаючи навколо будинку тещі, а потім, помахавши правоохоронцям рукою, сів у машину та поїхав.

Коли ж його спіймали, то він відмовився проходити огляд на стан алкогольного сп’яніння, фактично визнаючи, що він п’яний. Але вже невдовзі у суді Микола Троцюк таким себе не вважав, та почав разом зі своїми адвокатами шукати прогріхи в оформленні протоколів про п’яне водіння та втечу від поліції.

Інформаційне агентство Волинські Новини публікує отримане від правоохоронців відео затримання, а також розбирається, яким чином Микола Троцюк намагався уникнути покарання та чи вдалося йому це зробити.

Зупинився біля будинку тещі, а потім сів в авто, помахав поліцейським та почав втікати

11 вересня 2020 року в Нововолинську правоохоронці отримали повідомлення про те, що водій Opel керує автомобілем, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння. Поблизу будинку на вулиці Сковороди,15 вони зупинили автомобіль Opel Insignia, оскільки водій був не пристебнутий пасками безпеки. Як виявилося, за кермом перебував прокурор Володимир-Волинської прокуратури Микола Троцюк.

Той відкрив багажник свого авто та жартома звернувся до правоохоронців, аби ті допомогли йому занести мішок. Проте ті такий жарт прокурора не оцінили – помітивши ознаки алкогольного сп’яніння, поліцейські попросили пред’явити посвідчення водія та свідоцтво реєстрації, а також пройти огляд на виявлення алкоголю в крові. Натомість Микола Троцюк сказав, що перебуває у нормальному стані та зайшов у подвір’я будинку за вищевказаною адресою. Згодом з’ясувалося, що цей будинок належить тещі прокурора. Чоловік поводився дивно - обходив будинок по колу, уникаючи правоохоронців. Коли ж Микола Троцюк намагався зайти в приміщення, поліцейські завадили йому це зробити.
Після цього він вийшов з двору та підійшов до власного авта. Тим часом поліцейські запропонували водію пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння з використання технічного засобу «Alcotest-6810» або ж проїхати до Нововолинської міської лікарні, щоб пройти огляд там, однак в обох випадках прокурор відмовився це робити. Миколі Троцюку наголосили, що за відмову проходити огляд на стан алкогольного сп’яніння йому світить така ж сама відповідальність, як за п’яне водіння. Його знову попросили пред’явити посвідчення водія, оскільки він затриманий, але прокурор замість того, щоб це зробити, сів в своє авто, помахав правоохоронцям та почав втікати.

Поліцейські увімкнули сирену та проблискові маячки та розпочали погоню. Через кілька хвилин службовий автомобіль заблокував Opel правопорушника на вулиці Героїв АТО і охоронці правопорядку викликали на місце слідчо-оперативну групу. Тим часом поблизу місця події почав збиратися натовп. Коли ж прибула слідчо-оперативна група, Микола Троцюк надав документи, зазначивши, що не вживав алкогольні напої. Йому знову запропонували пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння за допомогою драгера «Alcotest-6810», оскільки від нього чути запах алкоголю, що підтвердили і свідки. Проте прокурор знову відмовився це зробити, також він не захотів пройти огляд безпосередньо у лікарні.

Відтак на водія склали протокол про адміністративні правопорушення за статтями 130 КУпАП (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) та 122-2, ч. 1 (Невиконання водіями вимог про зупинку).

Святкував, а потім їздив по лікарнях, щоб отримати довідку про відсутність алкоголю в крові

З власних джерел Інформаційному агентству Волинські Новини стало відомо, що в день затримання, 11 вересня, Микола Троцюк перебував на застіллі, де відзначали переміщення на посаду тодішнього обласного прокурора. Тож повертався до Нововолинська зі святкування у Луцьку.

Також джерела редакції повідомили, що Микола Троцюк одразу ж після складання на нього протоколів про адміністративні правопорушення намагався отримати довідку про відсутність алкоголю у крові. В медичних закладах у Володимирі-Волинському та Іваничах лікарі відмовилися видавати йому таку довідку, а вже о 9 ранку в Нововолинську він пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння, результат показав 0 проміле, оскільки з моменту затримання пройшло достатньо часу.

Чи надавав Микола Троцюк цю довідку в суді – невідомо.

Прокурора визнали винним, однак він все одно намагався уникнути відповідальності, подавши апеляцію

Наприкінці грудня Щацький районний суд Волинської області в особі судді Наталії Сушик визнав винним Миколу Троцюка у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП, однак закрив провадження у справі на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

У суді Микола Троцюк свою вину не визнавав. Він розповідав, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначене місце вчинення правопорушень – вулиця Миру, проте ця обставина не відповідає дійсності, оскільки його зупинили на вулиці Героїв АТО. Також він говорив, що після відмови пройти на місці огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою газоаналізатора «Alcotest-6810», йому не надали направлення для проходження медичного огляду в закладі охорони здоров'я. Окрім того, прокурор вказував, що працівники поліції не повідомили про те, що здійснюється фіксація правопорушення, та на який технічний засіб.

Проте ці пояснення суд не взяв до уваги, визнавши Миколи Троцюка винним після того, як дослідив усі докази в справі.

У суді за допомогою відеозаписів, які показані вище, було доведено, що подія трапилася на вулиці Героїв УПА, а також те, що прокурор відмовився проходити огляд на стан алкогольного сп’яніння. До того ж свідки вказали, що відчували запах алкоголю від Миколи Троцюка.

Здавалося б, після постанови суду про винність прокурора епопея з цією справою закінчена, проте Микола Троцюк вирішив не здаватися, та доводити свою нібито невинуватість в Апеляційному суді Волинської області.

27 січня відбувся розгляд справи в суді на вулиці Червоного Хреста у Луцьку. Адвокати Миколи Троцюка не погодилися з постановою Шацького суду.

Так, адвокат Романовський В.О. зазначив, що суд першої інстанції у своїй постанові вказав, що місцем вчинення обох правопорушень обвинуваченого є вулиця Героїв АТО в Нововолинську, водночас протоколами про адміністративні правопорушення вказано вулицю Миру. Цю обставину адвокат вважав істотним порушенням вимог КУпАП, оскільки в такому випадку, відкоригувавши фабулу адміністративних правопорушень, на його думку, суд першої інстанції взяв на себе функцію обвинувача, та порушив право Миколи Троцюка на захист від обвинувачення.

Натомість адвокатка Герасимчук Л.Р. відзначила, що незаконність оскарженої постанови полягає в тому, що працівники поліції порушили порядок проведення огляду водія на визначення стану алкогольного сп'яніння, оскільки ними не було оформлено направлення на проходження відповідного огляду у закладі охорони здоров'я за встановленою законом формою, а також протокол про адміністративне правопорушення не містить посилань на технічний засіб, за допомогою якого здійснювався відеозапис. Тож вона зазначила, що протокол та запис із нагрудних камер поліцейського є недопустимими доказами.

Втім, суд на доводи адвокатів «не повівся», адже, на його думку, докази про правопорушення, вчинені Миколою Троцюком, є вагомими. Тож Апеляційний суд Волинської області не задовольнив апеляційні скарги адвокатів та залишив постанову Шацького районного суду Волинської області без змін.

Прокурор не залишиться без покарання

З власних джерел Інформаційному агентству Волинські Новини стало відомо, що за фактом відмови від проходження огляду з метою виявлення стану алкогольного сп’яніння при керуванні автомобілем прокурором Миколою Троцюком Волинською обласною прокуратурою проводиться службове розслідування.

Волинські Новини надіслали інформаційний запит керівнику Волинської обласної прокуратури Віктору Тимчику, аби дізнатися, чи проводиться службове розслідування та на якому воно етапі.
У відповіді на запит йдеться про те, що за вищевказаним фактом дійсно провели службове розслідування.

За його результатами у зв’язку з встановленням фактів, що свідчать про вчинення Миколою Троцюком дисциплінарного проступку, керівник Волинської обласної прокуратури скерував дисциплінарну скаргу до кадрової комісії. Наразі скарга перебуває на розгляді.

Проте у запиті не вказали, яке покарання світить прокуророві.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 51
ПИТАННЯ Показати IP 5 Лютого 2021 12:59
ЧОМУ ОЦЕ ще не звільнили?? куди дивиться прокурор області та його заступники? Порішали??
Во... до ПИТАННЯ Показати IP 7 Лютого 2021 19:16
Прокурорська орда алкоголіків!
911 Показати IP 5 Лютого 2021 13:02
кастрація і ще раз кастрація прокурора.. відібрати посвідчення водія.
Пшон Показати IP 5 Лютого 2021 13:16
Його покарають і дуже жорстко! Заставлять випити пляшку самогону без закуски!
Ага до Пшон Показати IP 5 Лютого 2021 15:59
А ще приїде один із їхніх і мурку на баяні зіграє. Причому чувак злобає ногами на баяні. А тоді бутилка самогону без закусона.
Шерлок Показати IP 5 Лютого 2021 13:19
Якби на місці цього *прокурорчика* був поліцейський, то його вже давно змішали б і свої і чужі з лайном і болотом, написали купу *коментарів*, дали б купу *порад*, що з ним треба зробити, і т.д. А тут ще й шакали-адвокати підпрягли я, і своє керівництво вигородить *бідолашку*. Яка ж може бути віра в справедливість в цій країні? Жодної.
Внук до Шерлок Показати IP 5 Лютого 2021 13:48
Коли в країні основне карєрне благо це "связі" і "блат" то що ви хочете? Щоб адвокат пішов проти прокурора?
Дайден Показати IP 5 Лютого 2021 13:59
Ввести проти нього санкції
123 Показати IP 5 Лютого 2021 14:00
Такому ,,прокурору,, судчи по фейсу більше пасує сідло ніж тога...ужжас...деград.т.
самовар Показати IP 5 Лютого 2021 14:00
позор поліції
АУ до самовар Показати IP 5 Лютого 2021 16:00
Обгрунтуй.
Андерсон Показати IP 5 Лютого 2021 14:18
А це не постійний дописувач Волинських Новин під ніком ''Народна прокуратра"?
Петро Показати IP 5 Лютого 2021 16:39
Не знаю,чи звернули увагу, шо їхав він зі свята у прокурора області і цей же поц проводить... службове розслідування. Його і проведення зайве,бо є рішення суду,яке має силу закону. Гнати потрібно ті пяницю прокурора і обласного, який пркриває.
Во... до Петро Показати IP 7 Лютого 2021 19:28
Звернули, звернули увагу: саме у цей день, 11 вересня, екс-прокурор Волині Безрукий йшов з посади, а новий - Тимчук був призначений Венедіктовою, і ще в цей день тією ж Венедіктовою був офіційно оголошений як день початку роботи реформованих обласних прокуратур. І ще: після цього інциденту безпосередній начальник Троцюка - Бабенков отримав підвищення і став заступником керівника Волинської обласної прокуратури. А ви кажете, що випивати це погано...
Вйо до Петро Показати IP 7 Лютого 2021 20:41
Пані Венедиктова, ви не відчуваєте своєї відповідальності, що своїми рішеннями благословили волинську прокуратуру на це хмільне попоїще з прикрими наслідками для одного із прокурорської компашки? Стільки підстав і все в один день! Мабуть, не можна було видавати в один день стільки генпрокурорських указів... Волинські прокурори - живі люди і ніщо людське вони не вважають для себе чужим.Тому, якщо є нагода, п'ють дружно і багато, а потім сідають за кермо!
Ганьба! до Вйо Показати IP 8 Лютого 2021 20:41
В Києві живе мій кум, який вчився разом з Венедіктовою в одній групі у Харкові. Я переслав йому цю публікацію з коментарями і він пообіцяв покласти на стіл генпрокурорші - нехай почитає, що найкраще вміють робити реформовані чи недореформовані волинські прокурори, як вони болт кладуть на честь прокуратури.
Допилися до Ганьба! Показати IP 8 Лютого 2021 21:30
О-о-о, то буде люксово!!!
Венедиктова до Вйо Показати IP 17 Лютого 2021 13:46
Вдчуваю,але нiц нiчо не можу зробити,бо сама така.
Над Стиром до Петро Показати IP 7 Лютого 2021 22:49
Дійсно, яке суворе покарання може запропонувати новий обласний прокурор Тимчук, коли на цьому попоїщі пили і за його майбутні успіхи, у тому числі в керуванні оцими випивохами?!!! Тому Троцюку світить не більше як останнє суворе попередження і побажання після майбутніх отаких святкувань більше не попадатися на очі патрульним поліцейським. Отакі у волинській прокуратурі корпоративні традиції...
Патріот Показати IP 5 Лютого 2021 19:08
По морді видно, що чмо....!
Волиняни Показати IP 5 Лютого 2021 20:53
То капєц ! Одного прокурорського %обара-перехватчика п'яного з повною машиною %урвів зловили ! Другий - для своєї благовірної кіоски з бухтиками по Луцьку розставляє ! Третій - синяк алконавт в тещі під спідницею сховку шукає ! Сакраментальне питання : є в області обласний прокурор чи нема ?
Во... до Волиняни Показати IP 7 Лютого 2021 19:31
Тепер, після останньої рехворми, прокурора Волині вже немає, а є КЕРІВНИК
Дядя до Волиняни Показати IP 8 Лютого 2021 15:23
Прокурор є, торгує мордочкою у фейс буку, краще б роботою зайнявся дармоїд.
Народна прокуратура Показати IP 5 Лютого 2021 20:58
Ні, це той, хто ховається за ніком Андерсон
Андерсон до Народна прокуратура Показати IP 6 Лютого 2021 09:08
легше верблюду пройти через вушко голки, ніж прокурору потрапити до раю
Думка Показати IP 5 Лютого 2021 21:19
Схоже, прокурора "замовили". Треба подумати, яким активістам місцевим насолив
Макс до Думка Показати IP 5 Лютого 2021 22:02
Замовили? Його що хтось заставляв пити, а потім за руль садити. Чи може поліція йому в горлянку горілку заливала і в машину садовила. Сам пив, сам їхав, невже не розумів, що робить. По відео видно, що веде себе так, як ніби віп персона, як це поліція посміла його зачепити. На мордяці його написано, що гниляк.
Во... до Думка Показати IP 7 Лютого 2021 19:32
Уточненя: не ннасолив, а НЕ НАЛИВ
Йосип Показати IP 5 Лютого 2021 21:25
Хочу знати за пару років подальшу кар'єрну стезю поліцейського, який проводив усі ці дії включаючи відеофіксацію. Якщо він вже не звільнився за власним бажанням ....
Лучанин до Йосип Показати IP 8 Лютого 2021 15:41
В поліції порядних обмаль, система геть Гнила, там виживають тільки брехуни і злодії наприклад слідчій Березний К-рідкісна свол*та.
самовар Показати IP 6 Лютого 2021 07:41
до ау даю відповідь в любому випадку поліція крайня перший варіант обіди не буде воняти другий варіант виключ реестратора та вломи потім прикинся валянком
Народна прокуратура Показати IP 6 Лютого 2021 11:51
До Андерсон. О, у нас з'явився не лише новий казкар, а й новий богослов. Щось не пригадую таких слів у Біблії
Андерсон до Народна прокуратура Показати IP 6 Лютого 2021 13:07
самі великі казкарі сидять в прокуратурі: от сиджу перечитую версію твого побратима по ремеслу, його адвокатів. Та мені до вас ''правозахисників", як до Київа рачки. В біблії про багатія та його безпринципність, але хто може бути безпринципніше за прокурора в Україні? хіба суддя
Йосип Показати IP 6 Лютого 2021 13:35
Поліцейського треба звільнити за те що він просто тупий, Він тупо виконав замовлення по наводці, можливо це навіть наказ керівництва НП, внаслідок давно тліючого конфлікту. У звичайній ситуації, завжди можно знайти компромісне рішення, тим більше тут не було навіть натяку на перспективу наслідків.
123ЙО до Йосип Показати IP 6 Лютого 2021 15:54
А от і сам герой події обозначився ... Не соромно? Стидоба !
Йосип до 123ЙО Показати IP 6 Лютого 2021 20:55
Ні, це не я ... Я твій вирок ...
? до Йосип Показати IP 6 Лютого 2021 22:30
Ти той виродок?
Йосип до ? Показати IP 7 Лютого 2021 01:10
Я бачив таких сміливців - тільки вони на очних зустрічах сцялися у штані ...
? до Йосип Показати IP 9 Лютого 2021 14:05
То були зустрічі сам на сам, і ти був без корочки ? І навіть не згадував що ти на службі, а був просто як нормальний мужик ? Так ото ж то й і воно ...
Кусто Показати IP 6 Лютого 2021 23:03
Шоу " Ти не повіриш". От що значить відсутність прокурорського нагляду за поліцією. Раніше вони на кілометр до прокурорської машини не підходили і був порядок. А тепер уявіть на хвилинку, що вони на дорозі з простими громадянами витворяють. Так вони любу машину спинять і скажуть нам активісти позвонили. Щось я підозрюю, що цим активістом був начальник поліції якому принциповий прокурор наступив на хвоста.
Жан Ів до Кусто Показати IP 7 Лютого 2021 12:43
А як же цей принциповий прокурор наступив на хвоста начальнику поліції? Розкажіть, не соромтесь !
5 до Кусто Показати IP 8 Лютого 2021 16:07
Тррцюк і слово принциповий несумісні. Не смішіть людей, знайшли мені борця за справедливість.
самовар Показати IP 7 Лютого 2021 19:18
я ж казав прйти мимо і немає прблеми
Клаус Показати IP 7 Лютого 2021 23:05
прокурор уже давно звільнений,так що випустіть пару з одного місця. А то я бачу всі порядні ніхто ніколи напідпитку не сідав за кермо!!!!!!!
санта до Клаус Показати IP 8 Лютого 2021 11:56
От брехун. Теж з того кодла?
Сумно до Клаус Показати IP 9 Лютого 2021 14:19
Якщо випивоха Троц дійсно вже "пішли" з посади, то чому залишився непокараний організатор колективної п'янки - пан прокурор області??? Його вина ще більша і покарання має бути ще жорстокішим. Що скажете з цього приводу, пані Венедіктова? Вам подобаються такі прокурори? Вони не втратили морального права носити прокурорські пагони? Прокоментуйте, будь ласка, бо в наших очах ці прокурорчики втратили будь-яку довіру.
Славік Показати IP 10 Лютого 2021 23:06
Чому уроди прокурори пють водку і їздять пяними і ніхто їх ненаказує
Читач Показати IP 13 Лютого 2021 10:12
В демократичній державі такого п'яничку погнали б з посади і заборонили б довічно працювати в держслужбі. Позорище на всю країну!
Ярослав. Показати IP 15 Лютого 2021 21:09
Поліцейські молодці! Чітко та грамотно. Київ. 15.02.2021р.
Александр Показати IP 8 Листопада 2021 08:38
А ничего что прокурор ваши Волынской области сопротивлялся при аресте и плюс ещё убегал от полиции что это типа так просто с рук будет спускаться Я так понял у вас там а патруль машины экипажа по-моему 0705 или наоборот респект и уважуха мужикам так и надо работать всем спасибо до свидания
Андрей Показати IP 14 Лютого 2024 13:53
Рука - руку моет! Это означает, что наказания прокурору-пьянице небудет. Я предполагаю, что теперь используя свое служебное положение лично или через своих друзей, полицейских начнут кошмарить, что бы другим было не повадно. Считаю, что в полиции служат и нормальные полицейские, только их еденицы и им не дают выполнять честно и в полном объеме свои обязаности те, кто погряз в корупционных, а возможо и в криминальных схемах.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus