USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Бльшість із мінно-вибуховими травмами та переломами: як у волинській райлікарні лікують військових

5 Січня 2026 08:28
У Маневицькій лікарні на лікуванні перебувають 22 військовослужбовці. У більшості – мінно-вибухові травми та переломи.

Бійці здебільшого з Волинської та сусідніх областей, розповіла Суспільному керівниця медзакладу Тетяна Панкрашкіна.

Серед пацієнтів – поранений 28-річний волинянин Богдан Нестерук, боєць 53 окремої механізованої бригади. Щоб стати на захист України, він повернувся з-за кордону на початку повномасштабного вторгнення. Брав участь у боях у Бахмуті, Авдіївці та у Серебрянському лісі.
«Ми їхали на позицію і біля нас дрон вдарив, та й таке. Є маленький уламок, то мають робити операцію. Найскладніше було в Серебрянському лісі, там дуже важкі бої були. Ми були в оточенні місяць. Нас було шестеро, а вийшло п’ятеро», – каже Богдан Нестерук.

Читати ще: Коляда, олів'є та новорічні ялинки: як у волинському госпіталі підтримують настрій ветеранів війни

На сусідньому ліжку – 36-річний Андрій Шкаралевич із села Серхів Камінь-Каширського району. Він – боєць 68-ї окремої єгерської бригади. Захищав країну на Покровському напрямку з 2023 року. За цей час двічі був поранений.
«На нуль попав відразу. Перше поранення отримав 28 квітня 2023 року, друге – 13 грудня 2025 року. Зараз стан набагато кращий. У мене багато думок, а найголовніше, щоб закінчилася війна і всі повернулися до рідні», – каже військовий Андрій Шкаралевич.

У хірургічному відділенні, яке розраховане на 50 ліжко-місць, на відновленні перебуває семеро військовослужбовців, каже завідувач Богдан Сидорук. У пацієнтів переважно наслідки мінно-вибухових травм та переломів.
«Є хворі з уламками, які мігрують, і потрібно їх видаляти. Є хворі після оперативних втручань, також ускладнення вогнепальних поранень у вигляді гранулювальних ран. М’язові, післяопікові й суглобові контрактури», – розповідає Богдан Сидорук.

Читати ще: Перукарки безплатно стрижуть військових та ветеранів, які лікуються у луцькому госпіталі

Зі слів директорки Тетяни Панкрашкіної, за час повномасштабної війни у Маневицькій лікарні пройшли лікування і реабілітацію майже 400 військовослужбовців.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus