USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Боротьба зі смородом: ініціативні лучани взяли під контроль вирішення проблеми

31 Липня 2019 15:13
Керівництво ПрАТ «Гнідавський цукровий завод» погодилося встановити камери після пропозиції ініціативної групи лучан, які борються зі смородом у місті.

Про це йшлося під час зустрічі активних лучан, небайдужих батьків та представників ініціативної групи «За чисте повітря», які спільно з Луцькою міською радою, займаються розв’язанням питання неприємного запаху у місті.

Один з ініціаторів групи Володимир Редкач розповів, що організацією акції «За чисте повітря», яка передувала створенню ініціативної групи, хотів привернути увагу до проблеми смороду в місті: «У Луцьку є проблема, яка усім набридла, і її потрібно вирішувати. Вірю, що громадськість працює і впливатиме на життєдіяльність міста».
Громадська активістка та учасниця групи Наталія Гуркіна зазначила, що головна функція ініціативної групи – запросити до «круглого столу» усіх, хто здатен вирішити проблему зі смородом.

«Потрібно розуміти, що одна людина не може щось змінити, для досягнення цілі потрібно діяти спільно. Ми не шукаємо винних, не виконуємо роль відповідних органів. Наша функція – посадити за «круглий стіл» людей, від яких залежить вирішення проблемного для міста питання», - зазначила пані Наталія.
На зустрічі активісти ознайомили присутніх з хронологією роботи ініціативної групи «За чисте повітря», а також із уже зробленими кроками в напрямку визначення причин неприємного запаху у місті та боротьби з ним.

«Це проблема не однієї вулиці чи району, а міста в цілому. Проїхавшись Луцьком, я зробив карту вулиць, на які потрапляє сморід. Зазначу, що за такою ж схемою працює і міська рада, приймаючи дзвінки від лучан, адже це допомагає краще аналізувати і розуміти проблему. На початку ми не позиціонували себе як робочу групу, а були однодумцями, які хотіли внести свій вклад в подолання проблеми.

Сформувавши близько 20 ідей наших подальших дій, при різних варіантах розвитку ситуації, ми захотіли допомогти місцевій владі у вирішенні цієї проблеми. Хотіли почути усі сторони конфлікту і поспілкуватися зі всіма, хто може вплинути на вирішення проблеми смороду.

Одна з запропонованих нами ініціатив – засипати землею проблемні фільтраційні карти, була підтримана міськрадою. Адже, з огляду на швидкість вирішення проблеми, це – найоптимальніший шлях», - зазначив лучанин Михайло Верпучинський.
Однією з ініціатив групи «За чисте повітря», що була реалізована, є залучення до «круглого столу» учасників процесу, здатних впливати на вирішення проблеми, а саме: Сергія Яручика, голову Боратинської громади, де знаходяться фільтраційні поля цукрового заводу, Тараса Яковлева, голову Луцької РДА, представників підприємств «Гнідавський цукровий завод» та «БІО ПЕК», та інших, які можуть мати відношення до проблем смороду у Луцьку.

Також організували зустрічі з керівництвом Гнідавського цукрового і біоетального заводів та виїзди на ці підприємства, зокрема на поля фільтрації, на які зливаються відходи, визначили проблемні фільтраційні карти, за якими ведеться постійне спостереження.

Небайдужі лучани зініціювали поширення листівок щодо необхідності дзвінків на «гарячу лінію» Луцької міськради для фіксації у медичних закладах поганого самопочуття, пов’язаного зі смородом та наявністю неприємних запахів у різних районах міста. Результатом цього є звіт начальника екологічної служби на кожному з засідань комісії про кількість отриманих дзвінків та районів їхнього надходження.

Важливим є встановлення камер відеоспостереження на основних точках заїзду на фільтраційні поля, що дасть можливість проконтролювали санкціоновані та несанкціоновані заїзди. Доступ до них повинні мати усі лучани та спецслужби. Керівники заводу прийняли цю пропозицію і готові за свої кошти встановити камери. Лишилося лише почути конкретну дату.

Також доволі важливим лишається питання встановлення трьох додаткових точок вимірювання повітря та розширення кількості хімічних речовин, що моніториться та контролюється у повітрі державною гідрометеослужбою.

Приклади в Україні показують неефективність вирішення схожих проблем методом тиску, пікетів тощо.

«Ми маємо навчитися бути свідомими містянами і брати конструктивну активну участь в житті Луцька. А також маємо берегти хороші стосунки з бізнесом і сусідами, бо це перспективи нашого міста, а про них потрібно дбати», - кажуть організатори.

Ініціативна група «За чисте повітря» наголошує, що всі отримані результати роботи над питанням екології міста – це велика спільна праця ініціативних груп (їх у Луцьку є декілька), міської ради та всіх учасників процесу.

Більше інформації про роботу ініціативної групи ви можете знайти у спільноті «За чисте повітря. Луцьк» (https://www.facebook.com/cleanairlutsk/) та на сайті Луцької міської ради.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
скептик Показати IP 31 Липня 2019 17:25
щось не видно активності чинуш різного рівня, які повинні цим займатись і одержують непогану зарплату. не знаєте що робити - заяву на стіл і йдіть бураки полоти
факт Показати IP 31 Липня 2019 18:58
Вся та показуха називається ППР_посиділи,попиз*іли і розійшлись.А в центрі міста кожного вечора з 22-ої сморід,що очі виїдає.
Іванна Показати IP 2 Серпня 2019 09:54
Найбільше мені сподобалася фраза:"Ми не шукаємо винних". Серйозно????

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus