USD 41.60 41.85
  • USD 41.60 41.85
  • EUR 41.60 41.85
  • PLN 10.25 10.40

Будівництво на Кафедральній погоджено Мінкультом. Критика міськради з цього питання – некомпетентність або політика, – Котис

23 Жовтня 2024 17:04
Проєкт будівництва на вулиці Кафедральній, 13 на території історико-культурного заповідника реалізовується за погодженням Міністерства культури України – центрального органу охорони культурної спадщини, який має на це надані законом повноваження. Дозвіл на таке будівництво органи місцевого самоврядування не видають. Тому критика Луцької міської ради з боку активістів щодо нібито незаконності будівельних робіт на цій ділянці свідчить або про їхню некомпетентність, або ж про політичний характер звинувачень.

На цьому наголосив начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Олександр Котис у коментарі Волинським Новинам.

«Проєкт будівництва погоджений Міністерством культури України. Луцька міська рада чи її структурні органи не здійснюють ревізії і перевірки таких погоджень. Якщо проєкт погоджено в законний спосіб – він реалізовується, – пояснює посадовець. – Відповідно до закону, перед початком будівельних робіт на ділянці повинні попрацювати археологи. Ці роботи були проведені в 2024 році. Висновки археологів зберігаються в Інституті археології НАН України. Це процес, який відбувається між замовником робіт, тобто забудовником, та археологами. Ревізувати, перевіряти і коментувати методику проведення археології не є сферою компетенцій і повноважень органів місцевого самоврядування».

Читати ще: У Луцьку в Старому місті впорядкують занедбані ділянки: представили візуалізацію

Зі слів Олександра Котиса, археологічні розкопки на цій ділянці здійснювалися щонайменше тричі.

«Археологічні розкопки цієї ділянки проводилися ще з 90-х. Перші були, власне, в 1990-х, наступні і основні – у 2013-му, їх здійснювало ДП «Волинські старожитності». Відтак у 2024-му археологічні дослідження проводили фахівці ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України, – пригадує Олександр Котис. – Можливо, ще були дослідження. Але мінімум ці три етапи точно відбулися. Отже, об’єкт описаний і досліджений. Після 2013 року довгий час залишки підвалів були розкриті і піддані погоднім факторам. Якась частина була розібрана й у вигляді цегли була вивезена. Здається, це був 2015-2016 роки. Таким чином значна частина була втрачена протягом багатьох років».

Нагадаємо, як уже інформували у міській раді Луцька, залишки фундаментів підземель консервуються для майбутніх досліджень.

Крім того, Олександр Котис наголошує, що нині скасовано такий етап, як дозвіл на будівництво у сфері охорони культурної спадщини.

«Враховуючи це, а також наявність погодженого проєкту, питання про перебіг і методику початку будівельних робіт треба ставити до законодавця. На сьогодні достатньо подати повідомлення про початок таких робіт», – резюмував начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Клава Показати IP 24 Жовтня 2024 00:52
Та нехай вже будують, скільки можна цей срач созірцати, паркани і гори сміття !!!! Луцьк гарне місто, Луцьк гарне місто - а що тут гарного??? Cмердить гівном вдень і вночі, а історичне місто усе загороджено кривими парканами ...
Котису Показати IP 24 Жовтня 2024 07:21
Комунікувати потрібно навчитись. До бетонних робіт варто було опублікувати проект того, що там має бути і фото документів про погодження з мінкультом
123 до Котису Показати IP 24 Жовтня 2024 09:20
Бронзові народ не бачать
мирко Показати IP 24 Жовтня 2024 12:53
Максимально дивує позиція "актівістів". Навіть не хочеться вникати в ці їхні політичні розбірки, хто на кого там працює і так далі. Суть проста. Стільки років в старому місті оцей паркан і котлован псує око і лучанам, і туристам. Невже не логічно нарешті збудувати там щось людське в стилі старого міста? Невже це не на краще? Будуйте і чхати на думку маргіналів і проплачених міських божевільних. А опонентам влади вигідно про будь-шо кричати. Та всім похєр. Але коли там наведуть лад, то люди гулятимуть і казатимуть: ну нарешті навели порядки.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus