USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Чоловіків, які незаконно виїхали з України, після повернення чекає покарання. Готують закон

25 Травня 2023 11:39
В Україні готують законопроект щодо покарання чоловіків, які незаконно виїхали з України під час війни. Це буде спільна ініціатива парламенту та уряду.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

За його словами, зараз не передбачено ніяких покарань для тих, хто незаконно перетнув кордон і потім повернувся в Україну.

«На сьогоднішній день таких правил і обмежень не встановлено, але я думаю, що по закінченню війни держава зробить все для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни. Маю на увазі тих, хто нелегально перейшов кордон», – сказав він.

Міністр вважає, що це буде спільна ініціатива Кабінету міністрів і депутатів Верховної ради. «Я думаю, це буде закон», – повідомив Клименко.

За його словами, зараз вивчається міжнародний досвід. «Яким чином поводитись з нашими громадянами, які порушили закон вже один раз. Вони мають відповісти за порушення закону. Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон», – додав міністр.

Нагадаємо, під час дії воєнного стану в Україні, виїзд чоловіків від 18 до 60 років за кордон заборонений.

Але є виключення: поїхати з України можуть деякі категорії громадян. Список тих, кому дозволяють виїзд, досить великий. Серед них чоловіки з інвалідністю, багатодітні батьки, водії, волонтери, моряки, спортсмени, культурні діячі, народні депутати, міністри.

Як ми писали, 27 січня Кабмін ухвалив та одразу ж оприлюднив постанову, яка забороняє на час війни виїзд чиновників за кордон без поважних причин.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 20
Сергій Показати IP 25 Травня 2023 12:02
Нікому нічого не буде,заборона виїзду незаконна !
Анонім до Сергій Показати IP 25 Травня 2023 13:17
Незаконна, бо тобі так хочеться?
Іван до Сергій Показати IP 25 Травня 2023 13:32
Мушу тобі повідомити, штопаному-перештопаному презервативу, позаяк ти – темрява, про Статтю 65 Конституції України. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону (і т.д.). А ще є Ст.24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
ABC до Іван Показати IP 25 Травня 2023 14:46
"Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками ... статі" Тоді поясни, розумнику, чому заборонили виїзд тільки чоловікам?
!! до Іван Показати IP 25 Травня 2023 16:34
Всі рівні, але хтось рівніший, і ти точно не з тих рівніших.
Ольга Показати IP 25 Травня 2023 12:09
ще одна корупційна схема
Патрiот Показати IP 25 Травня 2023 12:23
Ми вартi таких керiвникiв.
Вікторія Показати IP 25 Травня 2023 13:08
зараз мають бронь мажори, держ службовці та студенти аферисти
Пересічний громадяни Показати IP 25 Травня 2023 13:18
Закон не матиме зворотньої юридичної дії. Бо інакше буде повна вакханалія. Не кажучі що це відіб'є усіляке бажання повертатись в Україну
Анонім до Пересічний громадяни Показати IP 25 Травня 2023 15:50
Налякали. То й не повертайтесь. Сидіть там. Ніхто плакати і просити не буде.
Радувець Ларіса Показати IP 25 Травня 2023 14:23
Закон зворотньої сили немає! Повна безграмотність!
Макс до Радувець Ларіса Показати IP 25 Травня 2023 15:37
Підтверджую це як юрист
Тимко Показати IP 25 Травня 2023 15:35
Незаконно чи ні, то треба спочатку довести.
Василь Показати IP 25 Травня 2023 15:38
Те,що закон не має зворотньої сили-відомо всім юристам і компетентним громадянам.Але чомусь дуже мало притягнуто до відповідальності осіб,які з корисних мотивів сприяли депутатам,суддям,чиновникам і ухилянтам покинути Україну.Ось тут непочатий об"єм роботи і не потрібно піаритись Клименко перед камерами,і бити себе в груди в боротьбі за справедливість,а просто працювати в рамках діючого законодавства.
ВІРУС Показати IP 25 Травня 2023 16:07
КРОПИВИЇМ В ШТАНИ НАПХАЮТЬ.АБО 100 УДАРІВ РІЗКОЮ ПО СРАЦІ.
>>| Показати IP 25 Травня 2023 16:33
а "незаконно виїхали" це як?
Правда Показати IP 26 Травня 2023 07:08
На кордоні все фіксується.При нинішньому розвитку інф.технологій нікуди не сховаєшся.Особливо непереливки буде тим "волонтерам",що мали повернутись,але залишились.Там точно-нари при поверненні,та і багато інших,бо в документах не вказано,що назавжди.А повертатись вже ніяк,бо спитають і скоро.
Правда Показати IP 26 Травня 2023 09:17
Що,страшно зрадники-ухилянти,вже і сон не бере і круасан в горло не лізе.За все в цьому світі буде розплата і кара.
Михайло Показати IP 24 Листопада 2023 16:28
Єдине питання: для чого повертатися тим, хто виїхав? Що такого виїхавші мають в Україні, що будуть повертатися?
Країна неправди Показати IP 10 Квітня 2024 09:35
Закони моя колишня дружина взяла дітей і виїхала за кордон без мого дозволу вивезла дітей так як внас війна цього заборонити її ніхто не міг,я знаходився в зоні бойових дій за пару місячів мені вдалося звільнитися, я захотів поїхати до дітей так як дружина не давала мені зними спілкуватися приїхавши на кордон мене повернули бо ще бракувало одного документу який в нас всі відказуються видавати я після цього виїхав нелегально зараз хотів би повернутися назад до себе в країну я не тікав від війни я своє відбув но депутати роблять так щоб люди не хотіли повертатися не всі втікачі в когось так склалося що це було вимушено так як внас тупі закони