USD 28.40 28.55
  • USD 28.40 28.55
  • EUR 33.75 33.95
  • PLN 7.50 7.55

Чому науковці критикують зареєстровану в Росії вакцину від коронавірусу

Фахівці попереджають: правила проведення клінічних досліджень написані кров’ю, а їхнє порушення аж ніяк не зробить Росію лідером з розробки вакцини. Лише наразить на небезпеку звичайних людей.

Про це повідомляє ТСН.

11 серпня Володимир Путін повідомив про реєстрацію в Росії вакцини проти коронавірусу – першої в світі – і заявив, що вона пройшла «всі необхідні перевірки».

Планується, що першими вакцину отримають медики та вчителі – щеплення може розпочатися вже в кінці серпня або в вересні. В обіг препарат надійде від 1 січня 2021 року.

Гонитва за «першістю» у розробці препарату стала для Кремля питанням престижу, а не суспільного блага. Утім про першість говорити не доводиться, адже вакцина, хоч і зареєстрована, не пройшла усіх необхідних випробувань і не випереджає інші розробки в світі. До того ж квапливість у цьому питанні дуже ризикована.

Як рекомендують тестувати вакцини

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) створило керівництво для розробки вакцини проти COVID-19.

Для початку пізніх фаз вакцину рекомендують тестувати за участю декількох сотень людей для кожної величини дози вакцини і вікової групи. Далі FDA пише про щонайменше три тисячі учасників дослідження, що дає змогу зібрати адекватну доказову базу для реєстрації препарату.

Також під час дослідження вакцини рекомендують дотримуватися еталону клінічних досліджень препаратів: рандомізованого подвійного сліпого плацебо контрольованого клінічного дослідження. За такого дослідження, учасників випадковим чином ділять на групи: одній з них дають препарат, іншій – плацебо.

Під час розробки російської вакцини не була дотримана жодна з цих рекомендацій.

Скринька Пандори

10 серпня російська Асоціація організацій з клінічних досліджень опублікувала відкрите звернення до очільника російського МОЗ, де закликала не поспішати з реєстрацією вакцини.

Там пояснюють, що російська вакцина пройшла випробування на менш ніж сотні людей, з чого можна дати лише попередню оцінку безпечності препарату. Це відповідає лише І фазі випробувань. Асоціація закликала реєструвати вакцину лише в разі успішного завершення ІІІ фази.

Фахівці підкреслюють, що реєстрація препарату до завершення фази III має високі ризики. Адже саме під час цієї фази отримують основні докази ефективності, а також збирають інформацію про небажані реакції, які препарат може викликати у окремих груп пацієнтів: осіб з ослабленим імунітетом, людей, що мають супутні захворювання тощо.

«Розробники ж прямо заявляють, що хочуть насамперед прищеплювати, зокрема, пенсіонерів, які перебувають у групі ризику щодо COVID-19. Хоча на сьогоднішній день немає жодних даних про безпеку цієї вакцини для людей похилого віку, які часто мають цілу низку супутніх захворювань і нерідко – ослаблений імунітет», – кажуть в Асоціації.

«Прискорена реєстрація вже не зробить Росію лідером в цій гонитві, вона лише наразить на непотрібну небезпеку кінцевих споживачів вакцини, громадян країни Російської Федерації», – йдеться у зверненні.

Також виконавча директорка Асоціації Світлана Завидова прокоментувала ситуацію виданню Bloomberg. «Чому всі корпорації дотримуються правил, а російські – ні? Правила проведення клінічних досліджень написані кров’ю. Їх не можна порушувати, – заявила вона. – Це скринька Пандори, і ми не знаємо, що буде з людьми, яким вводять неперевірену вакцину».

Що кажуть у ВООЗ

Раніше представник Всесвітньої організації охорони здоров’я Крістіан Ліндмайер заявив журналістам, що вакцини мають пройти всі стадії тестування, перш ніж вони будуть ліцензовані. Там закликали Росію дотримуватися принципів розробки безпечної вакцини.

Після заяви Путіна про реєстрацію вакцини у ВООЗ сказали, що контактують з російською владою. «Щодо вакцини, безумовно, ми перебуваємо в контакті з усіма урядами, і ми в контакті і працюємо з російськими органами охорони здоров’я», – сказав представник організації Тарік Язаревич.

«Ми обговорюємо, як буде відбуватися процес прекваліфікації (вакцини)», – пояснив він.

В опублікованому в п’ятницю 7 серпня огляді ВООЗ вакцин-кандидатів проти COVID-19 йдеться про 26 препаратів, що пройшли клінічну оцінку. Шість з них уже пройшли більш широке тестування у межах ІІІ фази досліджень. Зареєстрована російська вакцина є серед цих 26 кандидатів як вакцина, що перебуває на першій фазі досліджень. Ще 139 потенційних вакцин в усьому світі перелічені як такі, що проходять доклінічну оцінку.

Видання Bloomberg із посиланням на співрозмовників, знайомих із ситуацією, повідомило, що у Росії десяткам представників російської ділової та політичної еліти ще в квітні нібито дали експериментальну вакцину від COVID-19. Йдеться саме про вже зареєстровану вакцину.

Велика Британія, США і Канада звинуватили російських хакерів у спробі викрасти дані про вакцини від коронавірусу. Розвідники вважають, що РФ мала намір викрасти інтелектуальну вартість, а не підірвати дослідження.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 16
Степан (Крымчанин) Показати IP 16 Серпня 2020 12:03
Кстати вакцину от лихорадки эбола тоже первыми разработали в РФ, и она была принята ВОЗ.
Ну ти і ... до Степан (Крымчанин) Показати IP 16 Серпня 2020 12:41
А дай будь ласка підтвердження того, що вакцина від Ебола з рф була перша . Жду. Тільки підтвердження достовірні, а не кисєльовську помийки. Жду.
Ні до Степан (Крымчанин) Показати IP 16 Серпня 2020 12:56
Сайт ВООЗ мовчить про вакцини з рф. Сайт ВООЗ говорить про ефективність вакцин з США і Канади, які доречі і ліцензовані в країнах Африканського континенту.
Лучанин до Степан (Крымчанин) Показати IP 16 Серпня 2020 13:23
А ось це вже явна брехня.
Лучанин до Степан (Крымчанин) Показати IP 16 Серпня 2020 15:37
Не смішіть.Ви з вашою зайвою хромосомою ні на що не спроможні
??? Показати IP 16 Серпня 2020 12:46
США, Канада і Європа, ось розробники основиних вацин від Еболи. рф - ію ніхто і не згадує. 1. На шляху до впровадження у широку медичну практику профілактики захворювання на Ебола є дві перспективні вакцини : cAd3-EBOZ (або ще її називають NIAID/GSK) і rVSV-ZEBOV[87][106]._____2. cAd3-EBOZ було створено вакцинним науково-дослідним центром Національного інституту алергії та інфекційних хвороб (NIAID) у співпраці з медичним науково-дослідним інститутом інфекційних хвороб Армії США та швейцарсько-італійськоюо біотехнологічною компанією, що є частиною компанії GlaxoSmithKline — GSK, в 2013 році._____3. Вакцина rVSV-ZEBOV використовує генетично сконструйовану версію тваринного вірусу везикулярного стоматиту (VSV), яка несе ген вірусу Ебола. Ця вакцина була розроблена Агентством громадської охорони здоров'я Канади і ліцензована у NewLink Genetics Corporation (Merck & Co., Inc.), яка відповідає за просування вакцини до схвалення її регулюючими органами.
Нострадамус Показати IP 16 Серпня 2020 14:18
Насильно вакцинувати нiхто нк буде. Кожен зможе вибрати собi вакцину вiдповiдно до полiтичних поглядiв...
Корінний лучанин Показати IP 16 Серпня 2020 14:24
Головне,щоб українську не критикували.
О! до Корінний лучанин Показати IP 16 Серпня 2020 17:34
Ти перший і будеш критикувати. Така в тебе робота.
Степан (Крымчанин) Показати IP 16 Серпня 2020 15:25
Относительно вакцины от Эболы. В хронологическом порядке - BBC news 16 января 2016 года Российская вакцина против Эболы Две вакцины от вируса Эбола, разработанные в России, продемонстрировала в пятницу журналистам в Москве министр здравоохранения РФ Вероника Скворцова. И только 13 ноября 2019 (сравните дату) Появилась вакцина против лихорадки Эбола ( без указания авторства) Европейская комиссия объявила в начале недели, что она выдала разрешение на продажу вакцины от эболы — Ervebo. Вакцина находилась в разработке с момента вспышки Эболы в Западной Африке в 2014 году.
??? до Степан (Крымчанин) Показати IP 16 Серпня 2020 17:33
Это цитата чего ? Вы цитируэте ВВС, тогда ссылку плиз! И как вы могли видеть выше американские и канадские вакцины разработаны намного раньше, и именно они, по информации ВООЗ лицензированы в странах Африки. https://www.who.int/ru/news-room/detail/14-02-2020-four-countries-in-the-african-region-license-vaccine-in-milestone-for-ebola-prevention. Мордорская вакцина где то на задворках, и совершенно не первая. Так что вы лжец, форменный врун и лжец.
Степан (Крымчанин) до ??? Показати IP 16 Серпня 2020 23:50
Ссылку удалил модератор. Гугл в помощь. Главное то, что раньше на Украине были очень мощные исследовательские вирусологические центры, сейчас они перепрофилированы по схемам "друзей из за границы"или закрыты. Кому то, что то доказывать-бессмысленно. Относительно разработок вакцин против коронавируса в России, то надо иметь в ввиду, что себестоимость одной дозы около 10 долларов. Сколько нужно доз? Какие это деньги? Поэтому включена система дискредитации. Россия уже получила заказы на 1,2 млрд лоз. Есть из за чего понервничать фармакологическим гигантам-монополистам.
Корінний лучанин до Степан (Крымчанин) Показати IP 16 Серпня 2020 19:02
Кому ви хочете щось довести? Дивуюсь вашому терпіння..
Ой да до Корінний лучанин Показати IP 16 Серпня 2020 21:48
Ой да, і не говоріть. Обіс*алися, то сидіть мовчки, два запутінця.
Взагалі Показати IP 16 Серпня 2020 17:44
Критикують більше політики, ніж лікарі.
Ііі до Взагалі Показати IP 16 Серпня 2020 21:49
Рюсафоби.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.