USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Експерт розповів, як українці можуть платити за комуналку вдвічі менше

28 Лютого 2021 10:56
Українці, які проживають у багатоквартирних будинках, можуть платити за комуналку вдвічі менше. Для цього потрібно інвестувати гроші в прилади обліку й тепломодернізацію.

Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

За його словами, найсуттєвіше можна скоротити витрати на опалення й гарячу воду: «Передусім потрібно встановити індивідуальний тепловий пункт із погодним регулюванням. Його окупність 2-3 роки, а передбачувана економія – до 40% тепла в розрахунку на квартиру. Крім того, потрібно утеплити труби опалення і гарячої води в підвальних приміщеннях. Це зменшить втрати тепла до 10%. Якщо в будинку немає лічильника на опалення – його теж можна встановити. У разі того самого споживання – ціни в платіжках стануть на 25% нижчими. Якщо в будинку вертикальна розводка тепла, можна встановити індивідуальний поквартирний розподіл. Тоді кожен зможе регулювати поставки тепла у свою квартиру. Якщо зараз кияни платять 38 грн за опалювальний квадрат квартирної площі, то із системою розподілу можна платити до 10 грн за м²».

Водночас загальна термомодернізація будинку не зовсім виправдана. Дійсно, це дає можливість заощадити на енергоносіях до 50%, але окупність такого проєкту – більш ніж 10 років. За словами Олега Попенка, якщо робити термомодернізацію «хрущовки», це коштуватиме 10 тис. дол. із квартири, що для багатьох мешканців непосильна сума.

Загальне споживання світла у квартирі дозволить скоротити енергоефективна техніка класу А+++. Вона допоможе заощадити до 5-7%. Окрім того, можна встановити і трьохзонні лічильники, щоб уночі платити за електроенергію за нижчими тарифом.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
Валентин Показати IP 28 Лютого 2021 11:15
Коментар глави Союзу споживачів комунальних послуг, очевидно базується лише на теорії, а українська практика доводить, що теплові пункти, встановлюються за кредитні кошти і, при цьому, ОСББ фактично усуваються від можливості управління тими пунктами. Відповідно - платіжки не зменшуються+кредитне навантаження=окупність ∞.
О! до Валентин Показати IP 28 Лютого 2021 16:00
Просто верніть Порошенка!
Анонім до О! Показати IP 28 Лютого 2021 16:43
Якщо бордель не працює, треба працівників міняти, а не ліжка переставляти.
Всезнайко Показати IP 28 Лютого 2021 12:06
Експерд торгує засобами обліку?
Да до Всезнайко Показати IP 28 Лютого 2021 16:01
Це кінець епохи бідності. Хахаха, наголосували ...
Вася Показати IP 28 Лютого 2021 12:15
Мусять розповiдати кiнцевi споживачi,а Експерт нехай покаже платiжку Свою,легко радити,важко заплатити
Да уж до Вася Показати IP 28 Лютого 2021 16:01
А експерт на субсидії, що він вам покаже?
Степан (Крымчанин) Показати IP 28 Лютого 2021 12:19
А вот жена пана "гаранта", он же "ЗЕ" за коммуналку в Крыму платит регулярно. Как вчера было заявлено -"«Могу сказать, что жена г-на Зеленского до сих пор является владельцем имущества на территории Республики Крым, задолженности по коммунальным платежам нет, значит, оккупантам в кавычках он всё платит активно, спокойно. Ничего не смущает, ну держит (недвижимость) на тот случай, если придется просить политического убежища у нас», — сказал Аксенов.
О! до Степан (Крымчанин) Показати IP 28 Лютого 2021 16:08
Печи коровай. Скоро вони будуть там.
Анонім Показати IP 28 Лютого 2021 12:24
Говорити і мішки носити- речі не сумісні. У будинку більша половина - пенсіонери, субсидіанти і пільговики. Їм і так добре. В залишку біля 20 квартир, які платять по повній. Як бути, пане експерт?
Антонім до Анонім Показати IP 28 Лютого 2021 16:02
А той експерт сам давно на пенсії, і субсидію має, як колишній працівник певних спецслужб. Йому пхй.
Оглядач Показати IP 28 Лютого 2021 12:30
Який зв'язок між трифазним лічильником і нижчим тарифом уночі?
Протрезвіє до Оглядач Показати IP 28 Лютого 2021 16:05
Експерт коли протверезіє, то скаже.
Як каже Монтян Показати IP 28 Лютого 2021 13:16
Платити виключно за те, що не можуть відключити. А не подобається, то до суду!
123@ Показати IP 28 Лютого 2021 13:32
що вживає цей експерт?
73% до 123@ Показати IP 28 Лютого 2021 16:03
Покращення.
Анонім до 73% Показати IP 28 Лютого 2021 16:46
дві доріжки зранку і дві ввечері?
Qwerty Показати IP 28 Лютого 2021 13:44
Це той хто торгує засобами обліку найняв експерта і зараз розігрують комедію , щоб дурити людей. а якщо серйозно, то законів фізики ще ніхто не віміняв
Він до Qwerty Показати IP 28 Лютого 2021 16:04
Він (експерт) надіється що процент дурачків не змінився, і становить 73%.
Нострадамус Показати IP 28 Лютого 2021 13:45
Якщо нiчого нема, усе можна встановити! Головне, готуйте грошi! Чим бiльше, Тим краше! Не через тарифи, так через iншi засоби!... Дуже глибока думка! :-(