USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Із 17 січня невакцинованих волинян певних професій відсторонятимуть від роботи. Кого саме?

30 Грудня 2021 12:51
Із 17 січня невакцинованих проти коронавірусу працівників закладів охорони здоров’я, органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств відсторонятимуть від роботи.

Головний державний санітарний лікар Волині Наталія Янко під час брифінгу в облдержадміністрації інформувала, що четверта хвиля епідемії коронавірусу іде на спад, а ситуація перебуває під контролем.

«Відбувається щотижневе зменшення кількості захворілих. Темпи зниження становлять 30%. Останній показник, який тримав нас у червоній зоні, – це коефіцієнт виявлення нових випадків. За останні три дні він коливався в межах 16-12% при базовому показнику у 30%, – сказала вона. – На сьогодні нараховується 1750 активних випадків. На початку грудня їх було понад 11 тисяч. Тобто показник знижується і становить 170 на 100 тисяч населення. Він нижчий ніж у середньому в Україні на 38%».

Наталія Янко акцентувала, що потрібно дотримуватися санітарних правил, особливо у зв’язку з наближенням новорічно-різдвяних свят: масковий режим, дезінфекція рук, уникнення масових заходів, дотримання дистанції. Як нагадала, за порушення правил, зокрема за відвідування закладів без сертифікатів вакцинації, загрожують високі штрафи.

Вона розповіла, що на сьогодні в області циркулює штам Дельта: «І ми прогнозуємо, що він буде циркулювати й наступного року. Але уже, на жаль, в Україні зареєстровано новий штам вірусу Омікрон, який прийшов із ПАР. Хочу сказати, що країни Європи ввели нові обмеження на пересування. Як знаєте, скасовано багато авіарейсів у зв’язку з тим, що є хворі серед персоналу авіакомпаній. Тому вводяться нові обмеження задля попередження поширення нової хвилі. Нам також потрібно це робити. Перший випадок штаму Омікрон в Україні підтвердили 18 грудня в референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ методом секвенування і п’ять нових випадків – в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського. Таким чином загалом виявлено шість випадків захворювання штамом Омікрон. Два випадки виявили у мешканців Києва, два – у Київській області й по одному випадку – у Львові та Дніпрі. Троє осіб повернулися з-за кордону (Німеччини, Польщі, ОАЕ). Перший пацієнт переніс хворобу легко і вже отримав негативний результат тестування. Наразі триває епідемічне розслідування інших випадків».

Усі протиепідемічні заходи, зокрема й вакцинація, актуальні й для штаму Омікрон.

Окрім того, невакцинованих громадян чекатиме чергова хвиля відсторонення від роботи. Це відбуватиметься з 17 січня.

«До попередніх категорій професій будуть приєднані медичні працівники, працівники органів місцевого самоврядування і комунальних підприємств. 95% працівників закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу, екстрену медичну допомогу, вакциновані. Деякі невакциновані мають протипоказання або перехворіли. Тому медичних працівників, які можуть бути відсторонені, в нас небагато», – сказала Наталія Янко.

Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
123 Показати IP 30 Грудня 2021 12:54
На підставі якого Закону?
Лучанин Показати IP 30 Грудня 2021 13:15
А те,що суди по всій Україні поновлюють людей на роботі,ще й з компенсацією,то їм до ср@ки?
1 до Лучанин Показати IP 30 Грудня 2021 14:02
Взагалі то не поновлюють на посаді , а виплачують компенсацію за тимчасовий прогул, але потім на підставі проектів можуть і звільнити.
Юрист Показати IP 30 Грудня 2021 13:39
Для початку, для особо "вумних", типу головного державного санітарного лікаря Волині - ви, взагалі, той дебільний наказ МОЗ хоч в очі бачили, читали його? Так ось, в останньому пункті цього опусу відзначено, що він вступає в силу через місяць після опублікування. Станом на 30.12.21р. наказ не опублікований, його лише завтра планують опублікувати. Отже, він вступає в силу 31.01.22р., а не 17 січня.Одним словом - брешуть і не червоніють!
1 до Юрист Показати IP 30 Грудня 2021 14:07
Взагалі то на урядовому порталі наказ опубліковано 17 грудня , який вступить в дію 17 січня
Юрист до 1 Показати IP 4 Січня 2022 10:01
Будь ласка, посилання надайте на це "опублікування", бо і близько такого знайти не можу.
Юрист Показати IP 30 Грудня 2021 13:57
Надіслати 30.11.2021 Видавник акта: Міністерство охорони здоров'я України Вид акта: Наказ Дата прийняття та номер акта: Від 30.11.2021 № 2664 Назва акта: Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням Статус: Не набрав чинності Номер і дата державної реєстрації в Мін'юсті: Від 16.12.2021 № 1624/37246 Опублікування: Офіційний вісник України, 31.12.2021, № 100 Ключові слова: щеплення працівники виробництво Міжнародний договір: Країна: Реєстраційний код акта: 109060/2021 Дата внесення до Реєстру: 20.12.2021 Акти, на які посилається цей акт: Акти, які посилаються на цей акт: Акти, які змінюються цим актом: Міністерство охорони здоров'я України Наказ від 04.10.2021 № 2153 Акти, які змінюють цей акт: https://www.reestrnpa.gov.ua/REESTR/RNAweb.nsf/wpage/doc_card?OpenDocument&ID=5685F420F1218A54C22587B3004A3C00
Оксана до Юрист Показати IP 30 Грудня 2021 14:19
І якщо його завтра опублікують, а це ще питання, то відсторонення можливе лише з 31 січня 2022 року. Невігластво у нас буяє в краіні зеленим цвітом.
Юрист до 1 Показати IP 30 Грудня 2021 16:30
До офіційних видань належать: Офіційний вісник України, Урядовий кур'єр, Голос України, Відомості Верховної Ради України, Офіційний вісник Президента України. В інших ЗМІ акти можуть бути надруковані лише після офіційного їх оприлюднення у вказаних вище виданнях.
1 до Юрист до 1 Показати IP 30 Грудня 2021 18:00
І також рішення оприлюднюються на єдиному веб-порталі органів виконавчої влади Урядовий портал. Це не змі , а офіційний сайт. Адже рішення не тільки друкуються на паперових носіях, а й у електронному вигляді
До всезнаючого "1" до 1 Показати IP 31 Грудня 2021 08:44
Не морочіть людям голову і не підбріхуйте чинушам: наказ офіційно не опублікований. Ось посилання на сайт Мінюсту https://www.reestrnpa.gov.ua/REESTR/RNAweb.nsf/wpage/doc_card?OpenDocument&ID=5685F420F1218A54C22587B3004A3C00 і уважно прочитайте графу "Опублікування: Офіційний вісник України, 31.12.2021, № 100". В останньому, 4 пункті наказу 2664 чітко і ясно вказано: " 4. Цей наказ набирає чинності через один місяць з дня його офіційного опублікування." ОПУБЛІКУВАННЯ, а не ОПРИЛЮДНЕННЯ, а це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці.
Лучанка до 1 Показати IP 31 Грудня 2021 23:19
Ого, "юридична грамонтість" аж через верх пре! Є Закон України "Про центральні органи виконавчої влади", де в статті 15, пункт 3 сказано, що "Накази міністерства нормативно-правового змісту підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.". А в пункті 5 чітко і зрозуміло написано, що " Накази міністерства, які є нормативно-правовими актами, після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях." Ще раз "1" для тебе - ОПУБЛІКОВУЮТЬСЯ В ОФІЦІЙНИХ ДРУКОВАНИХ ВИДАННЯХ, а ніяк не інакше.
1 до Лучанка Показати IP 3 Січня 2022 01:17
Наказ 2664 МОЗ був зареєстрований у Мін'юсті 16.12.21 , то які ще питання?
Лучанка до 1 Показати IP 5 Січня 2022 14:58
Запитання можуть бути у тебе, тому що попередні коментарі або взагалі не читав(ла), або читав(ла) так, як тобі треба. Тобі розжували і в губу положили той факт, що наказ набуває чинності не з моменту його реєстрації в Мінюсті (якби тобі хотілося), а через місяць з дня опублікування його у друкованому виданні Офіційний вісник України(як це прописано у самому наказі). А станом на 05.01.2022р. наказ не опубліковувався у жодному друкованому офіційному виданні. Не полінуйся, зайди на сайт Офіційного вісника України, розкрий свої оченята і попробуй відшукати цей "опублікований" наказ. Хоча б цю інформацію зможеш сам(а) проковтнути? Чи то, може, ти готовив(ла) доповідь цій санітарці і облажався(лася)?
1 до Лучанка Показати IP 6 Січня 2022 00:12
Наказ оприлюднено в "Офіційному віснику України" в номері 100 ще 31.12.21, то чому писати що 05.01 він ще не опублікований. Читати видання треба уважно!!!
Лучанка до 1 Показати IP 6 Січня 2022 10:26
Видання №100 від 31.12.21 Офіційного вісника України не існує! Якщо ти це бачив(ла), своїми очима читав(ла) - посиланнячко в студію, пліз! А інакше - це тільки твоє бла-бла-бла. Ось сайт цього видання https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/b19y2021, але опублікованого наказу МОЗ №2664 від 30.11.21 на ньому НЕМА.І по заданих параметрах пошуку на цьому сайті "перелік професій COVID-19" видає попередній наказ від 04.10.2021 № 2153, але аж ніяк не №2664.
1 до Лучанка Показати IP 7 Січня 2022 12:48
А чому посиланнячко в студію? Перестань ритись в інтернеті . Купи вісник і почитай щоб не було бла-бла, і переконайся на власні очі. 31 січня не за горами , коли наказ вступить в силу.
Лучанка до 1 Показати IP 8 Січня 2022 23:29
Ого, який прогрес! Еволюція в мозку! Перечитай свої коментарі, написані вище! Ти ж в груди себе бив(ла) і доказував(ла), що наказ починає діяти 17 січня і приводив(ла) брєдові "залізні аргументи". А тепер вияснилось, що вже 31 січня і десь видибав неіснуючий номер номер Офіційного Урядового вісника з ніби-то опублікованим наказо 2664. Самому(мій) не смішного самому з себе?
1 до Лучанка Показати IP 7 Січня 2022 12:53
А саме краще зателефонуй на урядову гарячу лінію, там тобі не буде бла бла, все розкажуть
Лучанка до 1 Показати IP 8 Січня 2022 23:33
Мені розказують, а точніше - вішають лапшу на вуха, з того дня, коли дебати перед виборами були на стадіоні між ПО і ЗЕ, от тільки я лапшу цю струшую з своїх вух. Чого і тобі бажаю, завакцинований(а). Не вважаю за потрібне у подальшому вести з тобою діалог, для мене і з твоїми "залізними аргументами" ти вже мені не цікавий(ва). Видихни і живи спокійно!
Всім Показати IP 31 Грудня 2021 09:50
Жодного суду відстронені від роботи не програли! Продовжуйте, клоуни, у тому ж напрямку !!!
Вадим Показати IP 31 Грудня 2021 10:52
Точно жодної? А ці: Справа № 365/559/21, Справа № 459/3643/21