«Коли вперше одягла, то відчула, що мене щось гріє»: волинянка отримала у спадок від бабусі столітню вишиванку
![](/resize/450x253/r/files/news/2024/05-17/382729/375e791b0dd30721.jpg)
Волинянка Наталія Матвіюк у День вишиванки, який відзначають 16 травня, одягла сорочку, якій майже 100 років. Вишиванку вона отримала в спадок від бабусі.
Про це жінка розповіла Суспільному.
В орнаменті сорочки – суниці та лісові трави. Вишита вона дрібним хрестиком на домотканому полотні. Вишила сорочку прабабуся Наталії Матвіюк.
«Сорочка вишивалася без канви. Я думаю, що не одну нічку прабабця просиділа за цією вишиванкою. Тут кожен шов зроблений вручну. Десь пізніше вона його поправляла за допомогою швейної машинки», – розповідає волинянка.
Пані Наталія розповіла, що її бабця і прабабця – родом із села Студенець, що на Черкащині. Ще при житті бабуся Софія Миронівна перекладала свої речі та вони з сестрою побачили дві вишиті сорочки. Одну вишиту сорочку бабуся передала Наталії, іншу – її сестрі.«Оскільки це був Радянський Союз, а вона – вчителька на селі. Сім’я інтелігенції була, а на той час не можна було показувати, що ти щирий українець, маєш вишиванку і можеш носит», – розповідає жінка.
Читат ще: «Він вдягнув її вперше і востаннє»: історія вишиванки загиблого учасника АТО з Волині Ігоря Климюка
Наталія Матвіюк розповіла, що ці сорочки бабусі передала її мама, коли вона поїхала вчителювати на Волинь, у село Четвертня Маневицького району, щоб вони її оберігали. Тепер вишиванка слугує оберегом для пані Наталії.«Я дуже переживала, як буде поводити ця тканина і нитки після прання. Тому що хотілося її одягати, а не лише мати просто так. І коли я її вперше одягла, то відчула, що мене щось гріє. І зараз я намагаюсь одягати її у важливі для мене періоди, коли я маю прийняти якесь рішення», – розповідає волинянка.
Зараз, каже Наталія Матвіюк, одягає вишиванку і у будень, і на свято. Це світла пам’ять про рідну людину і сімейні традиції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це жінка розповіла Суспільному.
В орнаменті сорочки – суниці та лісові трави. Вишита вона дрібним хрестиком на домотканому полотні. Вишила сорочку прабабуся Наталії Матвіюк.
«Сорочка вишивалася без канви. Я думаю, що не одну нічку прабабця просиділа за цією вишиванкою. Тут кожен шов зроблений вручну. Десь пізніше вона його поправляла за допомогою швейної машинки», – розповідає волинянка.
Пані Наталія розповіла, що її бабця і прабабця – родом із села Студенець, що на Черкащині. Ще при житті бабуся Софія Миронівна перекладала свої речі та вони з сестрою побачили дві вишиті сорочки. Одну вишиту сорочку бабуся передала Наталії, іншу – її сестрі.«Оскільки це був Радянський Союз, а вона – вчителька на селі. Сім’я інтелігенції була, а на той час не можна було показувати, що ти щирий українець, маєш вишиванку і можеш носит», – розповідає жінка.
Читат ще: «Він вдягнув її вперше і востаннє»: історія вишиванки загиблого учасника АТО з Волині Ігоря Климюка
Наталія Матвіюк розповіла, що ці сорочки бабусі передала її мама, коли вона поїхала вчителювати на Волинь, у село Четвертня Маневицького району, щоб вони її оберігали. Тепер вишиванка слугує оберегом для пані Наталії.«Я дуже переживала, як буде поводити ця тканина і нитки після прання. Тому що хотілося її одягати, а не лише мати просто так. І коли я її вперше одягла, то відчула, що мене щось гріє. І зараз я намагаюсь одягати її у важливі для мене періоди, коли я маю прийняти якесь рішення», – розповідає волинянка.
Зараз, каже Наталія Матвіюк, одягає вишиванку і у будень, і на свято. Це світла пам’ять про рідну людину і сімейні традиції.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.