USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Компанія Гонтаревої допомогла Януковичу вивести з України $1,5 млрд

10 Січня 2018 14:22
Українська інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine) допомагала президенту-втікачу Віктору Януковичу вивести з країни $1,5 млрд в період з 2012 по 2014 рік.

Про це свідчить судове рішення Краматорського районного суду, яке опублікувало арабське видання Al Jazeera, передає "Новое время".

У цьому рішенні детально описується складна мережа компаній, які використовувалися для виведення грошей, а ICU виступала посередником щодо купівлі облігацій, деномінованих в доларах, від імені восьми кіпрських компаній на суму $1,5 млрд, відзначає видання.

Пізніше дані компанії були простежені до Януковича.

Краматорський суд передав секретну постанову в березні 2017 року. У ній перераховані сотні компаній, деякі з яких кіпрські, які фактично були "трубопроводом для викачування грошей з країни", зазначає Al Jazeera.

Вся фінансова мережа була описана як "злочинне підприємство", очолюване Януковичем. Також в документі названа організація "Секретаріат Сергія Віталійовича Курченко". Курченко - бізнесмен, який з'явився у віці 27 років зі статком у $400 млн і величезним нафтогазовим бізнесом. Він вважався "головним фінансовим директором" Януковича.

При цьому в ICU повідомили Al Jazeera, що ретельно дотримуються всіх законодавчих та нормативних вимог до укладення брокерських угод з будь-яким клієнтом.

У компанії додали, що правоохоронні органи і регулятори ринку "глибоко заглядають" в операції з облігаціями, в яких вона брала участь.

Сама ж Гонтарєва зазначила, що, коли робилися транзакції, вона і ICU "не бачили нічого підозрілого".

Національний банк, за її словами, "підтвердив отримання коштів і фінансовий моніторинг підприємств-нерезидентів, тому у ICU не було ніяких підозр щодо цих компаній, оскільки всі документи і виписки з рахунків у Національному банку повністю відповідали вимогам чинного законодавства".

Група ICU створена у червні 2006 року, надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування. До її складу входять Інвестиційний капітал Україна, однойменна компанія з управління активами (КУА), банк Авангард і КУА-АПФ Трійка Діалог Україна.

У 2014 році новопризначена голова Національного банку України Валерія Гонтарєва пішла з посту глави ради директорів групи Інвестиційний Капітал Україна (ICU) і продала свою частку у групі.

Після продажу Гонтаревої частки в ICU основними партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко з частками 41,7%, а також Олександр Вальчишен і Володимир Демчишин, яким належить 6,5% і 9,9% відповідно.

У квітні 2017 року Гонтарева повідомила про відхід у відставку з поста глави НБУ.

ICU, як і сама Гонтарева, мають тісні зв'язки з урядом України. Так, після вступу на посаду президент України Петро Порошенко найняв ICU для продажу своїх активів. У квітні 2016 року ICU заявила про завершення передачі в "сліпий" траст компанії Rothschild Trust частки Порошенко в корпорації Roshen.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
123 Показати IP 10 Січня 2018 15:11
Розкажіть про це обіжєнним жітєлям Дамбаса
12345 до 123 Показати IP 10 Січня 2018 16:41
Ниєт, ім только про істєрзаний красний флаг заходіт харашо, і про нєгров на танках ...
Носатий дядько Показати IP 10 Січня 2018 15:47
І шо? Хтось здивований?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus