USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Ковельський ЖБК: директор сім років у розшуку, а ділянка перетворилася на звалище і притон

30 Жовтня 2021 14:06
Майно ТзОВ «Ковельський ЖБК», яке визнано банкрутом, продали через аукціони. Та у заставі вже ліквідованого банку досі перебуває земельна ділянка на території Ковеля, надана свого часу підприємству для будівництва. Сьогодні вона перетворилася на місцевий притон для наркоманів і ніхто нічого не може з цим вдіяти, адже фактичного господаря тут так і немає. А директор, який ошукав вкладників, досі у розшуку.

Обмануті вкладники

Як ідеться в судових архівах, директор ТзОВ «Ковельський ЖБК» Олег Вовк у 2006-2008 роках уклав та підписав договори підряду на капітальне будівництво житлових будинків на вулиці Степана Бандери, 10 та на вулиці 40 років Перемоги, 10 в Ковелі з 55 фізичними особами. Та зобов'язань перед інвесторами він не виконав: не стало ані житла, ані грошей.

Прокуратура Волині скерувала до Ковельського міськрайонного суду кримінальну справу стосовно директора ТзОВ «Ковельський ЖБК» Олега Вовка. Керівника звинувачували у шахрайському заволодінні коштами фізичних осіб – замовників будівництва багатоквартирних будинків, а також у зловживанні службовим становищем та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом.

Зокрема, у матеріалах справи йшлося про те, що замовники будівництва в період з липня 2006 до липня 2009 року сплатили на рахунок ТОВ «Ковельський ЖБК» майже 10 мільйонів гривень, які згодом зникли з рахунків підприємства, бо директор використав їх на власні потреби. Кримінальна справа про обвинувачення Олега Вовка досі перебуває у провадженні Камінь-Каширського районного суду, бо самого його на території України немає.

Майно продали

Саме підприємство суд визнав банкрутом і щодо нього призначили процедуру ліквідації. У лютому 2021 року відбувся електронний аукціон з продажу майна підприємства-банкрута. Зокрема на продаж виставили приміщення магазину загальною площею 465,8 кв. м в Ковелі на вулиці Незалежності, 15. Його придбали за 880 тисяч гривень. Зі слів арбітражного керуючого Микити Рабана, ці кошти пішли на погашення банківського боргу.

«Майно, яке продали, у тому числі й склад, перебувало в іпотеці заставного кредитора «Надра банк», який нині ліквідовано. Борг викупила фінансова компанія. Відтак усі кошти, які виручили від продажу цього майна, надійшли заставному кредитору. Інші кредитори – податкова, люди – не мали на них права, бо конкретно брався кредит і отримувалась застава. Тобто з цього майна першочергово мав право отримати той, хто давав під нього гроші. Це майно з часом в ціні змінилося і виручених коштів не вистачило, щоб погасити заборгованість», – повідомив він.

Земельна історія

Ще одним об’єктом, яким розпоряджався раніше Ковельський ЖБК, була земля у Ковелі. Після визнання підприємства банкрутом міська рада намагалася повернути ділянку на вулиці 40-річчя Перемоги, 10 у комунальну власність, адже її передали для зведення багатоквартирного будинку та не використовують за цільовим призначенням. Тим більше, що ковельчани почали стукати в усі двері, аби повернути вкладені кошти, навіть створили кооператив «Калина-Ковель».

«Ковельська міська рада вирішила зробити реверанс на користь людей. Щоб в якийсь спосіб заглушити невдоволення, надали вільну земельну ділянку одному із забудовників. Той звів будинок, а оскільки землю надали безплатно, то частину людей забезпечили квартирами, щоб цю напругу зняти. Але міська рада вирішила, що має компенсувати втрати, яких вона зазнала, передавши безплатно ділянку. Тож вони подали позов на витребування земельної ділянки у Ковельського ЖБК на тій підставі, що тривалий час її не використовували за цільовим призначенням. Вони виграли в першій інстанції і швиденько землю перереєстрували. Потім «Надра банк» додивився, що земельну ділянку, яка була в заставі, міська рада перереєстровує на себе, і подав апеляцію. Суд скасовує рішення на користь міськради і касація залишає в силі рішення апеляційного суду», – пояснює Микита Рабан.

Він додає, що після цієї судової історії були нюанси й з документами: «Надра банк» скасував рішення про витребування земельної ділянки і на цьому кинув усе. Отримали рішення, а реєстрація залишалася за міськрадою, хоча рішення, на підставі якого була реєстрація, скасовано. Нині у кадастровій карті відзначено, що ділянка перебуває в приватній власності.

Борги «Надра банку», зауважує юрист, було продано фінансовій компанії «Дніпрофінанс груп»: вона викупила пул кредитів ліквідованого банку за 150 мільйонів гривень, у тому числі й майно Ковельського ЖБК, яке було в заставі. Тож компанія намагається повернути борги. Зі слів арбітражного керуючого, за рахунок продажу майна Ковельського ЖБК вдалося погасити близько чверті боргу перед фінустановою.

На ділянці – притон, а директор досі у розшуку

Щодо самої ділянки, то нині вона без фактичного господаря, який навів би там лад, хоч і розташована у межах міста. Більш того, вона інвестиційно приваблива, зауважує заступник ковельського міського голови Тарас Яковлев. Однак нині перетворилася на місце, де збираються наркомани, там постійно мусить партулювати поліція.

«Станом на зараз ділянка обтяжена кредитами, вона у власності фінустанови, й поки не врегулюється питання з власником, у роботу не піде. Земельна ділянка доволі цікава, комерційно приваблива, там гарний об’єкт можна було б зробити. А зараз там велика проблема. На цьому місці – стихійний смітник. Ми постійно загороджуємо, а огорожу валять. Там вже притони, у тому числі й наркопритони. Постійно поліція чергує. Поряд є наш заклад культури, працівники власними силами прибирають, долучаються небайдужі підприємці. Проте поки не буде нормального відповідального власника, на якийсь лад там годі сподіватися», – пояснює він.

Після суду директор Ковельського ЖБК зник, у 2014 році його подали в міжнародний розшук, а у 2015 році співробітники Інтерполу розшукали Олега Вовка в Іспанії. Проте на сайті МВС він і досі значиться в розшуку. Як поінформували у волинській прокуратурі, Олега Вовка в Іспанії затримали, проте він «ухилився від правоохоронних органів» і справа досі перебуває у суді.
Як інформують джерела, насправді директор Ковельського ЖБК не надто й ховається.

«Один з адвокатів розповідав, що ніде він (Олег Вовк, – ВН) не заарештований, він далекобійник, якось напівлегально там працює і не має наміру вертатися. Звісно, він вже не такий, як колись», – інформує джерело.

Юлія МАЛЄЄВА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus