USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Люди перестануть платити за тепло, – Луцький міський голова про підвищення тарифів

30 Липня 2021 15:57
Замість того, щоб передбачити вісім мільйонів гривень з перевиконання бюджету на ремонти, ці кошти спрямують на оплату енергоносіїв, оскільки відбувається постійне неадекватне зростання тарифів.

Про це під час сесії розповів Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Він зазначив, що з перевиконання, яке сьогодні розподіляють, шість мільйонів гривень передбачать на енергоносії та два мільйони гривень – на електроенергію для освітлення міста.

«Це відбувається внаслідок того, що ми спостерігаємо постійне неадекватне зростання тарифів на газ та електроенергію. В нас відбуваються заходи термомодернізації, зокрема цього року в дев’яти дитячих садках та в двох школах ми ремонтуємо фасад. Це значно знизить споживання, але ми все одно додаємо кошти. Я повернувся з засідання правління Асоціації міст України, в окремих регіонах ОДА проводять наради з представниками міських рад та навчальних закладів, повідомляючи, що для комунальних закладів вартість газу становитиме 18 тисяч гривень без доставки. Сума коштів, яку нам необхідно буде додати в разі цього, буде непосильною для нашого бюджету.

Тому я дав доручення підготувати звернення щодо того, що громади не будуть спроможні сплачувати рахунки і це в нашому місті, де проведена колосальна робота з термомодернізації. Лише в межах НЕФКО-3 ми провели термомодернізацію у 40 громадських будівлях. А в інших містах яка ситуація? Розглядаються варіанти, щоб частину цього навантаження перекласти на населення і змінити вартість газу з 7400 до 13000 гривень», – зазначив міський голова.

Також він повідомив, що сьогодні відбудеться засідання РНБО з питань тарифів, але ситуація є дуже тривожною, оскільки вісім мільйонів гривень, які могли б спрямувати на ремонти, спрямовують на енергоносії, щоб люди, які торгують газом та електроенергією, набивали свої кишені.

«Вчора я бачив новину, що наглядова рада НАК «Нафтогаз» погодила керівництву премію у розмірі 130 мільйонів гривень. При таких тарифах і не такі премії можуть ставити. Ситуація може дійти до того, що люди перестануть платити за тепло, і система теплопостачання всіх міст України прийде в повний колапс. Ці прогнози абсолютно реальні з такою політикою ціноутворення», – наголосив Ігор Поліщук.

Олександр ЗЕЛІНСЬКИЙ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 26
Анонім Показати IP 30 Липня 2021 16:28
Так дайте людям можливість встановити автономне опалення. І питання вирішиться саме собою. Будуть платити за спожитий газ і опалювати свої квартири. Все це вирішується. Де ОСББ простіше, де нема- збирати збори мешканців. Бо дешевше вже не буде. І хай люди вирішують і вибирають самі. Тільки це потрібно було робити ще вчора. Бо у вересні тестово опалення запустять, а у жовтні може і палити доведеться. Так що цей опалювальний сезон уже мимо.
73% до Анонім Показати IP 30 Липня 2021 18:50
У нас субсидія і ми ще раз проголосуємо по пріколу.
Анонім до Анонім Показати IP 31 Липня 2021 15:49
15 «мінусових» проти, щоб люди вирішували і вибирали самі. Ви чиї інтереси представляєте ? Може хоча б аргумента якого назвете ?
мдя до Анонім Показати IP 1 Серпня 2021 11:06
Обґрунтувати мінус? Звісно можу. Якби ми з вами жили в правовій країні де все робиться так як треба, а не через опу, (наприклад, встановлення і тех обслуговування інд. котлів) - був би "плюс" А так - я не хочу вибухів, пожеж і витоків газу по сусідству
Василь до Анонім Показати IP 31 Липня 2021 19:22
В місцях щільної забудови самим ефективним є централізоване поквартирне опалення.Для поквартирного опалення потрібна горизонтальна розводка від стояків з під"їзду, але переробити вертикальну на цю досить дорого.А для індивідуального поквартирного потрібні додаткові вент.канали,а не викиди з парапетних котлів під вікна вищих квартир.Тому потрібно макс. модернізувати існуючу систему опалення в будинках на темп.графік 80/50 (70/50) з будівництвом нових 3-4 квартальних котелень.Інакше тарифи в Луцьку будуть і надалі самі більші в Україні під диктат власників котельні Карбишева 2,яку за допомогою Кривицького вкрали в міста.
Мисливець Показати IP 30 Липня 2021 17:09
реально платити на фоні загальних не платежів немає сенсу, зараз хто платить - той лох!
Анонім до Мисливець Показати IP 30 Липня 2021 18:50
Да нам всьо папріколу. Гигиги.
Крук Показати IP 30 Липня 2021 17:24
Переводьте котельні на альтернативне паливо. Задовбали вже з тим газом.
Н до Крук Показати IP 30 Липня 2021 18:52
Через недовгий час те альтернативне паливо буде стояти як золото. Слуги зроблять.
Анонім до Крук Показати IP 30 Липня 2021 18:53
На старі покришки тра переводити. Це допоможе 100%
Сема до Анонім Показати IP 31 Липня 2021 00:07
Старі покришки перед палацами президента і верховної ради допоможуть а інше ні.
Анонім до Сема Показати IP 31 Липня 2021 23:30
От іменно.
Мойша Показати IP 30 Липня 2021 17:35
Всіх хто не платить - прогнати через суди з примусовим утриманням боргів з усіх видів державних соц.виплат і арештом нерухомості, авто та ін.
ABC Показати IP 30 Липня 2021 18:15
Ну що, проголосували "по приколу"? Хуженебудет? Хотьпоржем? Сподіваюся, вам, шановні 73%, дуже весело, бо восени за нових тарифів буде ще веселіше. "Кожен народ має ту владу, на яку заслуговує", – казав ще у 1811 році французький граф Жозе де Местр. Час іде, а люди не міняються.
Василь Показати IP 30 Липня 2021 18:36
І говорилося ще 5 років тому,що клюне жарений півень-треба різко зменшувати споживання газу,приводити всю систему теплопостачання в належний порядок.Нічого не робилося-а тепер штани,штани!!! Залежні АІТП тільки гроблять всю теплотрасу (підвищують тиск в обратці)..Утеплення будинків прибл. вартує по 2,5мл.гр/під"їзд.Окупається прибл. за 10років.В більшості будинки міста розбалансовані.Теплотраси гнилі.Але це вигідно Волиньгазу і приватній котельні на Карбишева,яка не економна і тех. застаріла.Аби не гранти-то взалі повна розруха.Це ще тільки окремі пелюсти-ягідки на Різдво.
Ман до Василь Показати IP 30 Липня 2021 20:36
Кажи просто, наголосували низьких тарифів.
Анонім Показати IP 30 Липня 2021 19:01
Так то ж ваша зелена влада і робить.
Семен до Анонім Показати IP 31 Липня 2021 00:16
А порошенкова влада що робила б? Ви не розумієте що це комплексна проблема країни. Не має значення хто при владі вони крадуть лише. Якби всі попередні влади хоч щось робили з інфраструктурою в постом економіки такого б не було. Але зараз вже все знищенно. Економіка це давня легенда. І єдиний варіант заробити кошти це ввести податки нові чи як варіант піднімати комуналку як аналог податка бо все все рівно йде їм в кишеню
Василь Показати IP 30 Липня 2021 21:08
Без переходу на квартальні котельні (відмова від котелень на Боженко і Карбишева),які будуть безпосередньо в середині районів,і переходу будинків на тем. графік 80/50(стояки на 70/50) систему теплозабезпечення міста чекає крах.
пр Показати IP 30 Липня 2021 22:15
Будут
Карл Корі Показати IP 30 Липня 2021 22:55
Хм. Населення податками наповнює бюджет міста. Але цього мало, давайте перекладемо на нього ще частину навантаження, бо ми не дивимось у майбутнє, нам конче необхідно було закопати десятки мільйонів у фонтан, Волі, яка, цілком можливо злізе весною разом зі снігом і ще бозна-куди :))
Карл Корі Показати IP 30 Липня 2021 22:58
Котельні міста більше місяця не працюють на нагрів води, бо немає газу. Давайте через місяць ще на місяць лишимо пів міста без води бо конче треба котельням на профілактику. Е. Ефективний менеджмент :))
Семен Показати IP 31 Липня 2021 00:20
Як варіант можна було б поетапно вистроїти для Луцька автономну енергетику. Або хоч частково зняти навантаження. Побудувати хоча б етапами за років 3-5 сонячні електростанції чи вітрові. можливо станцію по виробітку метану із органіки.
Правда Показати IP 31 Липня 2021 07:54
Що тут охати і ахати.Всі знають,що відбувається,але чекають чуда,а його не буде...Луцьк тепло практично вже банкрут.А от хто стане власником....скоро дізнаємось.
Василь Показати IP 31 Липня 2021 11:32
В європейських країнах в основновному змішана форма власності-прибл.50х50.50% в основному володіють муниципалітети.Системи теплозабезпечення не прибуткові(девідендів немає).Теплотраси прокладені в основному в колекторах,труби попередньо ізольовані,доступне обслуговування.В основному квартальні котельні або квартальні теплові пункти від теплоцентралей ТЕЦ на тем. графік 80/50.ДКП Луцьктепло також використовую таку температуру теплоносія,але всюди вказує,що використовує 95/75.Це все одно,що в баки заливати бензин 76 по ціні 95.Котельня Боженка гріє 2,5км теплотраси 600х2,навіть ЛПЗ ,який за 400м від котельні відмовився від таких послуг і побудував свою котельню на 3 житомирських пелетних котлах.Котельня Карбишева 2-це взагалі нонсес.Будинки були спроектовані на тем. графік 150/70-абсурд.В даний час на деякі будинки тем. теплоносія не перевищує 65град!!!!!Перепад тиску на Завокзальному районі в межах 0,1-0,3атм.!!!!!!При проектному 1,5атм.Ось що ми маємо.
Лучанин Показати IP 31 Липня 2021 18:00
В загальну площу входить балкон. Приходили, писали, в різні служби, а вони беруть за кв м балкону. Сума зашкалює, за 55 кв. м (двокімнатної квартири), тільки за тепло потрібно викласти 2800, тай тепло не завжди радує 17 - 20 взимку. Це знущання з людей! Справжній геноцид.