USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.50 41.90
  • PLN 10.30 10.60

Луцькі муніципали розповіли, як штрафуватимуть порушників правил паркування

12 Квітня 2019 13:19
Паркування недобросовісних водіїв із порушеннями усіх можливих норм і правил у Луцьку вже давно переросло в серйозну проблему. Для протидії цьому явищу Департамент муніципальної варти Луцької міської ради запровадив сучасну європейську систему накладання штрафів на водіїв-порушників.

Вже з 16 квітня перші три інспектори муніципальної варти вийдуть на вулиці Луцька і зможуть не тільки фіксувати факти порушень правил зупинки, стоянки та паркування автомобілів, але і одразу роздруковувати повідомлення чи постанови про порушення і вручати їх водіям, або ж прикріплювати їх на лобовому склі автомобілів, як це прийнято в країнах Європи та США.

Луцьк – перше місто в Україні, де запроваджують сучасну електронну систему для фіксації порушень і накладання штрафів. У двох інших містах країни, де муніципали вже працюють із порушниками правил паркування, протоколи виписуються вручну, що значно уповільнює роботу. Як відбуватиметься процес фіксації порушень та накладання штрафів, ми вирішили довідатися завчасно, отримавши роз’яснення від працівників Департаменту і оглянувши роботу в тестовому режимі.
Нагадаємо, з 27 вересня 2018 року вступив в дію Закон України, згідно із яким на Департамент муніципальної варти Луцької міської ради поклали функції контролю за дотриманням правил паркування у місті. Інспектори з паркування тепер уповноважені складати протоколи про адміністративні порушення за неправильне паркування транспортних засобів.

Як працюватиме нова система контролю і накладання штрафів

Новий закон дозволяє накладати штрафи за порушення правил паркування після виявлення та фотофіксації доказу порушення. Тому інспектори муніципальної варти більше не мають необхідності чекати появи водія, щоб скласти протокол про вчинення адміністративного порушення. Вони фотографуватимуть факти порушення на робочий планшет, вводитимуть необхідні дані й одразу роздруковуватимуть припис про порушення та умови виплати штрафу із допомогою портативного принтера. Навіть за відсутності водія уся необхідна інформація у роздрукованому вигляді буде закріплена на лобовому склі автомобіля.
«В нас буде використовуватися система фотографування порушень, – розповів Віктор Денисюк, старший інспектор аналітично-інформаційних технологій Департаменту муніципальної варти Луцької міської ради. – До прикладу, якщо машина стоїть в забороненій зоні, інспектор сфотографує цей факт, введе необхідні дані на планшет й одразу роздрукує повідомлення про вчинення порушення на портативному принтері. Номерний знак транспортного засобу, на якому вчинили порушення, інспектор вводить в єдину базу МВС – національну автоматизовану інформаційну систему. Отримує інформацію про власника транспортного засобу, вводить дані в систему і одразу на місці друкує повідомлення, яке передає водіям, або, за їх відсутності, прикріплює до автомобіля. Фотодокази порушень теж вносяться в систему. У роздрукованому повідомленні вказується вся інформація про порушення, а також зазначено посилання на інтернет-ресурс.
На сайті Луцької міської ради буде діяти окремий сервіс під назвою «Постанови у справах про адміністративні правопорушення», доступний за адресою http://inspector.lutskrada.dov.ua.

Особа, яка отримала повідомлення про порушення, ввівши номер постанови про адміністративне порушення, вказаний зверху в повідомленні, і державний номерний знак транспортного засобу, отримає доступ до всієї інформації про правопорушення і передбачену суму штрафу, а також термін та умови його оплати».

Роботу нової системи фіксації та накладання штрафів продемонстрував Костянтин Губиш, інспектор Департаменту муніципальної варти
Які суми штрафів передбачено

За порушення правил зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а також порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками передбачено штраф у сумі 255 грн.

За порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а також порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, штраф становитиме 510 грн.

Законодавством передбачено пільговий період оплати штрафу. Протягом 10 банківських днів після скоєння адміністративного правопорушення порушник зможе оплатити лише 50% від вартості штрафу. У випадку несплати штрафу протягом 30 днів з дня набрання законної сили постанови про вчинене адмінправопорушення, постанова підлягає примусовому виконанню.
«Ми працювали над впровадженням системи в дію близько семи місяців у посиленому режимі, – зауважила директор Департаменту муніципальної варти Юлія Сиротинська. – Вирішили впровадити сучасну електронну систему роботи із використанням новітніх технологій, щоб отримати максимальний результат і працювати оперативно та якісно. Найближчим часом наші інспектори отримають посттермінали. Коли порушника буде виявлено на місці порушення, він зможе одразу своєю карткою оплатити штраф. Посттермінали працюватимуть також у Департаменті муніципальної варти, тож людям не потрібно буде бігти у відділення банку, вони зможуть здійснити всі необхідні процедури одразу і на місці. В Україні ми перші починаємо працювати за такою сучасною моделлю роботи і готові продемонструвати наші досягнення і поділитися досвідом із колегами з інших областей».
«Для реалізації проекту ми доклали чималих зусиль, – зауважив перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад. – Розробляли найсучаснішу систему роботи, аби йти в ногу з часом і використовувати сучасні технології, працювати прозоро і відкрито. Вся інформація про діяльність інспекторів та порушників буде знаходитися у відкритому доступі. А в Луцьку відбуватиметься ефективна і оперативна робота по боротьбі з правопорушниками, які створювали дуже багато проблем і водіям і пішоходам. Проблема недобросовісного паркування заважала всім і стала занадто поширеною. Тепер ми маємо ефективний інструмент, який дозволить розвантажити вулиці й автошляхи Луцька і полегшить життя як водіям, так і всім лучанам».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
1 Показати IP 12 Квітня 2019 13:37
Для складення протоколу правопорушення їм потрібний сам порушник а не власник авто так як довести причетність власника до правопорушення вони не зможуть без фіксації правопорушення. По цим бумажкам ніхто нічого платити не буде.
Коза до 1 Показати IP 12 Квітня 2019 13:50
За своє майно (рухоме та нерухоме) відповідальність несе власник.
1 до Коза Показати IP 12 Квітня 2019 14:49
Згідно рішення Конституційного суду, до особи може бути застосовано адміністративне стягнення тільки у випадку доказу його вини. Як муніципали будуть доводити причетність власника до порушенні? Вони ці справи будуть пачками програвати у судах і платити з нашого ж бюджету судові стягнення. Крім того, навіть якщо стояти і караулити водія біля авто, довести його вину буде також маловірогідно так як існує чудова 63 стаття КУ якою закривають всі дірки.
Петро Показати IP 12 Квітня 2019 13:55
Для початку потрібно зробити місця ДЛЯ паркування, а пізніше штрафувати. Так погоджуюсь, що треба в визначених місцях. Але їх немає! Особливо біля багатоквартирних будинків, де зробили прибудинкову- повезло, є де залишити авто. А в інших і 2 авто в дворі немає де поставити. А ці "супер" вартові в 6 ранку ходять і підкараулюють... Як ніби інших проблем в місті немає. Чому не ловлять шпану що малює написи на зупинках і будинках? Чому точки з сурагатом не закривають? І так далі ... Бо там прибутку нема?
Ялучанин до Петро Показати IP 13 Квітня 2019 02:40
То хто ж вам винен, що ви спочатку купили машину, а потім думаєте де її паркувати. Ваша машина - ваша проблема. Чому місто має виділяти купу грошей на будівництво парковок, якщо водії - це не більше 30% Лучан? Чому всі Лучани, хто має і не має авто, мусять бути спонсорами парковок для вас - автомобілістів? Звісно, ви ж ще й безкоштовно хочете паркуватись. А ви ніколи не думали, що земля в місті не безкоштовна? Що за оренду місця для свого майна, треба платити? Тому не треба думати, що все в місті навколо автомобілістів крутиться. Насправді, у всіх Європейських містах вважається, що автомобіль - це найменш пріорітетний вид транспорту. Жаль, що нам до цього ще далеко...
Петро до Ялучанин Показати IP 13 Квітня 2019 23:59
А чому Ви не говорите про те, що місто з мене податки отримує? Чому не згадуєте акцизний збір з палива яке я заправляю? Та і в пальне включено дорожній збір. Ці гроші на що ідуть? За дорожній збір мають робити дорогі! І земля згідно конституції належить народу. То чому я за своє маю комусь щось платити? І іще одне, в ЖЕК за утримання будинку, приблизно я прикінув, в рік надходить із мого будинку 216 тис. грн. За ці кошти робиться аж прибирання прибудинкової території, під'їздів, 5 банок фарби іде на дитячий майданчик, освітлення в підїздах. Не завелика сума?
Василина Показати IP 12 Квітня 2019 14:18
І ОДРАЗУ!!! МУНІЦИПАЛИ ВЛАСНИМ ПОРУШЕННЯМ МОЖУТЬ ПОПОВНЮВАТИ БЮДЖЕТ!! Заборонено використовувати офіційну поліцейську символіку на одязі, транспорті, будівлях або на бланках документів. передбачено штраф від 17 тис. до 51 тис. грн. У разі повторного порушення сума штрафу може зрости до 85 тис. грн.
Рижок до Василина Показати IP 12 Квітня 2019 16:53
на такому мУнІципалі має бути надпис - ІНСПЕКТОР ПАРКУВАННЯ
Анонім Показати IP 12 Квітня 2019 15:29
Якби згідно із законом мене ніхто не має права фотографувати без моєї згоди і мою машину теж, бо то є втручання в приватне життя. Я не є публічною особою. От посадовців фотографуйте в робочий час в кавярнях, більше толку буде.
1 до Анонім Показати IP 12 Квітня 2019 15:33
це є чос. на який закон ти посилаєшся?
Юлія Показати IP 12 Квітня 2019 20:48
Круто! молодці! сама платила штраф за парковку біля цума по правій стороні, де знак) відразу на місці карткою, до речі) і часто потім бачила, що інші паркуються, а відповідальності - нуль. побачимо, чи стане вільною від авто та сторона після нововведень)
МА Показати IP 12 Квітня 2019 22:49
Прослідкуйте як самі МУ паркують машині біля своєї контори на Б.Хмельницького.
Ігор Показати IP 13 Квітня 2019 17:10
Цікаво, а який штраф за напис на капоті автоандона камінцем наприклад!...
1 до Ігор Показати IP 13 Квітня 2019 22:16
мінус два твої зуба

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus