USD 39.80 40.10
  • USD 39.80 40.10
  • EUR 39.90 40.20
  • PLN 9.85 10.10

Луцькі студенти-фармацевти виготовили для військових понад дві тонни лікувальних мазей та чаїв

25 Вересня 2023 09:02
За час повномасштабної війни студенти коледжу при Волинському медінституті виготовили і відправили військовим більше тонни мазі та тонну трав’яних чаїв.

Як розповіла Суспільному викладачка факультету фармакогнозії Лариса Радько, перші пакетики трав’яного чаю та мазі почала робити з учнями для захисників ще у 2014 році.

Лікувальну ранозагоювальну мазь для бійців виготовляють за стародавнім українським рецептом. «З давніх-давен ним користувалися, – говорить викладачка, – Колись робили олійні витяжки з трав і таким чином лікували, гоїли рани. Почали додавати віск, прополіс, смалець. І таким чином виходить мазь, яка дуже гарно лікує рани».

Читати ще: Вісім років робить унікальну мазь і лікувальні чаї: як допомагає фронту фармацевт із Луцька

Віск та прополіс студентам безплатно привозять місцеві пасічники, смалець – приносять небайдужі волиняни.
Другокурсник Назар Кубюк разом з одногрупниками, які навчаються на фармацевтів, допомагає важити та розкладати у спеціальну посудину свіжозварену мазь.

«Вони (військові – ред.) все для нас роблять, вони нас захищають. Відповідно ми, що можемо, те і робимо. Мішаємо, накладаємо і відправляємо для ЗСУ. При любій рані просто відкрити, намазати і воно дуже добре все загоює. Це природнє», – каже студент.
Зі слів Лариси Редько, у вільний від навчання час 150 студентів-фармацевтів коледжу виготовляють і трав’яні чаї для військових. Збирають трави на чай під час літніх канікул, далі сушать, восени їх ріжуть та фасують у пакетики.
Студентка Христина Юхно розповіла, що фасують військовим кілька видів чаїв: протизастудні, імунозміцнюючі та вітамінні.

«Запах чаю дуже приємний, трав’яний. Він є відхаркувальний, протизапальним. М’ята, липа і дуже багато різних трав. Більша частина групи тут, щоб допомогти нашій армії, адже вони захищають нас, вони роблять все для перемоги», – додала студентка.
На передову мазі та чаї передають через волонтерів. Іноді військові самі приходять до медколеджу.

Сергій Мартинюк зараз служить в 100-тій бригаді територіальної оборони. Каже:мазь від волинських студентів носить у парамедичній сумці разом з турнікетами та бинтами.

«З 2014 року я користуюся цими мазями. І вони дійсно загоюють рани. Вона реально за 2-3 дні заживляє», – каже боєць.
Сергій Мартинюк каже: мазі та чаї повезе також побратимам з 14-тої окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.

За словами викладачки Лариси Радько, виготовляти чаї і мазі для військових разом зі студентами не припинятимуть до завершення повномасштабної війни.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus