USD 40.70 41.10
  • USD 40.70 41.10
  • EUR 40.80 41.15
  • PLN 10.00 10.25

Луцький священник – про технології, ідентифікаційний номер і кінець світу. Інтерв’ю

4 Березня 2023 16:35
Розвиток сучасних технологій, використання їх церквою, плюси та небезпеки штучного інтелекту, соціальні мережі, конспірологічні теорії та кінець світу – про це та багато іншого священник, настоятель храму Святої Софії – Премудрості Божої в Луцьку Віктор Пушко розповів в інтерв’ю 12 каналу.

Інформаційне агентство Волинські Новини пропонує своїм читачам ознайомитися з найцікавішими уривками з розмови.

ЦЕРКВА НЕ СТОЇТЬ ОСТОРОНЬ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

«Церква – це насамперед люди. Безумовно, люди використовують усі сучасні технології, передусім у своєму побуті. Церква також використовує сучасні технології для зручності, блага самих людей, наприклад, це камери відеоспостереження, сигналізація, система озвучення у храмах. Церква не стоїть осторонь технологічних процесів. Ми використовуємо ті чи ті технології для комунікації, зв’язку, безпеки, кращого облаштування церковних споруд чи недільних шкіл, навчання, проповідей. У цьому немає нічого поганого, тому що головна мета церкви, священнослужителів і людей, які приходять у храм, – пізнати Слово Боже. Тут на допомогу приходять сучасні технології», – розповів Віктор Пушко.

Він наголосив, що церква намагається нести Слово Боже якомога ширшій аудиторії, тому використовує можливості сучасних технологій. Однак додав, що, наприклад, соціальні мережі мають і плюси, і мінуси: дозволяють краще налагоджувати комунікацію всередині спільноти, швидше поширювати інформацію, але можуть слугувати інструментом розпалювання ворожнечі.

«Церковні спільноти (храми, братства, монастирі, зібрання та інші) використовують соціальні мережі насамперед для того, щоб благовіствувати Євангеліє. Безумовно, є здорове бажання у священників популяризувати свою парафію, свій прихід, стати більш відомим, бо ми живемо в час, коли люди бачать свою реалізацію, зокрема, через соціальні мережі, публічний простір. Інше питання: як пастир проводить цю роботу», – звернув увагу настоятель.
Часто в соціальних мережах можна натрапити на невмотивовану агресію, дискримінацію, неправду чи домисли, тому в таких випадках соцмережі можуть бути небезпечними для людини. Священник наголосив, що завдання батьків – оберігати від цього своїх дітей. Водночас додав, що книга для всіх поколінь і на всі часи – це Біблія.

«Біблія говорить етичні речі. Апостол Павло казав: усе мені дозволено, та не все на користь. Ми можемо прив’язати ці слова до сьогоднішньої теми. Очевидно, дозволено використовувати будь-які технології, але маємо питання: для чого ми це робимо і як це на нас впливає. У певному сенсі ми є заручниками сучасних технологій… Ми відчуємо дискомфорт, якщо залишимо смартфон удома. Діти влаштовують істерику, якщо мама і тато обмежують час використання ґаджету», – сказав отець Віктор Пушко.

В історії людства частими є випадки, коли те, що можна було б і потрібно було б використовувати для блага, люди використовували на шкоду, і це не вина технологій, додав він.

«Головне – аби з розвитком технологій, людство не деградувало, не робило собі шкоду власними руками», – підкреслив душпастир.

Читати ще: Вінчання і хрещення за ґратами: як у Луцькому СІЗО несе службу священник

РОЗВИТОК СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАБЛИЖАЄ КІНЕЦЬ СВІТУ?

Переконання про те, що технології наближують кінець світу, бо ідуть не від Бога, священник назвав маніпуляціями.

«Людям нав’язується думка, що розвиток сучасних технологій веде до наближення кінця світу. Напевно, подібні страхи були у всі часи, коли з’являлися нові досягнення технічного прогресу. Важливо розуміти, чи сучасні електронні системи, зокрема банківські розрахунки, обмін повідомленнями, мають передумови для кінця світу», – відзначив він.

Чиєюсь маріонеткою людина може стати і без вживленого чіпу, не володіючи телефоном чи не маючи ідентифікаційного коду.

«Нею можуть маніпулювати за допомогою психологічного впливу. На жаль, такі явища часто трапляються навіть у церковному середовищі. Люди через проповідь якого священника або прочитану літературу роблять висновки, що якийсь світовий уряд, якась глобальна спільнота за допомогою технологій хочуть конкретно нею маніпулювати. Найцікавіше, що на подібні виступи я натрапляв в основному саме в інтернеті. Тобто ті, хто виступає проти сучасних технологій, активно їх використовують для пропаганди власних ідей», – розповів Віктор Пушко.

За його словами, християнину варто бачити загрози не в банківських картках чи додатку «Дія», а в шахраях і лжепророках.

Читати ще: «У храмі Всіх Святих землі Волинської проповідували: потрібна війна, яка очистить Україну від нечисті», – релігієзнавець

«Я хотів би застерегти від панічного страху, що сучасні технології – це передвісник кінця світу. Ми навіть не уявляємо, які технології ще чекають нас у майбутньому. Ми не уявляємо, якими технологіями користуватимуться наші діти й наші онуки, як 20-30 років тому наші батьки не уявляли, що будуть спілкуватися з нами за допомогою смартфонів. Фантастика стає реальністю. Однак як ми це осмислюємо, як ми це сприймаємо? Питання – не в технології, тому що це продукт людського розуму та людських рук. Питання – в тому, як ми використовуємо цю технологію.

Людство завжди жило в очікуванні кінця світу. Найбільший рівень очікування Другого пришестя серед християн був у першому – на початку другого століття після Воскресіння Христового. Однак ми досі достеменно не знаємо, коли буде кінець світу», – зазначив священник.

БОЯТИСЯ БОГА – ЦЕ НЕ БОЯТИСЯ ЖИТИ

За словами отця Віктора Пушка, важливо, аби людина, яка відгороджується від зовнішнього світу, відмовляється від сучасних технологій, «в такій глибокій аскезі не зашкодила своєму спасінню». Досить часто люди покладають на себе тягарі, духовні подвиги, які насправді понести не можуть.

«Наслідки (і духовні, і психологічні) можуть бути трагічні. Часто, коли людина новонавернена, неофіт, вона може замикатися в собі, бачити навколо тільки небезпеки диявольські… Безумовно, завдання духівників, які мають таких парафіян, – не доводити людину до межі. Віруюча людина повинна мати страх Божий, але це не має бути фобія життя. Боятися Бога – це не боятися жити. Потрібно осмислено та розумно до всього ставитися, а не ховатися від усього, не бігти від життя. Життя – це найбільший дар, який Господь дарує людині. І жити потрібно з радістю у Христі», – звернув увагу душпастир.

Занапащати своє життя – це гріх для християнина, додав він.

Читати ще: «Найкращий захист – любов». Луцький священник – про те, як під час війни говорити з дітьми

ЗА ГЛОБАЛЬНИМИ НЕБЕЗПЕКАМИ МИ НЕ ПОМІЧАЄМО РЕАЛЬНОЇ ЗАГРОЗИ

Людину вирізняє наявність душі, тому людський інтелект – це не тільки сукупність знань, умінь, а й досвід, пам’ять, почуття, емпатія, страх, емоції та інше, наголосив священник.

Однією із загроз, до яких може призвести поява штучного інтелекту, він назвав брак міжособистісного спілкування. Також насторожує те, якими алгоритмами буде керуватися штучний інтелект при оцінюванні того чи того продукту або явища.

«Чи виросте покоління, яке буде звертатися до штучного інтелекту не тільки по наукові напрацювання, а й по поради? І чи будемо ми застраховані, що цей штучний інтелект дасть етичні, психологічно добрі поради?..

Думаю, людина ніколи не відмовиться від розвитку технологій...

Зло саме себе не придумало. Все негативне, з чим бореться людство, ми витворили своїми руками. Наприклад, ми зараз говоримо про проблему екології. Навколишній світ сам собі ж не нашкодив. Зазвичай за якимись глобальними небезпеками ми не помічаємо того, що насправді загрожує нашому життю, нашій душі, нашому спасінню як людям віруючим і християнам», – зауважив настоятель.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
ОДІН. Показати IP 4 Березня 2023 17:14
А Я ДУМАВ,ЩО ЦЕРКВА ЦЕ НАСАМПЕРЕД БОГ,А ВИЯВЛЯЄТЬСЯ ГРІШНІ ЛЮДИ.
Василь до ОДІН. Показати IP 4 Березня 2023 20:21
Бог - це твої вчинки. Церква - це спільнота, бізнес, пропаганда і тд.
Юля до Василь Показати IP 5 Березня 2023 01:29
Бог — це єдина «технологія», яка може надати сенс існуванню. Якщо Бога немає, сенсу існування немає. Навіть якщо ми не беремо крайнощі фізикалізму, нібито людина — це просто набір тваринних інстинктів. Вірити в Бога потрібно, тому що таким як нам "смертним" важко жити без НЬОГО. Але ті, що ніби вчать про Бога - це особи, які мають нести відповідальність, хоча зараз вони ведуть свою діяльність суто через гроші та соціальний статус.
Анонім до Юля Показати IP 5 Березня 2023 09:26
опіоїди, що виділяє ваш організм під час їжі та сексу, заперечать щодо сенсу буття
Анонім Показати IP 4 Березня 2023 17:36
business promotion - річ корисна. до речі, який зараз цінник на подібні інтерв'ю?
Да Показати IP 5 Березня 2023 01:38
Словоблудство як завжди.
Остап Бендера Показати IP 5 Березня 2023 09:27
По чому опіум для народу?
Дід Павло Показати IP 5 Березня 2023 11:02
У першому реченні потрібно вказувати конфесійну приналежність священника !!!!!! Що це словоблуд циганський
власний погляд Показати IP 5 Березня 2023 12:09
як можна вірити в те чого фізично не існує. Я мовчу про духовність, поняття душі....., земним аборигенам це поняття ще не відкрито, бо ми існуємо в так званому матеріальному світі. Земні аборигени придумали собі ідола і поклоняються, так легше управляти. На планеті багато ідолів ......а чомусь ваш "бог єдиний", для кожного народу-племені свій - протиріччя. Чим тупіший абориген, людина, тим легше запудрювати йому його слаболрозвинені мізки. Бо якщо "бог, який існує в слаборозвинених мізках, згідно програми, по релігійному, біблії сотворив аборигена по образу і своєму подобію і він єдиний у всесвіті, тобто творець всесвіту" то чому так званих інопланетян представляють земним аборигенам такими уродами???????? Виходить, що чим вищий інтелект тим уродливіший зовнішній вигляд преставника "инных мировозданий" . Щось ваш "всемогущий" напортачив!! Вірити чи не вірити в так званого "бога" це справа аборигена, як в одній із пісень Висоцького кожному своє :"..... козе баян, попу гармонь, икона попуасу".
А до власний погляд Показати IP 5 Березня 2023 23:22
Згідний і підтримую.
Анонім Показати IP 5 Березня 2023 18:13
Нормальне інтерв'ю. Не вірите в Бога - не читайте, проходбте повз.
А до Анонім Показати IP 5 Березня 2023 23:01
Не пхайте скрізь свого бога.. Кому треба знає куди йти.
Сергій Показати IP 5 Березня 2023 19:19
Спаси Господи, батюшка!
666 до Сергій Показати IP 5 Березня 2023 23:13
Вже почали молитися?
Анонім Показати IP 5 Березня 2023 20:55
Цезарю цезареве!
Діма Показати IP 6 Березня 2023 09:25
Брєд брєдовий. Як тільки люди перестанут нести гроші в церкву, релігія відразу вмре, а перестанут нести гроші люди тоді, коли соціальний статус кожного громадянина виросте до такого рівня, що йому не прийдеться жити від зарплати до зарплати, ну і звісно, до того моменту коли наші діти будуть займатись наукою, а не читати книжки з міфічними персонажами, та вірити в них. А це вже залежить від батьків, які нав'язують свою необізнаність малолітнім
Тарас Показати IP 25 Квітня 2024 14:36
Які наслідки принесе для Землі черговий Апокаліпсіс? Чи мають світлі душею люди боятися Потопу та Армогедону? Як діятиме в Мирі Землі Армія Господня? Яка роль Аріїв у побудові Нового Миру Нової Землі? Шукаєте відповіді? Стаття в блозі Святояр UAmodna «АПОКАЛІПСІС В МИРІ ЗЕМЛІ – ПЛАНИ АРМІЇ ГОСПОДНЬОЇ» - https://uamodna.com/articles/apokalipsis-v-myri-zemli-indash-plany-armiyi-gospodnjoyi/

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus