Мешканцям приватних секторів у Луцьку роздаватимуть різнокольорові пакети для сортування сміття
![](/resize/450x337/r/files/news/2020/12-21/306391/2949_html_m94a327.png)
Аби привчити лучан, які проживають у приватних секторах, до роздільного збору сміття та його сортування, департамент ЖКГ міської ради планує закупити різнокольорові пакети для різних видів відходів та роздавати їх людям.
Про це під час комісії з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження розповів директор департаменту ЖКГ Микола Осіюк.
З його слів, ідея пропаганди та заохочення лучан до роздільного збору сміття орієнтовно виглядатиме наступним чином:
«До прикладу, на вулицях Ковельській і Чернишеського сміття забирають у четвер і суботу. Але раз в місяць туди їхатиме машина, яка збиратиме пакети червоного кольору, в які люди кластимуть ПЕТ-пляшки. Наступного місяця ця машина збиратиме сині пакети із картоном. Звичайно, процес довгий, але ми будемо над тим працювати. Ідея закупівлі різнокольорових пакетів для роздільного збору сміття – недешева. Звісно, якщо й роздати ті пакети приватному сектору, то половина мешканців використає їх не за призначенням. Але початок буде покладено», - зауважив головний комунальник міста.
Також він наголосив, що паралельно з інноваційним підходом до сортування сміття потрібно вести активну пропаганду серед населення, зокрема, роздавати флаєри, листівки, знімати відеоролики, вести бесіди тощо.
Окрім того, Микола Осіюк пригадав, як у селі Жидичин комунальники поставили контейнери для роздільного збору сміття, і вже за тиждень їх забрали, бо люди почали нести з городів зілля та гілля.
Тож посадовець наголосив, що питання сортування сміття дуже важко вирішити наразі, оскільки у місцевого населення немає відповідної культури.
«Через те полігон у Брищі переповнений. Для аналізу візьмемо хоча б ту ж Білорусь. За рахунок того, що сортування сміття ніколи не було вигідним, утилізація стаканчика для кави чи ПЕТ-пляшки закладається у її вартості. А також є дотації на придбання техніки комунальними підприємствами, зарплати працівникам тощо, в залежності від кількості населення», - акцентував він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це під час комісії з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження розповів директор департаменту ЖКГ Микола Осіюк.
З його слів, ідея пропаганди та заохочення лучан до роздільного збору сміття орієнтовно виглядатиме наступним чином:
«До прикладу, на вулицях Ковельській і Чернишеського сміття забирають у четвер і суботу. Але раз в місяць туди їхатиме машина, яка збиратиме пакети червоного кольору, в які люди кластимуть ПЕТ-пляшки. Наступного місяця ця машина збиратиме сині пакети із картоном. Звичайно, процес довгий, але ми будемо над тим працювати. Ідея закупівлі різнокольорових пакетів для роздільного збору сміття – недешева. Звісно, якщо й роздати ті пакети приватному сектору, то половина мешканців використає їх не за призначенням. Але початок буде покладено», - зауважив головний комунальник міста.
Також він наголосив, що паралельно з інноваційним підходом до сортування сміття потрібно вести активну пропаганду серед населення, зокрема, роздавати флаєри, листівки, знімати відеоролики, вести бесіди тощо.
Окрім того, Микола Осіюк пригадав, як у селі Жидичин комунальники поставили контейнери для роздільного збору сміття, і вже за тиждень їх забрали, бо люди почали нести з городів зілля та гілля.
Тож посадовець наголосив, що питання сортування сміття дуже важко вирішити наразі, оскільки у місцевого населення немає відповідної культури.
«Через те полігон у Брищі переповнений. Для аналізу візьмемо хоча б ту ж Білорусь. За рахунок того, що сортування сміття ніколи не було вигідним, утилізація стаканчика для кави чи ПЕТ-пляшки закладається у її вартості. А також є дотації на придбання техніки комунальними підприємствами, зарплати працівникам тощо, в залежності від кількості населення», - акцентував він.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 6
![](/public/images/user_no_foto.png?1722044790)
Сектор
Показати IP
21 Грудня 2020 18:57
Дуже правильне рішення. Бродячим собакам в приватному секторі розривати пакети. Одинакового кольору не цікаво.
![](/public/images/user_no_foto.png?1722044790)
))) до Сектор
Показати IP
22 Грудня 2020 09:36
Ви зробили мій день)))) Але це правда))))
![](/public/images/user_no_foto.png?1722044790)
Maха
Показати IP
21 Грудня 2020 19:23
пора поставити контейнери на скло.
![](/public/images/user_no_foto.png?1722044790)
Приватний сектор!
Показати IP
22 Грудня 2020 00:28
Ідея дуже хороша!!!
Можливо як будуть приїжати за конкретним сміттям, то і сортувати щось будуть. Але з Культурою у нас точно проблеми.
Ще маю питання! То куди дівати зілля? Якщо ви навіть його палити заборонили.
![](/public/images/user_no_foto.png?1722044790)
1 до Приватний сектор!
Показати IP
22 Грудня 2020 09:37
Дадуть вам пакет, зробите перегній
![](/public/images/user_no_foto.png?1722044790)
Вул.Львівська
Показати IP
23 Грудня 2020 01:11
Окей. Де зберігати місяць 5 пакетів зі сміттям? Не позортеся поставте сміттєві баки на вулицях там де це потрібно.
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.