USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

На Одещині затримали крота ФСБ, який влаштувався на оборонний завод, щоб викрасти нові розробки ЗСУ

21 Травня 2025 11:12
Контррозвідка Служби безпеки України викрила ще одну спробу російських спецслужб отримати доступ до секретних українських розробок у військовій сфері. За результатами дій на випередження в Одеській області затримано 47-річного місцевого інженера, який шпигував для ФСБ.

За дорученням окупантів агент мав здобути секретну документацію з виготовлення комплектувальних для новітньої автотехніки ЗСУ, інформують в СБУ.

Для цього він влаштувався на місцевий завод, що виконує оборонні замовлення.

На цей час СБУ вже документувала кожен крок фігуранта, оскільки викрила його ще на етапі вербування російською спецслужбою.

Читати ще: У лавах ЗСУ на Курщині викрили ще одного крота ФСБ

Як встановило розслідування, з першого дня перебування на території підприємства кріт намагався отримати доступ до креслень і технологічних схем з виробництва запчастин до колісних машин. Для цього він прикривався своїми професійними обов’язками інженера, а також намагався якомога швидше втертися в довіру до колег, які безпосередньо задіяні у виробничому процесі.

Встановлено, що агент виконував також функцію коригувальника.

Зокрема, щоб допомогти рашистам обійти систему протиповітряної оборони Одещини, він об’їжджав регіон та намагався виявити бойові позиції ППО і радіолокаційні станції.
Контррозвідка СБУ затримала фігуранта і провела комплексні заходи для убезпечення локацій українських захисників.

Читати ще: У бойовій бригаді ЗСУ на Харківщині викрили російського крота

Під час обшуків у затриманого вилучено фото технічної документації, яку він планував передати агресору, а також інші докази роботи на ворожу спецслужбу.
Слідчі Служби безпеки повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus