USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

На Волині сільський священник відмовився причащати дітей, бо хрещені «не в тій церкві»

18 Березня 2021 19:04
На Волині священник із сільської церкви відмовився причащати п’ятирічного хлопчика та трирічну дівчинку. Під час розмови з мамою духівник аргументував свій вчинок тим, що, мовляв, діти хрещені не у храмі УПЦ МП, а в кафедральному соборі Святої Трійці в Луцьку, тому їх бажано охрестити ще раз.

Про це Інформаційному агентству Волиньскі Новини розповіла мама дітей Тетяна Слюсар.

Зі слів жінки, перед Прощеною неділею вона разом із дітьми поїхала навідати родину у село Ветли Любешівського району, де народилась, бо зараз разом із сім’єю мешкає у Луцьку. Однак 14 березня у волинянки виник конфлікт із священником місцевого храму, бо той відмовився причащати дітей.

«У Прощену неділю ми пішли до сільської церкви. До причастя моїх дітей разом зі своїми повела сестра. Але священник причащати дітей відмовився. Сказав, що їх потрібно похрестити. Але мої син та донька хрещені у кафедральному соборі Святої Трійці в Луцьку. На зауваження сестри, що племінники пройшли чин хрещення, не зреагував. Після служби я підійшла до священника і попросила пояснити, чому він відмовився причащати дітей. Але він відповідав запитанням на запитання і жодної відповіді не дав. До того ж одна з його підопічних почала розповідати, що, мовляв, українська церква існує лише 20 років і раніше такої не було взагалі. Чого мої діти, народжені в Україні, приходять до православного храму і не можуть отримати причастя? Вони в мене хрещені і введені в церкву. Церкву я до цього часу не ділила, бо Бог, якому я молюся, у мене один. Чим завинили перед ним діти, які прибігли до мене й запитали, чого батюшка «не дав меду». Що маю їм сказати? Що священники ділять церкву?» – обурюється жінка.

Вона зазначила, що після розмови отець Вячеслав Скупейко зневажливо сказав їй: «Танько, попустися!»

«Я виросла у цьому селі, тому знаю, що батюшка у нас такий, як є. На похоронах говорить про веселе, а на весіллі – про те, що ми всі «там будемо». Він вінчав нас з чоловіком. Але це вже переходить всі межі», – каже Тетяна.

Аби з’ясувати, чи насправді такий інцидент мав місце, і, якщо так, то чому священник відмовив дітям у причасті, Інформаційне агентство Волинські Новини зателефонувало до настоятеля Свято-Миколаївського храму у селі Ветли протоієрея В’ячеслава Скупейка.

Після нетривалої паузи духівник порадив журналістам «нагодувати пані Тетяну та навчити її молитви «Отче Наш».

«Треба було їй їсти дати, чого ви їсти не дали? Побесідувати з нею, навчити «Отче Нашу», – порадив журналістці священник, а коли знову почув запитання, було, все-таки, причастя чи ні, сказав «не бажаю мати з вами діла».
Viktoria Semenyuk · Отець В'ячеслав - Коментар
Через декілька хвилин він передумав і вирішив зателефонувати репортерці.

Отець В’ячеслав зазначив, що причащає всіх діток, які до нього приходять, але Тетяна, мовляв, обізвала його і забрала дітей.

«Якщо ви православні, то скажіть їй (Тетяні, – ВН), хай поститься і прощає всім, і в неї прощення попросили. Якщо ви християнка і ходите до сповіді, то це все зрозумієте. І не підкопуйте, не треба вирішувати ніяких конфліктів. Хай вивчить молитви. Вона така жіночка є», – прокоментував священник.

Утім, на жаль, на запитання, чи причащав він дітей пані Тетяни, чи ні, духівник так і не відповів.

«У вас дітки є?», «А ви ходите до сповіді?» – відповідав питанням на запитання, ухиляючись, і, насамкінець, благословивши «помагай вам, Боже», кинув слухавку.

Про те, чи має право священник відмовляти у причасті дітям та чи коректним з точки зору християнської етики є таке спілкування, ми вирішили запитати у пресслужбі Волинської єпархії УПЦ МП.

Як повідомив прессекретар єпархії протоієрей Віктор Аніпко, у разі виникнення конфлікту зі священником, жінці вартувало звернутися зі скаргою до благочинного чи архієрея, а не до журналістів.

«Ви можете дати тій жінці наш номер телефону, і ми напряму її сконтактуємо з владикою для вирішення питання. Батюшка міг відмовити людині в причасті, якщо вона нехрещена чи неправославна, чи, можливо, людина поїла перед таїнством. Причин може бути багато. Якщо вона чи її діти не хрещені у православній церкві, у якій служить батюшка, чи вона є католиком, чи протестантом, чи є іншим розкольником. Зрозуміло, що настоятель повинен пояснити, якщо людина хоче ходити у цю церкву, то вона має покаятися і він буде її причащати. А якщо вона, наприклад, говорить, що буде ходити в іншу церкву, то в такому разі священнослужитель також може відмовити у таїнствах. Якщо не цієї ж юрисдикції церква і хрещена людина в другій, він (священник, – ВН) має право її не причащати. І не треба перехрещувати, але віропомазати, що означатиме приєднання до церкви. Якщо мова про дітей – це повинні зробити батьки. А якщо вони там (у селі Ветли, – ВН) не живуть і ходять в іншу церкву, зрозуміло, що батюшка не буде їх причащати», – прокоментував Віктор Аніпко.

Вікторія СЕМЕНЮК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 102
дідо Показати IP 18 Березня 2021 19:13
що РПЦ робить в Україні під час війни з Рассією?
Джек до дідо Показати IP 18 Березня 2021 23:27
У кожній церкві своі правила. Піди в сільпо і купи помідори по ціні АТБ
Ната до Джек Показати IP 19 Березня 2021 11:45
Церква то не магазин
Шарій до Ната Показати IP 19 Березня 2021 13:08
то як подивитися, 1 те й те малий бізнес
Анонім до Шарій Показати IP 19 Березня 2021 13:14
"малий" бiзнес?!?!? а прибутки на мiльйони, що не оподатковуються??? мабуть, лише торгiвля наркотиками може мiрятися з церквою по прибутковостi.
Правильно Показати IP 18 Березня 2021 19:19
Ще хай в синагогу зайдуть!
101 до Правильно Показати IP 18 Березня 2021 22:46
Таких пі..сів як в рпц, яка у нас прикривається назвою упц, ні в синагозі і в католицькому храмі немає.
Просто до 101 Показати IP 19 Березня 2021 09:26
Так чого ж туда не йдуть причащатись?????????? Що ви до тих церков приліпли.... сидіть в інстаграмі та й все. Хай блогери відомі луцькі причастя проводять.
Ковель Показати IP 18 Березня 2021 19:22
У нас штунди відспівують всіх, навіть алкашів, які жодного разу не були на зібранні.
Джек до Ковель Показати IP 18 Березня 2021 23:27
Це добре Чи погано?
Коля до Ковель Показати IP 20 Березня 2021 11:31
"Штунди" нікого не відспівують. Вони таким ідіотством не займаються. Так що не позорся.
Анонім Показати IP 18 Березня 2021 19:24
говорив мiй дiд: " та i х** з ним!!!". робите з мухи слона
Лев до Анонім Показати IP 18 Березня 2021 20:42
Є прецендент - мусять реагувати! А батюшці слід бути простішим і скромнішим, а не хамлом
Богдан Сташинський Показати IP 18 Березня 2021 19:31
Батюшка супер !!! Хоча б не заплив жиром як у їнших церквах ...Юморний.
123 до Богдан Сташинський Показати IP 18 Березня 2021 21:35
Бодя, як ти все про всіх знаєш? І про глухе полісся, і про бомонд, і з геями дружиш ...
Анонім до 123 Показати IP 18 Березня 2021 22:33
богдан сташинський - iм'я агента МДБ, який вбив Степана Бандеру
Анонім Показати IP 18 Березня 2021 19:54
ПіТарас той батюшка!
Внук Показати IP 18 Березня 2021 20:05
Шукайте Бога в собі, а не в церкві. Там тільки політика, гроші і шовінізм.
Лучанин до Внук Показати IP 19 Березня 2021 00:05
І як? Виходить? Коли почне чути голоси, дайте знати.
Анонім до Лучанин Показати IP 19 Березня 2021 10:02
ще не вирocли з казок? вiрите корпорацiям церковникiв???
Олександр Показати IP 18 Березня 2021 20:08
Ну й правильно зробив. Якщо в МП така доктрина, що вони не визнають Таїнства КП (ПЦУ), то чому він має причащати? Якби вони прчиащали, то в чому тоді "невизнання"???
Справедливість до Олександр Показати IP 18 Березня 2021 20:41
А чому б це просто не пояснити журналісту? Ну сказав би: "не причастив, бо так і так", а то мавпує, як той блазень
Шурік Показати IP 18 Березня 2021 20:13
То ж так, шукайте далі винних в усіх бідах в особах сільських попів. А тим часом Пашинські будуть по людях стріляти й бюджет грабувати. Зате "слава Україні"!
Ага до Шурік Показати IP 18 Березня 2021 21:36
От такі дурні як ти і є 73%
Анатолій Показати IP 18 Березня 2021 20:39
Цей "Батюшка"одна назва.З ним ніхто не хоче мати діла,а ходять до нього тільки його оточуючі.Це не перший раз він відмовляє,і говорить хто зна що.Аферюга ще той,і йому ніхто нічого не зробить бо має багато покровителів, особливо із сусідньої держави.Тому у цьому селі російська церква.
Анонім до Анатолій Показати IP 19 Березня 2021 15:15
Ніколи не думала, що односельчан, які живуть у сусідній державі і жертвуй на ремонт храму і долучились до того, що в храм привезли частіцу мощей Святого Миколая називатимуть покровителями...
Брахман Показати IP 18 Березня 2021 20:40
Яке причастя!?????!!! Коронавірус! А може взагалі дітей туди водити не треба....
morpheus Показати IP 18 Березня 2021 20:49
У одного мене виникли запитання про "причащання" в розгул пандемїї коронавірусу?
Анонім Показати IP 18 Березня 2021 20:50
Основні досягнення майдану: загальна криза, війна на донбасі, церковний розкол!
Татотаке до Анонім Показати IP 18 Березня 2021 21:16
Основне досягнення Майдану, що Україна ще є!!!
Це ще як подивитись до Татотаке Показати IP 19 Березня 2021 17:45
За часів Кучми Україна була набагато більш незалежною ніж зараз, залежна від всіх
Ну-ну до Це ще як подивитись Показати IP 20 Березня 2021 17:23
аж ядерну зброю прос.. ли, а росія потім домовленостями підтерлася
Ні до Анонім Показати IP 18 Березня 2021 21:40
Той безлад що зараз, то досягнення зевлади. А розколу немає,-є ПЦУ, у якої є Томос. А є РПЦ у якої Томосу немає. А війна на донбасі,-то діло рук бункерної криси. От і все. Але все буде добре, а бункерну крису скоро свої ж і удушать.
Гном стамбульський Показати IP 18 Березня 2021 20:56
Яку мені Лавру віддасте, коли приїду?
Ого до Гном стамбульський Показати IP 18 Березня 2021 21:42
Ти з бункера спочатку вилізь, маразматику ботоксний. А ми тобі дамо, як собаку прикопаємо.
Я Показати IP 18 Березня 2021 21:00
Стикалася я із тим священиком. Враження лише неприємні. Хамло ще те. Та це і по розмові з журналістами зрозуміти можна.
Максим Показати IP 18 Березня 2021 21:07
в будь-якій нормальній церкві не стануть причащати людину, якщо вона належить до іншої конфесії, тому спекулювання на цій темі надто упереджене
Екс до Максим Показати IP 18 Березня 2021 22:51
Це не нормальна церква, це секта рпц фсб.
Татотаке Показати IP 18 Березня 2021 21:15
У мене лише одне запитання: чому на шостому році війни з росією люди, які народилися в Україні, ще досі ходять у московську церкву? Коли ви станете українцями?
123 Показати IP 18 Березня 2021 21:22
Схоже, мати вела дітей не до причастя, а хотіла провокацій
Прихожанин Показати IP 18 Березня 2021 21:39
Мав "честь" з ним пересікатися. Цей "батюшка" грубіян, хамить постійно людям, не відповідає прямо ніколи. Плюй в очі - божа роса! Через таких не хочеться йти до церкви
Влада до Прихожанин Показати IP 19 Березня 2021 15:52
Это точно
Читяч Показати IP 18 Березня 2021 21:55
Московському попу респект. Чи не пора вже думати - чого ви там шастаєте.
Анонім Показати IP 18 Березня 2021 22:08
Зато московські попи добре благословляють на вбивство українців.
Я з Ветел Показати IP 18 Березня 2021 22:37
Загалом, християнство в Україні і Росії пішло з Києва, там відбулось перше хрещення і перші храми були на території сучасної України. Той «бренд сивої кобили» про те, що українській церкві 20 років стидно слухати. Коли українська церква вже була, то про москву і Росію ніхто не чув і не знав (бо її не існувало). Те, що сьогодні філія української церкви (МП так називаємий) ніби то старіша/справжня церква така ж правда, як те, що путлєр нам друг. Вообщем піп молодець
Андрій Показати IP 18 Березня 2021 22:53
Чорт в рясі!
Народна прокуратура Показати IP 18 Березня 2021 23:04
Він вирішив на беззахисних дітях вдовольнити свої шкурні амбіції, а дехто з кометаторів ще й намагається його захистити. І прихожани, як видно, така ж масса, ніхто не зробив зауваження цьому самозакоханому телепню в рясі
буба до Народна прокуратура Показати IP 18 Березня 2021 23:41
Таке порiвняння не робить вам честi i показуе вашу недолугiсть та обмеженiсть кругозору. "Собаче серце" Булгакова в помiч. Успiхiв!
вука до буба Показати IP 19 Березня 2021 14:34
шось ти, бабця, плутаєш грішне з праведним
Вася Олика ПЛ Показати IP 18 Березня 2021 23:42
Це явно сланована провокація - треба було провокаторку вигнати з храму, тим більше вона туди заявилася буха ...
Лучанка до Вася Олика ПЛ Показати IP 19 Березня 2021 09:50
Бачу, що вам з Олики все видно, дійсно, бо ж це Олика ...
Лучанин Показати IP 19 Березня 2021 00:13
"чого батюшка «не дав меду». Що маю їм сказати?" - Для початку роз"яснити дітям, що це не мед...
Лучанка Показати IP 19 Березня 2021 00:25
Поки полішуки ,язик не повертається назвати інакше будуть це терпіти і ходити в російську церкву-нічого не зміниться.
Ржу німогу))) Показати IP 19 Березня 2021 03:15
Люди добрі, схаменіться, про кого ви пишете, отець В’ячеслав настільки безграмотний, що в слові з трьох букв дві помилки зробить))) а його проповіді можуть стати основою для анекдотів)) він настільки безграмотний, що коли слухаєш його проповідь, мозги плавляться)) і оточення в нього таке ж, от і гонять там всі разом)) є люди, на яких не треба ображатись, а треба обходити десятою дорогою, щоб не травмувати психіку))
Анонім Показати IP 19 Березня 2021 07:03
Откат к тёмным временам Средневековья и хуторского сознания в «европейской» стране происходит быстрее, чем ожидалось
Бізнеспоп Показати IP 19 Березня 2021 07:19
Кодило крутиться, лаве мутиться!
Антихристіанин Показати IP 19 Березня 2021 07:21
Не має на них Варга Вікернеса
Анонім до Антихристіанин Показати IP 19 Березня 2021 11:40
легше на поворотах. так i за розпалювання статтю намалюють
Василь Показати IP 19 Березня 2021 07:45
Потрібно всім чітко знати.що з 43року православна церква Росії є філією КГБ.І в Україні до цього часу існує православна церква Росії під керівництвом вже ФСБ.Істинна православна церква Росії була знищена більшовиками під час революції і громадянської війни,про що кожен з віруючих вивчав ще в школі.На жаль,змінити думку людей буває досить важко,особливо коли на це ФСБ Росії витрачає гігантські суми від нафти і газу.
до Василя до Василь Показати IP 19 Березня 2021 09:39
забувся про Мишка Денисенка написати...
Лучани Показати IP 19 Березня 2021 08:01
Точно так само колись був випадок з моєю знайомою в Луцькій Покровській церкві її дитину не допустили.
Анонім Показати IP 19 Березня 2021 08:20
Я так розумію, що у Ветлах живуть не українці, а москалі, Невже сім років війни не відбили охоту згадувати в своїх молитвах Путіна і російське військо?
Влада до Анонім Показати IP 19 Березня 2021 15:55
Що за молитви Ви читаєте, що там присутній Путін?!
Анонім до Влада Показати IP 19 Березня 2021 18:04
Принаймні в ций церквах не моляться за українське військо і владу.
Фома Показати IP 19 Березня 2021 09:14
Батюшка молодець! Ті вже псевдовіруючі недалекі знаннями жіночки вже хочуть у священника рясу забрати щоб самим стояти за пристолом і вчити інших. Втратили совість. В релігії не розбираються, а вчити хочуть і священників і своїх чоловіків. Недообізнана людинка причастя називає медом - їжею , то хай тоді причащається вдома своїм медом. В голові знань немає, немає в душі віри, свідомість розвинута лише на базі телевізора. Мед треба їсти вдома! , а причастя приймати по достоінству лише в православній церкві.
Бідний уніят до Фома Показати IP 19 Березня 2021 09:38
Ніхто нас не любить, навіть геї, яким дозволено у нас все. Хіба Томас ненастоящий?
тарас Показати IP 19 Березня 2021 09:17
проблема в тому, що це підпадає під стаття кримінального кодексу про релігійну нетерпимість, якби в нас СБУ було на своєму місці, то б на такого священника можна було відкривати справу.!!!!
Игра престолов до тарас Показати IP 19 Березня 2021 09:34
То, что мертво - умереть не может. Но ещё может убивать. Как трупный яд.
до тараса до тарас Показати IP 19 Березня 2021 09:41
якби в нас служби були на своєму місці..... то всі би знали , що по рішенню Апеляційного суду Троїцький Собор належить УПЦ..грамотії
Олена Показати IP 19 Березня 2021 09:34
Доброго дня! Ст. 12 ЗУ "Про свободу совісті та релігійні організації" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/987-12#Text: Релігійна організація (об’єднання), яка безпосередньо або як складова частина іншої релігійної організації (об’єднання) входить до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, зобов’язана у своїй повній назві, зазначеній у її статуті (положенні), відображати належність до релігійної організації (об’єднання) за межами України, до якої вона входить (частиною якої вона є), шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації (об’єднання) з можливим додаванням слів "в Україні" та/або позначення свого місця в структурі іноземної релігійної організації. Тому ця релігійна організація повинна називатись Російська церква в Україні. А якщо за весь час збройної агресії та окупації ще хтось з громадян України не зрозумів суті цього питання ...Шкода тих, хто віддає найцінніше - своє життя за Нас та Державу. Окрім того, слід почитати основні церковні документи...
Активіст Показати IP 19 Березня 2021 09:39
Полішуків зразу видно.
Думайте по-українськ Показати IP 19 Березня 2021 09:41
А якого чорта лихого ви претеся у ту церкву, якого бога там хочете зустріти?
Анонім до Думайте по-українськ Показати IP 19 Березня 2021 10:05
"А якого чорта лихого ви претеся у будь-яку церкву, якого бога там хочете зустріти?!?!?" - золотi слова!!! Печеньку автору!!!
Інфо до Анонім Показати IP 19 Березня 2021 11:32
Людина може бути повернута своєю душею або до Бога або до лукавого. Тобто, якщо відвертаєте своє лице від Ісуса Христа, то значить автоматично повертаєте його до диявола та служите йому.
Анонім до Інфо Показати IP 19 Березня 2021 12:55
))) який давнiй зручний подiл: хто не з нами - той проти нас.)))
Клава Показати IP 19 Березня 2021 10:46
Темні, темні люди !!! Чого ви тягнете дітей у цю церкву ??? Вчить них, готуйте до реального життя, залучайте до вивчення найкращих зразків культури, мистецтва, літератури. Залучайте до занять спортом, здорового способу життя. Везить за кордон - хай вони побачать як естетично треба жити, облаштовувати свій побут і як треба вести себе у суспільстві і будувати взаємовідносини з оточенням та у сім'ї.
Анонім до Клава Показати IP 19 Березня 2021 11:01
но-но бiзнес на душахсам не побудуеться
Клм до Клава Показати IP 19 Березня 2021 11:27
Клава, Клава... Ось, перефразую для вас найкращий зразок української культури - "Поки грім не гряне, баба не перехреститься". Пам'ятайте, що "Без Бога ні до порога". Отак от.
бахус до Клм Показати IP 19 Березня 2021 12:06
адекватнiстю, так розумiю, вас бог не надiлив?
Прихожани Показати IP 19 Березня 2021 14:58
На скільки я розумію, у Прощену неділю люди приходять до церкви просити прощення у Бога і в один одного, благословення на піст, а не розпалювати конфлікт. Тетяні батюшка все пояснив і попросив у неї прощення, чому не може причастити її дітей, бо це не його забаганка, а є відповідні канони церкви, яких він мусить дотримуватись. Але їй видалося цього замало... На рахунок Тані хочеться сказати: Прости її, Господи, не відає вона, що творить. На думку приходять слова з молитви Єфремов Сиріна, яка зараз читається в храмах: Господи, царю, даруй мені побачити мої гріхи, а не осуджувати брата мого... Дай же ж нам, Боже, побачити наші гріхи
Анонім до Прихожани Показати IP 19 Березня 2021 15:13
o, вiруни почали агiтацiю
Во-во до Прихожани Показати IP 19 Березня 2021 15:53
Вже починають в коментарях молитися, жах
Прихожани до Во-во Показати IP 19 Березня 2021 16:31
Якщо молитва для вас жах, то мені вас дуже шкода.
бахус до Прихожани Показати IP 19 Березня 2021 17:16
годi трусити. всi дорослi. ваш iнтерес зрозумiлий. рiзниця мiж вами i продавцями iнших замiнникiв реальностi вiдсутня, чим би ви не прикривалися.
Віруни до Прихожани Показати IP 20 Березня 2021 06:20
Від Матвія 6,1 та 6,5, читайте, якщо вас ваш руський піп не навчив
Влада Показати IP 19 Березня 2021 15:51
Грош цена тому человеку, который не знает разницы между МП и КП. Вы строите из себя умных людей, а (хотя бы даже в интернете) сами не можете найти ответ на вопрос. Если Вы, Татьяна, венчаны в МП, крещенные в МП, то почему детей крестили в КП? И если Вы их уже там крестили, то почему привели на причащение в МП? Дело в том, что это только наше поколение через одного крещенные в КП, а до 1990г все крещенные в МП. И если судить уж по КП, то получается, что до нас (до1990г) люди не правильно жили, во грехе. И тут, о чудо, евился КП. Ну бред, Татьяна! И Вы это понимаете. У Вас в семье присутствует и МП и КП, почему? Вы не можете определиться? Нельзя ведь одной колодой карт играть и с дьяволом, и с Богом. Вы ведь в церковь пришли помолиться (я надеюсь), а ушли озлоблены, ещё и в прощенное воскресенья. И люди будут много гадостей писать сейчас на эту тему, а Вы задумайтесь, надо ли Вам это? Чего Вы хотите этим добиться??? У Вас какой-то личный счёт к священнику... Не пробовали поговорить с ним на едине, а не играть на публику??? Люди, перестаньте выедать друг другу мозги этой темой. Насильно никто никого не тащит в церковь, тем более в МП. Все мы посещаем храм в свободное от грехов время.
Знаю до Влада Показати IP 21 Березня 2021 08:23
І тут ти намалювалась, безграмотний психолог
Анонім Показати IP 19 Березня 2021 17:11
"в свободное от грехов время" - гарно сказано. не ту ви книжку читаете. набралися понять, а тлумачити не вдаеться. iндульгенцiй не буде, розслабтеся
Влада до Анонім Показати IP 19 Березня 2021 18:34
Умные слова, да не туда приточены.... Индульгенции никто не ждёт
Анонім до Влада Показати IP 19 Березня 2021 19:56
))) то за чим туди ходите?
священник Іван Показати IP 19 Березня 2021 17:37
Для розуміння ситуації: це приблизно так само якби в Росії священник Української Церкви не причастив дітей вірянки Російської Церкви і сказав перехрещувати. Чи можемо собі таке уявити? Ні. Чи можемо уявити, щоб в Росії була Церква з назвою РПЦ, але з центром у Києві? Звісно, що ні. Чому ж в Росії немає Української Церкви, адже там багато українців живе? Ущемляють права ) А у воюючій державі Україні це реалії, коли духовенство Московського Патріархату собі таке позволяє. Увесь світ тепер знає, що ПЦУ - визнана Вселенським Патріархатом і ще трьома Помісними Церквами. І цей процес визнання й іншими Церквами не завершений, він триває. Яке канонічне чи моральне право мав той священник, коли позбавив вірян Тіла і Крові Христових? Дарів, які Господь дає УСІМ люблячим його. А не тільки МП.
Анонім до священник Іван Показати IP 19 Березня 2021 17:48
годi трусити. всi дорослi. ваш iнтерес зрозумiлий. i це не "спасiння душ". рiзниця мiж вами та iншими продавцями замiнникiв реальностi вiдсутня, чим би ви не прикривалися.
От чеше до священник Іван Показати IP 20 Березня 2021 06:12
для початку знайдіть на росії священника Української Церкви (церква одразу стоїть біля української школи), а потім брешіть. Як на росії кажуть: " Бог не фраер, все видит". До речі, духовненько так
Влада Показати IP 19 Березня 2021 18:30
Ты не хочешь слушать правду. Как будто загипнотизирована. Татьяна, тебе злость закрыла глаза. Люди твоего села говорят, что Отец Вячеслав, в тую же секунду ставал на колени пред тобою, просил прощение, что не может причастить твоих детей. Это видело много народа. Почему ты упускаешь этот момент? Он извинился! А в ответ столько грязи.
Анонім до Влада Показати IP 19 Березня 2021 20:04
не захищайте. диму без вогню не бувае!
Знаю до Влада Показати IP 21 Березня 2021 08:21
А в тебе Наташа Солошик нема ума щось написати друге, що одне й те саме
Анатолій Показати IP 20 Березня 2021 01:37
Він мене з чоловіком не хотів вінчати, бо мій обранець воював на сході за Україну.Чому всі мовчать що у нього є позашлюбна дитина,прийди до нього сповідатися,а на другий день він все розказує людям,чому усі мовчать що він аферюга.Хай розкаже як його прив'язали наручниками навколо сосни білоруси.Люди дуже багато мають за нього що розказати,але ніхто проти нього не піде.А якби пані Тетяна звернулася до архієрея толку ніякого і розголосу не було б.
Анонім до Анатолій Показати IP 20 Березня 2021 11:55
опа! вже i факти проясняються....
Анонім до Анатолій Показати IP 20 Березня 2021 14:54
А ви не хочете анонімно про це редакції розповісти?
Вісник Показати IP 20 Березня 2021 01:42
Він не хоче даже робити служби якщо не він ховав людину,просить принести землі з могили померлого він перепоховає і тоді буде молитися за померлого...цирк з конями
Олександр Показати IP 20 Березня 2021 15:14
Можливо, що ще значна частина православних в Україні до цього часу не усвідомила, що Московський патріархат Української православної церкви (читай - Кремлівський патріархат) ідеологічно підпорядкований Російській православній церкві, яка в свою чергу підтримує агресію РФ проти України. Витівки священників УПЦ МП, як то відмова відспівувати загиблого від куль російського найманця захисника України, чи відмова в причастії дітей по причині хрещення в іншій православній церкві України та тому подібне - це все методи ідеологічної боротьби, як частини гібридної війни, яку проводить Кремлівська влада проти України. То коли ж українці прозріють, чи треба, щоб в кожній родині такого непрозрівшого хтось з рідних постраждав від російської агресії???
Шуша Показати IP 20 Березня 2021 19:16
Я хотіла ввести дитину у церкву,він мене вигнав і сказав іти у сусіднє село там де і хрестила.'