USD 39.00 39.32
  • USD 39.00 39.32
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

На всі авто та мотоцикли хочуть відмінити акциз при розмитненні: законопроєкт

16 Вересня 2019 10:32
Народні депутати пропонують виключити з оподаткування автомобілів акцизний податок. Народний депутат з Волині Ірина Констанкевич - одна із авторів законопроєкту щодо створення сприятливих умов на авторинку.

Сьогодні податок діє при ввозі в Україну нових чи вживаних автомобілів та мотоциклів і залежить від типу двигуна та його об’єму. Причому чим старіше авто, тим більша суму акциз нараховується, а нові машини цей платіж мінімальний, пише Авто24.

Наприклад, на 15-річне бензинове авто з об’ємом двигуна 1 л акциз становить 750 євро, а на 2,2-літровий дизельне того ж року випуску – 2500 євро. Водночас на нові авто цих же параметрів акциз становить 50 та 188 євро відповідно.

Законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов на авторинку» № 2132 від 12.09.2019 повністю знімає акцизний збір при ввозі автомобіля. Якщо цей закон приймуть, то завозити автомобілі з-за кордону буде дешевше на суму цього платежу, тобто в середньому на 500-2500 євро.

За таких обставин вартість вживаних авто може впасти на цю ж величину, а ціна нових зміниться мало (через незначну долю цього податку в загальній вартості автомобіля).

Якщо законопроєкт приймуть, він може розпочати діяти з наступного дня після публікації в офіційній пресі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Просто Показати IP 16 Вересня 2019 10:02
Ну це якби утопія. Зробіть обов’язковий ТО, продаж лише з переоформленням і все буде гуд.
І нафіга відміняти Показати IP 16 Вересня 2019 11:16
щоб ще більше стало тих корит на дорогах і у дворах будинків?
Коля до І нафіга відміняти Показати IP 16 Вересня 2019 11:25
ЯкЯкщо їздиш тролейбусом, то не завідуй
222 до Коля Показати IP 16 Вересня 2019 11:41
Це не заздрість - це смуток від того що всі зможуть купити автомобіль, втрата статусу вибраних і багатих...феодальні панти коротше кажучи....
Водій до Коля Показати IP 16 Вересня 2019 12:59
Ті корчі яким по 15-20 років чадять так, що просто жах. Дихати вже не має чим в тому місті. Давайте ще більше того хламу притягнемо.
Metaller555 до Водій Показати IP 16 Вересня 2019 13:44
Найбільше чадять богдановські маршрутки і різні Камази з Мазами. Може їх також заборонимо?
Правильно до Metaller555 Показати IP 16 Вересня 2019 14:01
Камази як російський продукт треба було заборонити ще в 2014р.!
Ігор до Водій Показати IP 16 Вересня 2019 14:03
Так для того повинно бути ТО
Дмитро до І нафіга відміняти Показати IP 16 Вересня 2019 21:47
Корит....!!!! А нічо що до цих пір коритища типу ваз заз ланус москвіч їздять на дорогах до цих пір!!!! По вашому ауді а6 2000-2005 року корито чи фольц б5 чи калік 2005 року це корито
П Показати IP 16 Вересня 2019 11:41
І ще відмінити брокерські послуги (автоматизувати через комп'ютерні системи), сертифікацію Євро і оплату за стоянку в митних терміналах. Це три абсолютно безтолкові платежі, що оминають бюджет!
ВВ до П Показати IP 16 Вересня 2019 12:49
Напиши петицію до президента.
жлл до П Показати IP 16 Вересня 2019 15:14
А ще заставити бариг дуже хитрих платити податки, а не стригти по тис дол мінінімум з корита, а ще кримінал за скручення пробігу і обов"язковий техогляд, подобається таке?!!!
Очевидець Показати IP 17 Вересня 2019 10:15
У Польщі вартість проїзду в тролейбусі 3 злотих. Можна підняти вартість бензину в 3 рази і ліквідувати акцизи. Кожен зможе купити собі авто, но не кожен його заправить. Яка різниця вам як Вас грабують, все одно ж грабують.
Вчитель Показати IP 17 Вересня 2019 18:49
За кордоном дбають про старі авто і їздять вони хорошими дорогами , і проходять ТО . Якщо є якась проблема, то доти не пройдуть ТО , доки не усунуть . Це не рівня нашим в такому ж віці !!!
Коля Показати IP 17 Вересня 2019 22:43
А як тим бути що все сплатили по закону.? Чи хто по закону той дурак.?
нн Показати IP 23 Жовтня 2019 12:01
тим хто по закону розтаможив їм підходила така вартість розтаможки тому не треба скигліть! а просити ТО це дурість бо за ТО треба буде платити і не мало за ці гроші краще щось купити до авто .
ннн Показати IP 23 Жовтня 2019 12:04
як можна просити ввести ТО ?? це як просити щоб з тебе ще раз здерли гроші. На ТО буде полюбому корупція так як колись була ( хз чи хтось це памятає, коли відмінили ТО і нічого не змінилось )!