USD 39.75 40.04
  • USD 39.75 40.04
  • EUR 39.80 40.10
  • PLN 9.85 10.00

На «жіночому марші» у Білорусі ОМОН жорстоко затримав десятки учасниць

12 Вересня 2020 18:52
У Мінську (Білорусь) співробітники ОМОНу жорстко затримали жінок, які вийшли на марш проти Олександра Лукашенка.

Як повідомляють білоруські Telegram-канали, жінки зібралися на площі Свободи. Їм повідомили, що захід нібито несанкціонований. У відповідь люди кричали "Я гуляю!". За даними позбавленого реєстрації правозахисного центру "Весна" затримано щонайменше 31 людину, пише Обозреватель.

Учасниці жіночого маршу утворили кілька колон в різних частинах Мінська, які пізніше об'єдналися в одну. В акції брало участь більше 10 тисяч осіб.

ОМОН і невідомі в балаклавах і зеленому одязі заштовхували жінок в автозаки. Одна дівчина зірвала з силовика маску, той її у відповідь вдарив в обличчя.
Відзначимо, що жінки вийшли на марш в Мінську з наступними вимогами:

- припинення насильства і розслідування за всіма фактами його застосування;

- свобода політв'язням;

- нові чесні вибори без Лукашенка.

Опозиційна лідерка Світлана Тихановська закликала ОМОН припинити насильство.

"Я закликаю ОМОН зупинитися. Вам буде соромно за те, що ви робите сьогодні", – написала вона в Telegram.

Тихановька обурилася застосуванням насильства до жінок і попередила, що той, хто скоює злочини проти мирних демонстрантів і свого народу, понесе відповідальність.

"У вас є шанс перейти на бік народу і не виконувати злочинних наказів", – підкреслила Тихановська.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
До Тихановської Показати IP 12 Вересня 2020 20:17
Нехай Тихановська розповість, за які гроші її в Польщі гелікоптером возять, і за які гроші кортеж з іномарок преміум- класу її возить? В рахунок майбутнього запланованого дерибану Білорусі?
Я до До Тихановської Показати IP 13 Вересня 2020 05:33
з дурненької ліплять другого лжедмитрія...
Степан (Крымчанин) Показати IP 12 Вересня 2020 20:51
Какой то особой "жестокости" на видео я не увидел. Визгу много. Но, во Франции жёлтые жилеты разгоняют жестче. Я не говорю уже про США-там действительно мочат.
#80 % Показати IP 12 Вересня 2020 21:23
Пакуль жыве Бацька - жыве Белорусь!
Хаха до #80 % Показати IP 14 Вересня 2020 12:06
"Пакуль"... ? Тільки тупорила вата вміє так коверкати білоруську мову. Так що пауль не пакуль, а вусатому таракану тапки.
Света-катлета Показати IP 12 Вересня 2020 21:30
Хочаш з мёдам пряныки? Змагаров на драныки!
Ясь Показати IP 12 Вересня 2020 21:37
А цікаво чи вистачить совісті після отого всього вітати жінок з святом 8 Березня чи Днем матері ?
свідомий Показати IP 12 Вересня 2020 22:49
Закликаю протестувальників перейти на сторону народу Білорусії і діяти в його інтересах.
Я Показати IP 13 Вересня 2020 05:32
мало надавали дурочкам...а вереску...
Вік Показати IP 13 Вересня 2020 12:49
Ідіоти, радійте що маєте такого президента, прийде хтось другий буде те саме що в Україні, здеградує Білорусь. Погано вам там живеться щи що?
Остап Вакарчук Показати IP 14 Вересня 2020 10:12
За 26 років правління О.Г.Лукашенка у Білорусії, президент не розвалив ні жодного заводу, ні жодної фабрики, довів у державі рівень безробітних до найменшої позначки 3.5%, при тому, що рівень безробітних у нас в Україні перевалив за 15,4%, це найвищий показник в Україні безробітних за останні 15 років. В Білорусії мінімальна зарплата на рівні 7000 грн. (в Україні 4723 грн.), пенсія у Білорусії по віку мінімальна 4000 грн. (в Україні мінімальна 1712 грн.). Доречі, на пенсію йдуть в Білорусії жінки - в 55 років, чоловіки - в 60 років, а в нас жінки скоро будуть йти в 60-63 роки. Рівень життя краще ніж в Україні, дороги та асфальтове покриття краще ніж у нас і деяких державах ЄС. Ціни на продукти першої необхідності для населення на рівні українських, а то навіть деякі продукти по цінам нижчі за наші. То для чого білорусам та Європа, хіба що тільки для того, щоб розмістити американські авіабази та ракети проти РФ.
Таракан кривавий до Остап Вакарчук Показати IP 14 Вересня 2020 12:12
От тільки це все "щастя" в Білорусі тільки тому, що Білорусь вже продана москві з потрохами. Це все щастя тримається на субсидіях раші, - 1) субсидії наддешевими енергоносіями; 2) субсидії прямі, через маштабне кредитування; 3) да і ринки збуту білоруських товарів, на 90% це раша, так що і тут попа повна без раші. ПРОДАВ таракан БІЛОРУСЬ, продав з людьми і потрохами. Залишилось тільки підпис поставити, під угодою про "саюзнає гасударство", а він підпис поставить полюбому, просто поторгується як завжди.