USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 44.83 45.10
  • PLN 3.30 4.00

Норвезька рада у справах біженців уперше припинила надавати допомогу в майже 20 країнах, серед них – Україна. Які причини

11 Лютого 2025 12:00
Норвезька рада у справах біженців (NRC) вперше в історії припинила надавати допомогу людям у майже 20 країнах, які постраждали від війн, стихійних лих та переміщень. Серед них – Україна. Усе через те, що США призупинили роботу Агентства з міжнародного розвитку (USAID).

Про це повідомили в організації, пише Бабель.

Так, США припинили, частково зупинили або не відшкодували фінансування глобальних програм надзвичайної допомоги. Наслідки будуть відчутні в усьому світі.

В Україні Норвезька рада у справах біженців вже припинила роздавати екстрену допомогу 57 тисячам людей у ​​прифронтових громадах, яку було заплановано на лютий. Там зазначили, що люди не можуть обігріти свої будинки та отримати доступ до основних товарів, як-от продукти харчування.

Організація також змушена звільнити гуманітарних працівників у всьому світі, зокрема в Афганістані. Це важливо, адже саме вони допомагають дівчатам, жінкам і сімʼям, які досі страждають після хаотичного виведення військ США та НАТО у 2021 році.

Читати ще: Адміністрація Трампа хоче залишити в USAID лише 294 працівників із понад 10 тисяч, – Reuters

У 2024 році Норвезька рада у справах біженців допомогла 1,6 мільйона людей за допомогою програм, які підтримують США. Йдеться про орієнтовно $150 мільйонів американського фінансування, що становило трохи менш як 20% від усього бюджету NRC минулого року.

Зараз Норвезька рада у справах біженців має мільйони доларів неоплачених запитів на фінансування від уряду США. Якщо проблему не розв’яжуть терміново, то гуманітарні програми, які фінансують США, зупинять уже до кінця лютого.

Читати ще: Маск оголосив, що готує закриття USAID

У NRC зазначають, що це завдасть серйозного удару по найбільш уразливих людях. Наприклад, в Буркіна-Фасо це єдина організація, яка забезпечує чистою водою 300 тисяч людей у заблокованому місті Джібо. У Судані відомство підтримує майже 500 пекарень в Дарфурі, які годують сотні тисяч людей, які голодують. Якщо фінансування не відновлять, ці люди залишаться без допомоги.

Читати ще: Дипломати закликають Держдеп США звільнити Україну від дії 90-денної заморозки допомоги, – FT

Навіть якщо проблему розв’яжуть негайно, сотні тисяч людей все одно втратять життєво важливу підтримку. Це стосується, зокрема, освітніх програм, допомоги у створенні робочих місць і проєктів, які дають молоді з Центральної та Південної Америки, а також регіону Сахель шанс на краще майбутнє. Щоб ці ініціативи не зупинилися, необхідно скасувати заморожування фінансування, поки триває перегляд допомоги.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus