USD 39.40 39.74
  • USD 39.40 39.74
  • EUR 39.50 40.00
  • PLN 9.70 9.86

Польща хоче надавати громадянство нащадкам першої і другої Речі Посполитої

7 Вересня 2020 21:20
Очільник канцелярії прем’єра Польщі Міхал Дворчік заявив, що польський уряд планує спростити правила отримання можливості законного проживання для нащадків першої і другої Речі Посполитої.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на видання Business insider.

«Уряд починає роботу над рішеннями, які дозволять спростити процедури і можливості, пов’язані з поселенням в Польщі всіх нащадків жителів Першої та Другої Речі Посполитої, які заявляють про зв’язки з Польщею», – заявив Дворчік.

Перша Річ Посполита існувала на частині територій сучасних Польщі, Литви, Білорусі, України, Росії та Латвії в 1569-1795 роках. Друга Річ Посполита існувала в 1918-1939 роках на частинах територій сучасних Польщі, Литви, Білорусі та України.

Згідно з цією ідеєю така широка категорія потенційних мігрантів може стати способом порятунку польського ринку праці.

Уряд прогнозує, що якщо не буде вжито жодних дій, до 2030 року Польщі буде бракувати близько 4 мільйонів працівників.

Зазначається, що впродовж першого півріччя 2020 року 2 905 українців звернулися до консульських установ Республіки Польща щодо видачі їм «карти поляка».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Я... Показати IP 7 Вересня 2020 22:14
...нащадок, і хочу отримати громадянство Польщі!
лучанка Показати IP 7 Вересня 2020 22:55
Бач, як замахнулись -хочуть всіх ополячити, навіть без етнічної прив"язки, тільки за територіальним принципом.Спочатку Росія, тепер Польща. Ось вам і боротьба за людський потенціал, а у нашої влади інша програма- менше народу, хорошого і різного. Територія без населення -це голуба мрія наших "кєровніков".
скептик до лучанка Показати IP 8 Вересня 2020 11:55
а у нашої влади боротьба за територію, яку хочуть звільнити від українців. новая зємля обєтованная ждьот блуждающих в пустинє
І я Показати IP 7 Вересня 2020 23:00
Теж!!!
Лєх Валенса Показати IP 8 Вересня 2020 04:47
«Бог дал Украине такие хорошие почвы с тем, чтобы она могла прокормить всю Европу», - заявил экс-президент в интервью Die Zeit. При этом он добавил, что от производства машин украинцам стоит отказаться. «Машины могут производить и в Польше».
Читач Показати IP 8 Вересня 2020 07:06
Карта поляка це не громадянство - не путайте. Це документ заробітчанина, щоб перебувати на території польщі та працювати на її благо, а громадянство, це визнання, що усі закони країни поширюються на вас. Поляки затягують трудові ресурси, без яких загнеться її економіка, але в разі чого за остарбайтера відповідальності нести не будуть. Ще на "навчання" дітей запросять, щоб дурні фінансували їх ВУЗи своїми грошами. Правда рівень навчання сміхотворний, але ж то "заграніца".
лучанка до Читач Показати IP 8 Вересня 2020 09:59
Питання: громадянин України з картою поляка, який законно проживає в Польщі, як довго ще залишиться громадянином України? Та справа навіть не в громадянстві, а в тому, де людина проживає, тобто працює і витрачає гроші.
скептик до Читач Показати IP 8 Вересня 2020 11:57
після 5 років перебування заробітчанин може претендувати на громадянство
ABC до Читач Показати IP 8 Вересня 2020 11:58
По перше, ця стаття не про Карту Поляка. По друге, із Картою Поляка громадянство Польщі можна отримати вже через 1 рік проживання на її території.
До читач Показати IP 8 Вересня 2020 09:43
А ти за якими критеріями оцінюєш рівень навчання?