Поминальним хлібом годували свиней: у мережі обурені цвинтарними збирачами
Після Великодня та поминальних днів у соцмережах набуло резонансу відео, на якому пасажир потяга, який прямував з Києва на Закарпаття, зафільмував те, як жінки з молодиками завантажували у вагон мішки з солодощами та пасками.
За словами автора відео, все це зайняло одразу кілька полиць у вагоні, а зібрано було на столичних кладовищах. Такий висновок автор зробив, побачивши в одному з мішків цукерки різних марок і вочевидь набраних із різних місць, передає ТСН.
Після того як допис про це з’явився у соцмережах, його, як і низку аналогічних, прокоментували сотні українців.
Одні висловили неабияке обурення через те, що десятки кілограмів солодощів збирачі забрали навряд чи для того, щоб пом’янути померлих, а дехто взагалі розповів, що знає випадки, коли поминальний хліб забирають, щоб годувати свиней, а цукерки використовують замість цукру для виготовлення самогону та інших домашніх алкогольних напоїв.Ще низка дописувачів висловили думку, що зазвичай забирають ті, у кого багатодітні сім’ї і, мовляв, нехай краще з’їдять люди, ніж мурахи.
Мешканці Ужгорода, куди прямував потяг, зафільмований на відео, розповіли, що жодного разу не бачили, щоб ці збирачі десь продавали б з рук ці солодощі.
«Є така думка, що ці жінки та чоловіки їдуть на кладовища збирати солодощі для себе, тому що це зазвичай дуже багатодітні сім’ї. Їм навіть дорога окуповується, тому що можуть мати якісь пільги як багатодітні родини», – розповіла мешканка Ужгорода Катерина.Що каже релігієзнавець
Водночас релігієзнавець, доктор філософських наук Олександр Бродецький розповів наступне: «Релігія та релігійність завжди ширші, ніж церковні канони і догмати. Люди (які залишають солодощі на могилках, – ред.) хочуть емоційної співпричетності до того, у що вони вірять».
Читати ще: «Краще нагодуйте нужденних»: волинські священники закликають не лишати їжу на могилах
«Якщо вони приходять на могили померлих родичів і вірять в те, що їхні душі десь там існують, в раю, у потойбіччі, то їм хочеться якоїсь комунікації. Такої, яка десь нагадувала б те, як це було при їхньому житті. А для людей найбільш цінним зазвичай буває зібратися, розділити спільний стіл, поспілкуватися. Те, що таке практикують, з моєї точки зору, – це відголоски звичайної людської традиції, звички. Це форма спілкування. Інша річ – як на це дивиться церква», – додав релігієзнавець.
За словами експерта, православна, католицька церкви вважають, що в цьому (залишенні їжі на кладовищі, – ред.) якоїсь обов’язкової потреби немає.
«З точки зору церкви все духовне – це духовне. Найголовніше згадати в думках, у серці про померлих, помолитися, звернутися до священника. Це не означає, що всі священники кажуть, що залишати писанку чи пасочку на могилі – погано. Якщо це не в міру, якщо це переходить у пияцтво, бенкети, а буває і таке, то церква це навіть критикує сильно», – каже Олександр Бродецький.
Коментуючи безпосередньо відео, на якому група людей завантажує мішки із зібраними солодощами у вагон потяга, він зазначає: «Як людина і релігієзнавець можу сказати, що це, звичайно, викликає навіть обурення. Цинізм. У ці речі (залишені на могилках солодощі, – ред.) люди вкладають те, що пов’язано з їхніми почуттями».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
За словами автора відео, все це зайняло одразу кілька полиць у вагоні, а зібрано було на столичних кладовищах. Такий висновок автор зробив, побачивши в одному з мішків цукерки різних марок і вочевидь набраних із різних місць, передає ТСН.
Після того як допис про це з’явився у соцмережах, його, як і низку аналогічних, прокоментували сотні українців.
Одні висловили неабияке обурення через те, що десятки кілограмів солодощів збирачі забрали навряд чи для того, щоб пом’янути померлих, а дехто взагалі розповів, що знає випадки, коли поминальний хліб забирають, щоб годувати свиней, а цукерки використовують замість цукру для виготовлення самогону та інших домашніх алкогольних напоїв.Ще низка дописувачів висловили думку, що зазвичай забирають ті, у кого багатодітні сім’ї і, мовляв, нехай краще з’їдять люди, ніж мурахи.
Мешканці Ужгорода, куди прямував потяг, зафільмований на відео, розповіли, що жодного разу не бачили, щоб ці збирачі десь продавали б з рук ці солодощі.
«Є така думка, що ці жінки та чоловіки їдуть на кладовища збирати солодощі для себе, тому що це зазвичай дуже багатодітні сім’ї. Їм навіть дорога окуповується, тому що можуть мати якісь пільги як багатодітні родини», – розповіла мешканка Ужгорода Катерина.Що каже релігієзнавець
Водночас релігієзнавець, доктор філософських наук Олександр Бродецький розповів наступне: «Релігія та релігійність завжди ширші, ніж церковні канони і догмати. Люди (які залишають солодощі на могилках, – ред.) хочуть емоційної співпричетності до того, у що вони вірять».
Читати ще: «Краще нагодуйте нужденних»: волинські священники закликають не лишати їжу на могилах
«Якщо вони приходять на могили померлих родичів і вірять в те, що їхні душі десь там існують, в раю, у потойбіччі, то їм хочеться якоїсь комунікації. Такої, яка десь нагадувала б те, як це було при їхньому житті. А для людей найбільш цінним зазвичай буває зібратися, розділити спільний стіл, поспілкуватися. Те, що таке практикують, з моєї точки зору, – це відголоски звичайної людської традиції, звички. Це форма спілкування. Інша річ – як на це дивиться церква», – додав релігієзнавець.
За словами експерта, православна, католицька церкви вважають, що в цьому (залишенні їжі на кладовищі, – ред.) якоїсь обов’язкової потреби немає.
«З точки зору церкви все духовне – це духовне. Найголовніше згадати в думках, у серці про померлих, помолитися, звернутися до священника. Це не означає, що всі священники кажуть, що залишати писанку чи пасочку на могилі – погано. Якщо це не в міру, якщо це переходить у пияцтво, бенкети, а буває і таке, то церква це навіть критикує сильно», – каже Олександр Бродецький.
Коментуючи безпосередньо відео, на якому група людей завантажує мішки із зібраними солодощами у вагон потяга, він зазначає: «Як людина і релігієзнавець можу сказати, що це, звичайно, викликає навіть обурення. Цинізм. У ці речі (залишені на могилках солодощі, – ред.) люди вкладають те, що пов’язано з їхніми почуттями».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 3
дурням
Показати IP
30 Квітня 2025 19:14
ну а дурні нащо там хліб лишали? Їх мертві їстимуть чи що? Стадо... краще більше би молилися, раз такі типу віруючі
Олена
Показати IP
1 Травня 2025 10:06
Священники просять не залишати їжу на могилах. Потім ті паски розкидані воронами по землі і мурахи розводяться у могилах.
Михайло
Показати IP
2 Травня 2025 16:08
Дебілізм в православній церкві зараз просто зашкалює! Це так понаучували мацковськіє попи робити!
У волинському храмі під час дослідження ікони XIX століття виявили два давніші приховані образи
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
28 червня: свята, події, факти. День Конституції України, почалася битва під Берестечком
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Етнічні українці в Молдові зможуть легше отримати громадянство України
27 Червня 2026 23:45
27 Червня 2026 23:45
У Луцьку на 5 років забрали права у водія, якого вдруге спіймали під кайфом
27 Червня 2026 23:17
27 Червня 2026 23:17
На Буковині знайшли тіло 8-річного хлопчика, який разом із батьком та братом зник у Дністрі
27 Червня 2026 22:49
27 Червня 2026 22:49
Влетів у дорожній знак: у Луцьку суд покарав водія за п’яну ДТП на Ківерцівській
27 Червня 2026 22:12
27 Червня 2026 22:12
Від піхотинця до оператора дронів: бойовий шлях прикордонника з Волині
27 Червня 2026 21:43
27 Червня 2026 21:43
Дрони змінюють хід війни: Трамп визнав успіхи України та заговорив про тиск на Кремль
27 Червня 2026 21:14
27 Червня 2026 21:14
У Ковелі чоловік підпалив двері, щоб помститися за чотирирічну образу. Суд покарав
27 Червня 2026 20:45
27 Червня 2026 20:45
У Луцьк на щиті повернеться Герой Роман Меюс
27 Червня 2026 20:16
27 Червня 2026 20:16




Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.