USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.72 9.98

Рада скерувала до КС законопроекти про скасування недоторканності

19 Жовтня 2017 14:51
Верховна Рада включила до порядку денного та направила до Конституційного Суду для оцінки законопроекти №7203 Президента України та №6773 групи депутатів щодо обмеження недоторканості народних депутатів.

За прийняття проектів постанов 7203/П та 6773/П проголосувало відповідно 336 та 328 парламентарів при мінімально необхідних 226, повідомляє Укрінформ.

Президентським законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності. Разом із тим пропонується зберегти "індемнітет" - народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Передбачається, що закон набере чинності з 1 січня 2020 року.

Депутатським законопроектом пропонується також виключити частини першу, третю статті 80 Конституції, якими передбачено гарантії депутатської недоторканності і залишити частину 2 цієї статті щодо "індемнітету".

Разом із тим, на відміну, від президентського законопроекту, проект депутатів передбачає набрання чинності законом з дня, наступного за днем його опублікування.

Зазначимо, що стаття 157 Основного Закону забороняє вносити зміни в Конституцію, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України. Та забороняє вносити зміни в умовах воєнного або надзвичайного стану.

158 стаття передбачає, що законопроект щодо зміни Конституції може бути поданий до Верховної Ради не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо іншого законопроекту про внесення змін до Конституції, але якщо останній не був остаточно прийнятий. Окрім того, за цією статтею парламент протягом строку своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції.

За Конституцією законопроект про внесення змін до Основного Закону, крім розділів I "Загальні засади", III "Вибори. Референдум" і XIII "Внесення змін до Конституції України", попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу ВР.

Нагадаємо, із 17 жовтня під стінами Верховної Ради відбувається акція, організована кількома політичними силами і громадськими організаціями. Активісти вимагають від парламенту скасувати депутатську недоторканність, змінити виборче законодавство, зробивши партійні списки відкритими, а також створити Антикорупційний суд.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus