СБУ знешкодила агентурну групу ГРУ РФ, яка збирала розвіддані щодо оборони Києва
Служба безпеки провела багатоетапну спецоперацію, в ході якої у Києві нейтралізовано «розконсервовану» агентурну групу ГРУ РФ.
У результаті оперативних дій затримано чотирьох російських агентів. Вони розвідували позиції ЗСУ, геолокації стратегічних об’єктів, а також закликали українців підтримати окупантів, повідомляють в СБУ.
Ворожу групу сформував кадровий співробітник ГРУ полковник Владислав Донець для проведення підривної діяльності проти України.
Встановлено, що він перебував у складі окупаційного угруповання РФ на території Київської та Чернігівської областей і координував діяльність російських агентів.
При цьому безпосереднє керівництво групою здійснював представник терористичної організації «МДБ ЛНР» Валентин Тілілім. Для комунікації використовували заздалегідь відпрацьовані канали закритого зв’язку.
За даними слідства, агентурну групу «активували» на початку повномасштабної агресії РФ. Серед її учасників був чіткий розподіл сфер відповідальності за виконання ворожих завдань.
Так, двоє мешканців Києва розвідували позиції ЗСУ і розташування об’єктів критичної інфраструктури. Також збирали персональні дані нинішніх і колишніх українських військових та правоохоронців.
Читати ще: СБУ викрила агентурну мережу РФ, до якої входив народний депутат України
Ще один житель столиці, який виявився колишнім співробітником правоохоронних органів Донецької області, відповідав за інформаційно-підривну діяльність. Зловмисник поширював прокремлівську пропаганду, в тому числі гасла щодо підтримки окупантів. Для «розгону» ворожого контенту адміністрував спеціалізовані інтернет-платформи.
На цьому «напрямі» він діяв спільно з іншим учасником групи – засновником ІТ-компанії з Гостомеля, який опікувався підготовкою та поширенням матеріалів, у яких виправдовував злочини загарбників.
Під час обшуків за місцями перебування зловмисників виявлено проросійську символіку, засоби зв’язку та електронні носії інформації з доказами злочинних дій.
Читати ще: В Україні викрили зрадників серед посадовців Кабміну і Торгово-промислової палати
Наразі розглядають питання щодо повідомлення затриманим про підозри за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України, та обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності організаторів російської агентурної мережі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
У результаті оперативних дій затримано чотирьох російських агентів. Вони розвідували позиції ЗСУ, геолокації стратегічних об’єктів, а також закликали українців підтримати окупантів, повідомляють в СБУ.
Ворожу групу сформував кадровий співробітник ГРУ полковник Владислав Донець для проведення підривної діяльності проти України.
Встановлено, що він перебував у складі окупаційного угруповання РФ на території Київської та Чернігівської областей і координував діяльність російських агентів.
При цьому безпосереднє керівництво групою здійснював представник терористичної організації «МДБ ЛНР» Валентин Тілілім. Для комунікації використовували заздалегідь відпрацьовані канали закритого зв’язку.
За даними слідства, агентурну групу «активували» на початку повномасштабної агресії РФ. Серед її учасників був чіткий розподіл сфер відповідальності за виконання ворожих завдань.
Так, двоє мешканців Києва розвідували позиції ЗСУ і розташування об’єктів критичної інфраструктури. Також збирали персональні дані нинішніх і колишніх українських військових та правоохоронців.
Читати ще: СБУ викрила агентурну мережу РФ, до якої входив народний депутат України
Ще один житель столиці, який виявився колишнім співробітником правоохоронних органів Донецької області, відповідав за інформаційно-підривну діяльність. Зловмисник поширював прокремлівську пропаганду, в тому числі гасла щодо підтримки окупантів. Для «розгону» ворожого контенту адміністрував спеціалізовані інтернет-платформи.
На цьому «напрямі» він діяв спільно з іншим учасником групи – засновником ІТ-компанії з Гостомеля, який опікувався підготовкою та поширенням матеріалів, у яких виправдовував злочини загарбників.
Під час обшуків за місцями перебування зловмисників виявлено проросійську символіку, засоби зв’язку та електронні носії інформації з доказами злочинних дій.
Читати ще: В Україні викрили зрадників серед посадовців Кабміну і Торгово-промислової палати
Наразі розглядають питання щодо повідомлення затриманим про підозри за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України, та обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності організаторів російської агентурної мережі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
Омбудсмен Лубінець назвав Волинь регіоном із найкритичнішою ситуацією щодо порушень під час мобілізації
Сьогодні 15:20
Сьогодні 15:20
Падає тиск: волинян просять не поливати городи водою з крана
Сьогодні 14:48
Сьогодні 14:48
Воїни з 20-ї бригади «Любарт» отримали старлінки, зарядні станції та ноутбуки від Фонду Ігоря Палиці
Сьогодні 14:15
Сьогодні 14:15
На Волині виявили незаконну порубку сосен на 20 мільйонів
Сьогодні 13:41
Сьогодні 13:41
У Ковелі автівка злетіла з дороги, травмувався чоловік
Сьогодні 13:24
Сьогодні 13:24
Україна отримала перший транш з кредиту на €90 мільярдів
Сьогодні 13:08
Сьогодні 13:08
Поблизу Луцька у молодиків знайшли наркотики
Сьогодні 12:52
Сьогодні 12:52

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.