USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Сезон грипу: у МОЗ прогнозують пік захворюваності на січень-лютий

4 Грудня 2025 08:27
В Україні наразі не реєструють епідемії гострих респіраторних інфекцій, попри наявність окремих госпіталізацій та локальних підпорогових перевищень у кількох регіонах.

Про це сказав начальник відділу профілактики інфекційних захворювань та імунопрофілактики МОЗ Олександр Заіка на брифінгу в Києві, передає Укрінформ.

«Госпіталізації є, але вони незначні. І ми точно можемо говорити, що епідемії ми не реєструємо, перевищення епідпорогового показника не реєструємо. Є локальні низькі рівні епідпорогових перевищень по деяких регіонах країни, але це прогнозовано, бо регіони мають потенціал вживати відповідних заходів реагування, надавати невідкладну у разі потреби медичну допомогу», – сказав Заіка.

Він зазначив, що погодні умови сприяють розповсюдженню вірусних інфекцій, адже є сирість та незначне похолодання. Окрім того, він закликав уникати місць скупчення людей.

Читати ще: В Україні з січня зміниться календар профілактичних щеплень. Як саме

Заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ Олексій Даниленко зауважив, що пік захворюваності на ГРВІ прогнозується на січень-лютий, як це відбувалося і в минулих роках.

«І потім уже поступове зниження з настанням весни. Тому критичної ситуації зараз немає», – сказав Даниленко.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus