USD 38.80 39.15
  • USD 38.80 39.15
  • EUR 38.80 39.20
  • PLN 9.80 9.98

Що можна купити за 10 гривень у 1996 і у 2019. Порівняння

12 Жовтня 2019 14:05
Після проголошення незалежності України в обіг ввели тимчасову грошову одиницю "карбованець", яка проіснувала лише 5 років. Згодом у 1996 році з’явилася гривня. Що можна було купити за 10 гривень тоді, а що можна зараз – читайте у матеріалі каналу 24.

На початку свого шляху гривня була міцною валютою. Середня заробітна плата в 1996 році становила 130 гривень або 73 долари. Один "зелений" 23 роки тому коштував лише 1,77 гривні.

Сьогодні середня зарплата в Україні 10 000 гривень, а долар (станом на 11 жовтня) коштує 24,53 гривень.

10 гривень у 1996 році та у 2019

Що можна було купити за 10 гривень у 1996 і 2019: порівняння

31 батон

Один батон у 1996 році коштував 32 копійки, тож на 10 гривень можна було купити 31 батон. Зараз батон коштує від 10 до 15 гривень.
Ціна батону значно виросла

11 літрів молока

Літр молока коштував 90 копійок, на 10 гривень можна було дозволити 11 літрів молока. Сьогодні ціна молока коливається від 20 до 40 гривень.
У таких пляшках продавали молоко у 1996 році

Майже 5 літрів сметани

За пів літра сметани в 1996 році треба було віддати 1,5 гривні. На десять гривень отримуємо 4,5 літра. Станом на 2019 рік пів літра сметани коштує від 30 гривень.
Сметану люди купували на місцевих ринках

2,5 кілограмів м’яса

Кілограм м’яса коштував тоді 4 гривні, а значить за 10 гривень ви могли купити 2,5 кілограмів м’яса. Зараз кілограм м’яса коштує від 100 гривень.
М'ясо значно виросло в ціні

2 кілограма масла

Одна 200-грамова упаковка масла коштувала гривню. На десять гривень виходило 10 таких упаковок. Сьогодні упаковка масла коштує від 50 гривень.
У 1996 році можна було купити 10 упаковок масла

Майже 6 літрів олії

Літр рафінованої соняшникової олії коштував 1,8 гривні, і на 10 гривень, відповідно, можна було купити 5,5 літрів. Сьогоднішня ціна – близько 50 гривень.
Сьогодні за 10 гривень купити олію неможливо

16 кілограмів гречки

Кілограм гречки коштував 60 копійок. За 10 гривень можна було купити 16,5 кілограмів крупи. Зараз кілограм коштує близько 40 гривень.
Гречка значно подорожчала

33 кілограми картоплі

У 1996 році кілограм картоплі коштував 30 копійок, а на 10 гривень виходило аж 33 кілограми. Сьогодні за кілограм треба віддати близько 15 гривень.
Картопля коштувала 30 копійок за кілограм

12 плиток шоколаду

Плитка шоколаду коштувала 80 копійок. На 10 гривень виходило 12 плиток шоколаду. У 2019 1 плитка коштує від 18 гривень.
Шоколад у 1996 році

16,5 літрів бензину

Літр бензину коштував 60 копійок. На 10 гривень виходило 16,5 літрів бензину. Сьогодні ціна за літр – майже 29 гривень.
Ціна за літр бензину зросла

33 кілограми солі

Один кілограм солі мав ціну у 30 копійок. Відповідно за 10 гривень виходило 33 кілограми. Сьогодні за упаковку солі треба віддати близько 10 гривень.
Сьогодні за 10 гривень можна купити лише 1 упаковку солі

Тож все, що ви можете купити у 2019 році за 10 гривень – це кілограм солі. До речі, щоб оплатити місячну оренду комунальних послуг, проживаючи в однокімнатній квартирі, потрібно було мати лише 20 гривень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
скептик Показати IP 12 Жовтня 2019 15:58
ВИСНОВОК: за великих гаспідарів народ став бідніший
Любарт Показати IP 12 Жовтня 2019 17:12
За сир забули написати.Він зараз дуже дешевий, всього по 58грн. за кіло.
Те що бачу я Показати IP 12 Жовтня 2019 17:33
Виходячи із зазначених цифр вимальовується що на середню зарплату тоді і зараз можна було купити: батон 400/770, молоко 145/400, сметана 86/333, м'ясо 32/100, масло 130/200, олія 72/200, гречка 216/250, картопля 433/650, шоколад 162/555 бензин, 216/344, сіль 433/1000. Для об'єктивності варто зазначити що з роботою тоді було значно гірше, та й у 1998 році за декілька днів літа гривня обесцінилась в два рази, а всього за період з 1996 до 2000 в три рази.Тому не була вона міцною.
Ага ага Показати IP 12 Жовтня 2019 17:34
тільки от зарплати у 1996 були мізерні
По плодах Показати IP 12 Жовтня 2019 17:35
По плодах...
Житель міста Показати IP 12 Жовтня 2019 18:50
А про декількамісячні затримки або виплату продукцією (часто такою що важко реалізувати ) чому не згадується?
А Показати IP 12 Жовтня 2019 19:08
в таких пляшках молоко продавали ще за совєтів, а у 1996- зовсім ні. Хоть тут не брешіть ,журналісти...
Ден 91 до А Показати IP 13 Жовтня 2020 11:21
У маленьких містах продавали... Я пам’ятаю був малий і ми купували таке молоко раз чи два
Вах Показати IP 12 Жовтня 2019 23:28
А сьогодні сіль по 10гр??можу оптом по 9 продати(чистий навар 4гр)!
Андрій Показати IP 13 Жовтня 2019 00:12
Якщо рахувати в доларах, шановні, то ціни на продукти впринципі незмінились, а ЗП виросла в 4 рази))) Ніби така математика. Шкода, що про комуналку ненаписано((((
Андрій до Андрій Показати IP 13 Жовтня 2019 00:17
Ну і бензин в ті часи був дешевий - грубо кажучи 0.3 доллара тоді проти 1 у. е сьогодні
Андрій до Андрій Показати IP 13 Жовтня 2019 00:25
Соррі, за комуналку в кінці написано - 10 долларів тоді проти 50 сьогодні в неопалювальний сезон Тобто продукти без змін, паливо, комуналка... виросли
Вася Показати IP 13 Жовтня 2019 09:26
совкові ілюстрації навіщо?
Alban Показати IP 13 Жовтня 2019 11:03
Ще не зустрічав людей які хотіли б жити в такий самий час, всі тільки з жахом згадують.
Анонім Показати IP 13 Жовтня 2019 19:39
Про яку зарплату середню ви пишете?Як ті дяді вираховують середню 10000?Робітник отримує 3500-4000,а керівник 300000 з преміями,в середньому 10000?Багато людей отримують до 4000.
І Показати IP 13 Жовтня 2019 19:43
1. стан економіки відповідає за стабільність національної валюти. Слабка економіка, слабка валюта. 2. Те що нац. валюта знецінюється ПОСТУПОВО, а не стрибками (як у нас) корисно для економіки. Основа росту економіки та помірнлї девальвації гривні- політична стабільність. А ми, як показують вибори самі цього не хочемо.
Ден 91 Показати IP 13 Жовтня 2020 11:18
Підтримую користувача "Те що бачу я" Також, варто подивитись скільки встановлена мінімалка тоді і зараз, і все стане ще "красивіше". Тому, що середня зарплата це така уявна, умовна одиниця, а мінімалка це вже щось конкретніше. Коли подивишся на мінімалку то зрозумієш, як тоді люди виживали. Хоча дійсно з комунальними зараз ситуація, м’яко кажучи - не дуже. Мені 29 років і я нічого не можу сказати про ті зарплати і часи, Просто розповідали, яка була д у п а, і як потрібно було робити вигляд перед дітьми, що все гаразд. P.S. А взагалі не всі люди розказують про якісь жахіття, деяким більше пощастило, деяким менше....