USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Скільки грошей позичила Україна у МВФ від початку своєї незалежності

15 Серпня 2018 20:02
У період з 1991 по 2018 роки Україна отримала від Міжнародного валютного фонду позик на загальну суму 30,9 мільярда доларів.

Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

Так, з 1991 по 2000 роки Україна отримала від МВФ 4,3 мільярда доларів. Пізніше, а саме в 2000-2004 роках, Україна не брала кредитів Фонду, натомість погасила взяті раніше позики.

Протягом 2005-2009 років Україна позичила в МВФ 10,6 мільярда доларів, а за 2014-2017 роки а ще 12 мільярдів доларів.

Загалом за 13 років – з 2005 по 2017 роки – Україна отримала від МВФ 26,6 мільярда доларів. Це в 6 разів більше, ніж за попередні 13 років (1991-2004 роки).

За рівнем боргового навантаження (75% ВВП) Україна вийшла в «лідери» серед постсоціалістичних країн.

З 2015 року після відкриття МВФ програми EFF для України держава отримала 4 транші на загальну суму 8,7 мільярда доларів. Ці гроші спрямовуються на поповнення міжнародних резервів Національного банку України.

Нагадаємо, 6 вересня в Україну прибуде місія МВФ, представники якої до 19 вересня працюватимуть у Києві.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 8
Реаліст Показати IP 15 Серпня 2018 20:17
Виходить, що найбільше набрала наша *демократична, народна, антикорупційна* влада????? То чи має вона право надалі залишатися владою? Якщо бракує розуму, а головне - совісті, то торби в руки і по домівках.
123 до Реаліст Показати IP 15 Серпня 2018 21:15
Скільки років пройшло, а для декого це новина. В 2014 залишалось віддати всього 1млрд боргу, і були б зараз нічого не винні, так ні ж, треба було прид*рків у владу вибрати. Не хвалю Яника, але тепер віддавати ці мільярди будемо ми.
Володимир до 123 Показати IP 16 Травня 2019 10:26
В 2014 році ми винні були лише 1 млрд. доларів? ТА НЕВЖЕ????? Чесно? У вас щось з математикою нелади?
скептик Показати IP 15 Серпня 2018 20:27
ото забугрюндія нехай приїзджає і витрушує ті борги з тих, кому їх дала
Волинянин Показати IP 15 Серпня 2018 20:39
Ото незалежість
Кулемет Показати IP 15 Серпня 2018 20:42
"В 2000-2004 роках, Україна не брала кредитів Фонду, натомість погасила взяті раніше позики." Це період найвищого росту ВВП в історії незалежної України. Це саме тоді кричали "Україна без Кучми" та влаштовували антивладні мітинги )))) Українці самі собі вороги.
Степан (Крымчанин) Показати IP 15 Серпня 2018 22:02
Скоріше це звернення до редакції "ВН". Як відомо "МВФ предоставляет кратко- и среднесрочные кредиты при дефиците платёжного баланса государства". (Вікіпедія). Підкреслюю-КРЕДИТИ. Під який відсоток? Які ставки кредитування? Ніде не знайшов. Суми назівають-ставки ні. Чому? ПМВФ предоставляет кратко- и среднесрочные кредиты при дефиците платёжного баланса государства. Будь яка кредитно-фінансова установа має головну мету-прибуток. Як відому засновник -ООН. Але статутний капітал разподіляеться нерівномірно. Найбільший відсоток у США -16,407% (відповідно до статуту жодна країна не може мати блокуючого пакету голосів). Німеччина 5,99 %; Японія — 6,13 % (6,46 % — 2011); Великобританія — 4,95 %; Франція — 4,95 %; Саудівська Аравія — 3,22 %; Китай — 2,94 % (6,394 % — 2011); Россия — 2,74 %. Віповідно розподіляється і прибуток. За інформацїєй мінфіна України в цьому році незалежна повинна сплатити 121 млрд грн. Це що? Україна заплатить Росії понад 3 млрд грн.? Так Росія агресор, чи кредитор? У агресора в борг не беруть. Редакція допоможить розібратися.
ем Показати IP 15 Серпня 2018 23:32
воно то все да, а толку? Коли в 2004 я казала, що помаранчеві, ні до чого доброго не приведуть ( ну Юля з проданим і забраним назад заводіком не рахується. бо тоді зарплати вона підвищила, ( вроді в 2005-06). мене затикали, мол ти нічого не розумієш, коли в 2013, я да і не багато моїх однодумців, казали, мол да. народ - молодець. но ним як стадом керують ті, кому це вигідно, я була запроданцем, яким і досих пір являюсь. Так вот, народ, наш, український, ти ніколи не перестанеш бути просто стадом. на жаль :( з принципом: всі хто не такої думки - кацапські запроданці, і гигиги, а кацапам, то гірше живеться, а ми титульна :) нація