USD 40.80 41.30
  • USD 40.80 41.30
  • EUR 40.90 41.20
  • PLN 10.00 10.20

Телеканали Медведчука стали рупорами виборчої кампанії Порошенка

20 Лютого 2019 20:25
Недавно команда Петра Порошенка успішно вдавала, що непричетна до зростання впливу Віктора Медведчука в Україні. Та події останніх кількох місяців цілком підтвердили те, про що знаючі люди давно здогадувались: Порошенко та Медведчук таки грають разом. Це не голослівні заяви, а є конкретні факти. Про них розповідає Blind Trust.

Залякування санкціями як технологія встановлення контролю

Петро Порошенко вперше став нардепом за списками партії СДПУ(о) ще в 1998-му році і був там до 2000-го року. Нагадаємо, що серед лідерів цієї партії був і Віктор Медведчук. У 2001-му році Медведчука знімали з посади заступника голови ВР, а у Порошенка в сейфі залишилися закритими десятки підписів за його відставку, котрі мали б надійти до парламенту. Тоді на емоціях міський голова Києва Олександр Омельченко у розмові з Віктором Ющенком вигукнув відомі слова: «Кажи мудаку нехай ламає сейф. Ви мене зрадили!».

Далі у кар’єрі Медведчука бували як злети, так і падіння. Але вплив, який він має зараз, можна порівняти хіба що з часами керівництва Адміністрацією Президента України в 2002-2005 рр. Зростанню «ваги» кума Путіна сприяли війна України з Росією та давні дружні стосунки з Порошенком. З дозволу чинного президента він став монопольним контактером між Києвом та Москвою (від 2015-го року є Спецпредставником СБУ у «мінській підгрупі» та єдиний, хто має дозвіл на перельоти між столицями воюючих держав). Так почалася реінкарнація політика та бізнесмена Медведчука в Україні. Вінцем цього сходження стало набуття крупних медіа-активів у 2018-му році, які він поставив на службу Порошенку. Про це детальніше.

У всій бізнес-діяльності Віктора Медведчука є одна особливість – він просто змушений вести справи через довірених осіб. Бо з 2014-го року на нього накладені фінансові санкції США та Австралії за сприяння Януковичу у безчинствах на Майдані та проросійській діяльності його організації «Український вибір»! То ж доводиться ховати злачні активи, щоб до них не дісталися руки американського правосуддя.

Найдовіренішою особою Медведчука в Україні уже багато років є нардеп від «Опозиційного блоку», львів’янин Тарас Козак. У результаті вмілої комбінації саме він став юридичним власником телеканалів «112» та «Ньюз Ван». Квінтесенцією операції стало голосування 4 жовтня у парламенті за звернення до РНБОУ про запровадження персональних економічних та інших видів санкцій щодо засобів масової інформації. Рупори Банкової називали телеканали антиукраїнськими і обіцяли оперативно їх закрити. Також телеканал «Ньюз Ван» регулярно блокували представники радикальних організацій. Саме після рішення Ради тодішнім власникам, очевидно, дали зрозуміти, що буде з їхнім активами і тоді «права рука» Медведчука Козак зайшов власником у ці медіа-активи.

Станом на 4 жовтня (день голосування Постанови в Раді) офіційним власником телеканалу «Ньюз Ван» виступав нардеп Євгеній Мураєв. Низка журналістських розслідувань вказували, що кінцевим контролером каналу була родина Миколи Азарова, а Мураєв виконував роль номінального власника. І відразу на другий день після голосування у Раді, 5 жовтня, телеканал переходить під контроль Тараса Козака – Мураєв спокійно переуступає йому права.

Телеканал «112», який пов’язували з екс-міністром внутрішніх справ часів Януковича Віталієм Захарченком, перейшов у власність того ж таки Тараса Козака уже в грудні 2018-го. І, звичайно, абсолютно «випадково» 2 лютого 2019-го скандальний Печерський райсуд Києва зняв арешт з частини майна Захарченка (26 об’єктів елітної нерухомості) та поновив його 13 лютого. Що відбулося з майном за 11 днів суспільство дізнається згодом. Хороша подяка кривавому міністру!

Канал кума Путіна гарно стелить Порошенку та закриває рот Тимошенко

Після того, як канал став підконтрольним Медведчуку про запровадження санкцій уже не йдеться – Постанова ВР досі на розгляді в РНБОУ, не блокують телеканали і радикальні організації. Натомість, спостережливі глядачі та медіа-експерти дедалі частіше почали помічати в ефірах «112» та «Ньюз Ван» підігрування Порошенку.

Щоб розвіяти усі домисли журналісти здійснили контент-аналіз ефірів цих двох телеканалів. Вибрали для цього тиждень засідань парламенту. В цей час йдуть прямі трансляції з Ради та можна чіткіше дослідити редакційну політику щодо усіх основних кандидатів в президенти та їхніх команд. Період дослідження: з 4 по 8 лютого. У моніторинг включили час трансляції подій з парламенту, включно з Погоджувальною Радою, та випуски новин.

Те, що побачили, вражає й демонструє дивовижний симбіоз медіа-активностей Медведчука та Порошенка:

«Блок на опозиціонерів». В ефірі обох телеканалів просто не згадуються опозиціонери, які реально загрожують рейтингу Порошенка – Володимир Зеленський та Анатолій Гриценко. Ну це якось можна спробувати пояснити – мовляв, не має інформприводів. Насправді, з ними простіше – можна просто ігнорувати.

З Юлією Тимошенко ситуація куди складніша і тим більше показова. Інформаційні телеканали завжди транслюють засідання парламенту, де також є фракція ВО «Батьківщина». За тиждень моніторингу було всього 4 випадки виступу Тимошенко (слово на Погоджувальній Раді та брифінг опісля, а також 2 виступи на пленарних засіданнях). Усього 8 інформприводів (по 4 на канал).

Журналісти зафіксували 5 миттєвих «виключень» виступу Тимошенко (4 – ТК «112» та 1 – ТК «Ньюз Ван» на старті виступу) і 1 під час брифінгу після засідання Погоджувальної Ради (ТК «Ньюз Ван» перервав виступ, як тільки Тимошенко почала критикувати персонально Порошенка). Ще 2 виступи були повністю проігноровані (ТК «Ньюз Ван»). Аналогічна картина з виступами представників партії Тимошенко – Сергія Соболєва та Сергія Власенка (їх «вирубили» на початку виступу по ТК «112»).

Це виглядає, наприклад, так: йде виступ представника будь-якої фракції і лише тільки слово надається Тимошенко включається студія телеканалу з гостем – політологом, експертом... Навіть ведучим було важко зберігати обличчя під час такого раптового включення.

З усіма зафіксованими відео-фактами ви можете ознайомитися в кінці матеріалу.

До інших фракцій такої вибірковості не виявлено.

«Лояльність Порошенку». Ситуація з висвітленням спічів влади кардинально інша. Прямий негатив щодо Порошенка відсутній у новинному блоці телеканалів. Натомість транслювалися в прямому ефірі заходи за участю президента та представників влади. Спікерів БПП також по-особливому шанують – їх навіть коли вимушено виключають з «прямого ефіру», то потім окремо цитують. Цікава деталь: на «Ньюз Вані» 4 лютого перервали виступ голови фракції БПП Артура Герасимова на Погоджувальній Раді у зв’язку з висвітленням зустрічі Юрія Бойка з виборцями в Узині (Київщина). Але згодом ключові тези виступу Герасимова прозвучали в ефірі в запису тричі (по 1 разу на годину).

Додатковим підтвердженням редакційної політики в інтересах Порошенка може бути плей-лист відео на каналі «112».
Watch video!


Там десятки прямих включень президента і членів його команди за тиждень; навіть Медведчук зі своїми соратниками відстають.

На цьому тлі абсолютно логічною виглядає сумнівна соціологія від соратника Медведчука оприлюднена 14 лютого на телеканалах «112» та «Ньюз Ван» за якою начебто в першому турі перемагає... Петро Порошенко. Досі таких даних і близько не фіксувала жодна авторитетна компанія. Дослідження Центру соціального інжинірингу «РАНД» разом колегами презентував Сергій Годний. Він значиться на сайті «Українського вибору» як член команди, є відео з його виступами як керівника Вінницького відділення організації Медведчука. Годний був модератором заходів «УВ» щодо федералізації, виступав з антиукраїнською риторикою на російських та сепаратистських телеканалах.https://www.unn.com.ua/uk/news/1213047-ukrayinskiy-vibir-obgovoriv-perspektivi-podillya-yak-federativnoyi-okrugu

Прямі трансляції презентацій потрібної соціології за участю соратника Медведчука практикує і президентський «5 канал»

https://www.5.ua/polityka/sotsialni-ta-elektoralni-ochikuvannia-ukraintsiv-vid-vyboriv2019-preskonferentsiia-transliatsiia-185062.html

Заради справедливості варто зазначити, що гості телеканалів «112» та «Ньюз Ван» (політичні експерти, економісти, аналітики тощо) висловлюють в ефірі різні позиції. Але нахил в бік Порошенка-Медведчука чітко спостерігається в ключових блоках: новинах, висвітленні заходів за участю кандидатів та членів їхніх команд, роботи парламенту та модеруванні редакторами тем для обговорень в ефірі.

Ось така вона редакційна політика телеканалів кума Путіна. Вона абсолютно вписується в стратегію виборчої кампанії Порошенка.

«Насправді маємо потужну медійну розкрутку гасла «Або Порошенко або Путін». «Третього не дано!» – на цю тезу чітко працюють рупори Медведчука і Порошенка, електоральні поля яких не пересікаються. Лише їхні команди для правильного позиціонування мають право критикувати одне одного в суворо визначених рамках. Сьогодні Порошенко та Медведчук знову розігрують комбінацію на двох, як колись на початку 2000-них», – зазначає Blind Trust.


112 канал - Юлія Тимошенко, Засідання Погоджувальної ради / Блок на Опозиціонерів / 4 лютого 2019 року


112 канал - Юлія Тимошенко, 4 лютого 2019 року, трансляція з Верховної ради України, брифінг


112 канал - Власенко Сергій, Засідання Погоджувальної ради / Блок на Опозиціонерів / 4 лютого 2019 року


112 канал - Юлія Тимошенко, 5 лютого 2019 року, трансляція з Верховної ради України


112 канал - Сергій Соболєв, 6 лютого 2019 року, трансляція з Верховної ради України


NewsOne - Юлія Тимошенко - Засідання Погоджувальної ради / Блок на Опозиціонерів / 4 лютого 2019 року


NewsOne - Юлія Тимошенко, 7 лютого 2019 року, трансляція з Верховної ради України


До інших фракцій такої вибірковості не виявлено.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Анонім Показати IP 20 Лютого 2019 22:27
Медведчук недавно в прямому ефірі проговорився, що РФ поставляє терористам на Донбасі зброю щоб вбивати українців.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus