USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

«Царство Небесне голодом замореним»: у Луцьку молилися за жертв Голодоморів

27 Листопада 2021 19:06
Щорічно в четверту суботу листопада вшановують пам'ять загиблих під час голодів 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 років.

Представники міської та обласної влади, учні та студенти, небайдужі громадяни зібралися на території Хресто-Воздвиженської церкви. Саме тут – біля пам’ятника Християнському милосердю волинян – розпочалася панахида, яку відправив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Затим процесія перейшла на Замкову площу. Тут квіти піднесли до пам'ятника жертвам політичних репресій.
Після поминальної молитви владика Михаїл звернувся до присутніх з короткою промовою.

«Ця історія називається Голодомор. Ця історія називається людиновбивство… Царство їм Небесне, а нам – пам’ятати про них. Не лише піснеспівом «Вічная память», а вічним, постійним нагадуванням собі. Щоб подібне ніколи не повторилося. Царство Небесне голодом замореним…»
Символом і нагадуванням про мільйони замордованих став традиційний хрест, викладений із запалених лампадок, які принесли люди.

Олександр ДУРМАНЕНКО

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
Арафат Показати IP 27 Листопада 2021 21:19
Зі свого вікна я бачу тисячі вікон. І знаєте, скільки в них свічок? Разом з моєю - 10 !!! Ось скільки навколо мене Українців!
Пам'ять до Арафат Показати IP 28 Листопада 2021 01:36
Не знаю в якому районі Луцька ви живете, що з вашого вікна видно аж тисячі вікон , але додайте до цих свічок і свічку від моєї родини і пару десяток свічок від школи, де навчається моя дитина від учнів та вчителів, а це кілька сот чоловік, які пам'ятають цю трагедію і сумують за невинно закатованих голодом.
Арафат до Пам'ять Показати IP 28 Листопада 2021 15:00
Рахуй, вумник, - 40 багатоповерхівок я бачу з двох протилежних балконів. І кілька сот твоїх свічок на 250 тисячний Луцьк.
Пам'ять до Арафат Показати IP 28 Листопада 2021 16:06
Для чого ця істерика ???
Пам'ять Показати IP 28 Листопада 2021 01:28
Царство небесне та вічна пам'ять замордованим голодом. Пам'ятаєм та сумуєм.
Гопачок Показати IP 28 Листопада 2021 09:30
Скільки здорових лобів в халатах яким би працювати... Але...
Какашнік лаптьевий до Гопачок Показати IP 28 Листопада 2021 13:24
Смерть мільйонів закатованих голодом людей на руках недоумка сталіна і його лизоблюдів. Добре, що вивчив мову, а тепер вчи історію, щоб теж мати здоровий лоб. А допис свій не туди втулив - це під рубрику про вихідні у грудні.
А до Какашнік лаптьевий Показати IP 28 Листопада 2021 15:26
Скажіть яка правильна історія щоб вчити? Зовсім недавно була інша, а в поляків зовсім не така... Де правдива історія? Чи це та яка співпадає з вашою думкою?
Початок до А Показати IP 28 Листопада 2021 15:47
Орест Субтельний Україна Історія.