USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Цієї зими в Україні вперше не буде держрегулювання цін на газ, – глава «Нафтогазу»

20 Жовтня 2021 15:52
Ця зима буде першою, коли в Україні не діятиме державне регулювання цін на газ.

Як передає УНІАН, про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко під час першого дня «українського газового інвестиційного конгресу» в Києві.

«Ця зима буде першою, коли не буде державного регулювання цін на газ взагалі», – сказав він.

За його словами, кілька років тому в Україні запустився вільний ринок цін на газ для промисловості, а в 2020 році запрацював ринок газу для населення.

Також Вітренко заявив, що ціни на газ ще рік тому були вдесятеро меншими.

Нагадаємо, 1 серпня 2020 року в Україні відкрився ринок природного газу для побутових споживачів, які отримали можливість самостійно обирати собі постачальника газу.

З 20 травня 2021 року уряд припинив регулювання ціни на газ для теплокомуненерго, оскільки ціни диктуватиме конкурентний ринок блакитного палива.

6 жовтня ціна продажу газу в Європі досягла майже 2 тис. доларів за тисячу кубів, що є абсолютним рекордом.

Згідно з даними Української енергетичної біржі, середньозважена вартість газу на європейських хабах до кордону України досягла 40 грн за кубометр.

При цьому для побутових споживачів в нашій країні діє річна пропозиція ціни газу від 7,96 до 13,5 грн за кубометр, а для підприємств теплокомуненерго «Нафтогаз» пропонує трирічні контракти за ціною 7,42 грн за кубометр на перший рік.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
Дідо Показати IP 20 Жовтня 2021 16:31
Тойво... перемогли. Себе.
ботоксШМЯК до Дідо Показати IP 20 Жовтня 2021 16:55
Ага, перемогли, на останніх виборах... здоровий глузд перемогли, а совість продали за обіцянки.
Анонім до ботоксШМЯК Показати IP 20 Жовтня 2021 17:36
за субсидії і 4 тис. дол. в місяць. А чому? Бо безмозгі!
Карантинер до ботоксШМЯК Показати IP 21 Жовтня 2021 15:58
Джерелом зла стала Революція Гідності, а все решта то похідне від неї. Порешенко чи Зеленський це лиш гілля від стовбуру євроодержимості.
Аліна Показати IP 20 Жовтня 2021 16:40
Що курить Вітренко ? Вторік ми за газ платили 8,85 гривень за куб.
Антитіла до Аліна Показати IP 20 Жовтня 2021 18:12
Зелені фекалії він курить.
Ау Показати IP 20 Жовтня 2021 16:56
А при Порошенку такого не було, економіка росла щорічно, Україну поважали. Єх наголосувало стадо!
Анонім до Ау Показати IP 21 Жовтня 2021 10:00
так... . він тільки радісно звітував по телефону що комуналку не на 70% підняв для населення а на всі 100%. вже мовчіть про порошенка з нього це і почалося що відкрили ринок і держава не регулює ціну.. а зеленський просто сів на його реформи і продовжує.
Анонім до Анонім Показати IP 21 Жовтня 2021 10:02
і порошенко підняв в семеро газ а яценюк - його прем.єр заспокоював по ТВ людей що субсидії дадуть усім.. два роки дали люди привикли до таких цифр і обрубали ті субсидії.
Анонім до Анонім Показати IP 21 Жовтня 2021 17:11
Беріть вище, Порошенко газ в сто разів підняв. А Яценюк субсидій взагалі не дав. Але ... ДЕШЕВІ ТАРИФИ ОБІЦЯВ САМЕ БУБОЧКА! ТОМУ ЖЕРІТЬ, НЕ ОБЛЯПАЙТЕСЬ!
Карантинер до Ау Показати IP 21 Жовтня 2021 16:01
При Порошенку газ обіцяли зробити 13 гривень за куб, я з переляку аж на дрова перейшов. Навіть не згадуй його, то вже збитий льотчик.
Зелені шаровари Показати IP 20 Жовтня 2021 21:26
«Нафтогаз Украины» подал заявку на участие в сертификации «Северного потока - 2». Компания хочет повлиять на судьбу проекта, доказав невозможность его сертификации. Поговорка про свиное рыло и калашный ряд заиграла новыми образами и смыслом)
Анонім Показати IP 21 Жовтня 2021 09:57
а яка ціна буде наступної зими? 30-40 грн? держава руки умила як кажуть.
Карантинер до Анонім Показати IP 21 Жовтня 2021 16:05
Так, Україна більше не служить українському народу, а лиш розглядає його, як людський ресурс, для себе. Державний абсолютизм у всій красі. І це ще не згадуючи, що ми колонізовані західною цивілізацією. Одним словом, з кожним роком буде гірше й гірше і я не знаю, що з цим можна вдіяти.
Анонім до Карантинер Показати IP 21 Жовтня 2021 17:13
Ми колонізовані власними постсовковими олігархами і корупціонерами. Західна цивілізація то в Польщі чи в Чехії, а в нас догниваючий сосок.