USD 26.85 27.00
  • USD 26.85 27.00
  • EUR 32.60 32.80
  • PLN 7.25 7.32

У луцькому СІЗО засуджених утримують в камерах разом з ув'язненими

Прокуратура області провела перевірку додержання норм чинного законодавства у державній установі "Луцький слідчий ізолятор". Виявлено порушення дотримання режимних вимог та матеріально-побутового забезпечення осіб, які утримуються в установі.

Зокрема, зафіксовано порушення статті 8. (Роздільне тримання у місцях попереднього ув'язнення) Закону України «Про попереднє ув'язнення» – а саме, в деяких камерах утримуються засуджені разом із ув’язненими та ув'язнені, які не перебували в місцях позбавлення волі, разом із тими, які там перебували.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури області.

Як виявили під час перевірки, не всі приміщення в ізоляторі, якими користуються в’язні, відповідають санітарним вимогам щодо мінімальної площі, освітлення та вентиляції.

Крім цього, в порушення вимог Закону України «Про попереднє ув'язнення» в деяких камерах утримуються засуджені разом із ув’язненими та ув'язнені, які не перебували в місцях позбавлення волі, разом із тими, які там перебували.

Виявлено факти накладення дисциплінарних стягнень на ув'язнених в порушення строків накладення таких стягнень. Окрім того, працівники установи систематично допускають порушення при складанні матеріалів, які слугують для притягнення в’язнів до відповідальності.

Виявлено також порушення Закону України «Про попереднє ув’язнення» щодо забезпечення режимних вимог, порядку тримання та нагляду, контролю за поведінкою ув’язнених. Так, у прогулянкових двориках, камерах, карцерах, стаціонарі медичної частини СІЗО не встановлено відеокамери, а в режимних корпусах не повністю відновлено роботу системи відеоспостереження після виходу її з ладу, що не дає можливості забезпечити належного нагляду та контролю за поведінкою в'язнів.

В камерах установи виявлено заборонені до використання предмети (саморобний ніж, електричні кип’ятильники, посуд з металу та нержавіючої сталі,

шнури для сушіння одягу, електричні подовжувачі), які у ході обшуків у цих камерах працівники обшукових груп своєчасно не вилучали.

За результатам превірки прокуратурою області внесено вказівку начальнику Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції з вимогою усунути порушення закону та притягнути службових осіб СІЗО, винних у їх допущенні, до дисциплінарної відповідальності.

ДОВІДКОВО

Згідно з Законом України «Про попереднє ув'язнення» (стаття 8. Роздільне тримання у місцях попереднього ув'язнення) осiб, взятих пiд варту, розмiщують у камерах з додержанням таких вимог iзоляцiї:

чоловiкiв - окремо вiд жiнок;

неповнолiтнiх - окремо вiд дорослих. У виняткових випадках, з метою запобiгання порушенням режиму в камерах, де тримають неповнолiтнiх, допускається з санкцiї прокурора тримання не бiльше двох дорослих, якi вперше притягаються до кримiнальної вiдповiдальностi за вчинення злочинiв, що не є тяжкими;

осiб, яких вперше притягнуто до кримiнальної вiдповiдальностi, - окремо вiд осiб, якi ранiше притягалися до кримiнальної вiдповiдальностi;

осiб, якi ранiше вiдбували покарання в мiсцях позбавлення волi, - окремо вiд осiб, якi не перебували в мiсцях позбавлення волi;

осiб, обвинувачених або пiдозрюваних у вчиненнi тяжких злочинiв, - окремо вiд iнших осiб, якi перебувають пiд вартою;

осiб, обвинувачених або пiдозрюваних у вчиненнi особливо небезпечних злочинiв проти держави, - як правило, окремо вiд iнших осiб, якi перебувають пiд вартою;

особливо небезпечних рецидивiстiв - окремо вiд iнших осiб, якi перебувають пiд вартою;

осiб, якi ранiше працювали в органах внутрiшнiх справ, служби безпеки, прокуратури, юстицiї та в судi, - окремо вiд iнших осiб, що перебувають пiд вартою;

засуджених - окремо вiд осiб, якi перебувають пiд вартою, в тому числi засуджених, яким за судовим вироком визначено iнший вид режиму виправно-трудової колонiї;

iноземних громадян i осiб без громадянства, - як правило, окремо вiд iнших осiб, якi перебувають пiд вартою.

Засуджених до смертної кари тримають iзольовано вiд усiх iнших осiб, якi перебувають пiд вартою.

Обвинувачених або пiдозрюваних в однiй i тiй же справi за наявностi розпорядження особи або органу, у провадженнi яких знаходиться справа, тримають роздiльно.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus