USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

У місті на Волині переселенці зчинили скандал через мову. Відео

31 Травня 2022 19:32
Через відмову розмовляти українською мовою у центрі реєстрації переселенців міста Володимир тимчасово переміщені особи зчинили сварку.

Відео оприлюднене на сторінці «Твій Володимир».

На відео чутно, як жінки кажуть, що не можуть говорити українською мовою, більш того, заявляють: «Из-за вас нас бомбят Ваши же!»

«Просте прохання говорити українською викликало шквал обурення, прокльонів, образ та претензій. З криками «Пускай и дальше привозят в закрытых гробах», жінки вирішили добиватися того, аби їх обслужили, бо «вы нам должны по закону». Конфлікт був щодо включення в список черги на отримання французької допомоги. На захист працівників, які дотичні до роботи з переселенцями, долучилися інші біженці, які з перших днів допомагають координаційно», – йдеться в підписі до відео.
У пресслужбі міської ради прокоментували цю ситуацію. Зокрема, до порушниць порядку були змушені викликати поліцію.

«Внутрішньо переміщена особа звернулася у центр реєстрації переселенців по допомогу, їй надали відповідну інформацію, але на прохання працівників спілкуватись державною мовою, жінка відреагувала дуже агресивно. Виник конфлікт, який було залагоджено із залученням поліції і посадових осіб міської ради. Також переселенцям надано роз’яснення згідно ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної», – інформують у пресслужбі міськради.

Мар’яна ТАРАСЮК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 98
123 Показати IP 31 Травня 2022 19:53
Навіщо провокувати конфлікти зараз..
Наталія до 123 Показати IP 1 Червня 2022 09:00
Із-за таких, як ці, Україну і українців зтерають з лиця землі. Вона вгризлася зубами в допомогу, їй всі винні, а вона нікому нічого. Таких і в Луцьку достатньо. Чумайдан, вокзал, рашка або назад під мінометний обстріл. Тут точно Україна нікого вартого не втратить.
Олександр до Наталія Показати IP 2 Червня 2022 11:23
Насправлі вони, як громадяни України, живуть на своїй землі, розмовляють своєю мовою. Це ви їх примушуєте розмовляти вашою, а не вони своєю. Не порушуте їх права, а рашисти і без російської напали б. Бо не мова була приводом до війни.
Бляха до 123 Показати IP 1 Червня 2022 09:15
Чемодан, вагон, расея.
Читач до 123 Показати IP 1 Червня 2022 12:17
Вот ви і спитайте це в тех переселенок
Zahidnyak до 123 Показати IP 1 Червня 2022 14:08
Ті, принципово російськомовні дурепи, мабуть, і самі не розуміють, для чого..
Олександа до 123 Показати IP 1 Червня 2022 14:48
Таких колаборантів треба відразу в тюрму
Олег Миколайович до 123 Показати IP 1 Червня 2022 16:11
Ці конфлікти створюють так звані переселенці зі сходу, батьки яких були заселені в будинки знищених українців, а родичі зараз воюють на боці років, тому ці конфлікти просто будуть, водночас це виявляє ворогів серед цивільних, і саме такі люди мають скласти іспити з історії і мови, аби підтвердити право на громадянство.
Анонім Показати IP 31 Травня 2022 19:55
Державна мова українська. В державних установах спілкування та діловодство державною мовою. Якщо хтось не хоче цього суто із принципу, бо жити все життя в Україні і не розуміти українську мову не можливо - вперед за російським кораблем. Ніяких компромісів і напівтонів. Досить вже.
123 до Анонім Показати IP 31 Травня 2022 21:19
Це не обслуговування українською мовою в державній установі, це кудахтання... Це не спосіб переконання, це провокація, як на мене. Незрозуміло для чого тільки це робиться зараз.
Ми до 123 Показати IP 31 Травня 2022 22:06
Жінки гарно пояснили ,а ці кури кацапки ,як скажені кричали. Їм від держави треба одне допомога . В расєю хай їдуть
Іван Показати IP 31 Травня 2022 20:14
Уявіть собі, що румун, англієць чи француз не знають рідної мови? Не можна такого уявити. А переселенці їдять українське сало, а користуються мовою раші. Щодо дорікань за бомбардування, то саме вони всадили в президентське крісло януковича, вони привели в Україну путіна, вони вибрали в парламент партію гандонів бойків, мертвечуків і інший антиукраїнський мотлох, який треба пересипати нафталіном і здати в московський історичний музей.
Анонім до Іван Показати IP 31 Травня 2022 21:04
Та, повір, можна уявити. В цивілізованих країнах є цілі вулиці, квартали міста і області які не розмовляють державною мовою, є країни державною мовою яких є мова іншої країни - це нормально. І тільки нас все життя зводили лобами на мовному питанні коли хотіли вкрасти і прийняти який резонансний закон. І ви й далі продовжуєте плодити сюжети для росія24 такими вчинками. Не мовою вимірюється патріотизм, половина військових на фронті російськомовні і водночас багато політиків в вишиванках які так гарно щебетали українською перейшли на сторону ворога.
TaaK до Анонім Показати IP 31 Травня 2022 21:29
Канада - французька та англійська. Їдуть рівно.
1 до TaaK Показати IP 31 Травня 2022 22:02
Врахуй те,що французи на англійців не нападали чи навпаки, зараз не ті часи.все це мова окупанта. Будьте добрі вчитися. Це колаборантки , яка допомога,вони одобрюють рашиську агресію
Анонім до 1 Показати IP 8 Червня 2022 00:05
Англо-французская война (1778—1783) — военный конфликт между Францией и Великобританией. В 1778 году Франция подписала договор о дружбе с США. Великобритания на тот момент находилась в состоянии войны с Францией, а в 1779 году также начала войну с Испанией.
скептик до TaaK Показати IP 31 Травня 2022 23:05
у Канаді французька мова як державна використовується тільки в провінції Квебек. однак у ВСІХ закладах Квебеку (приватних також) персонал ЗОБОВЯЗАНИЙ знати англійську мову і спілкуватись нею з клієнтом. водночас НІХТО не зобовязаний знати наприклад китайську чи російську мови, які не є державними у Канаді, хоча етнічних китайців і росіян у канаді досить багато
Угу до TaaK Показати IP 1 Червня 2022 07:42
Ти взагалі з розумом?. При чому тут Канада а ще Швейцарія, Голландія і т.д? Канада не має своєї мови, якби була в них канадська, то б державна була вона. А в нас є своя мова
Читач до Анонім Показати IP 1 Червня 2022 12:16
Що ви мелите? "Не мовою вимірюється" зрозуміло що це далеко не основний показник, але це одна зі складових патріотиму мова теж не менш важлива. Зрозуміло що важливіше що людина робить для країни але це ж не озночає що можна наплювати на мову
Melnik до Анонім Показати IP 1 Червня 2022 14:12
Ті, хто живе в країні, і не знає мови, зазвичай наймають перекладача чи беруть з собою носія мови, коли звертаються до державних органів тієї країни. Тим більше - за допомогою!
Андрій до Melnik Показати IP 1 Червня 2022 15:47
Ви в адекваті? Переселенець, який прийшов за грошима, бо у нього немає за що купити їжу, має ще наймати перекладача? Браво. Ваш інтелект перевершив інтелект собачки.
Ігор до Андрій Показати IP 1 Червня 2022 18:22
Переселенець є громадян України, і повинен дотримуватися правил країни в якій жиае, а не бикувати і нести маразми. Я би їх взагалі виставив би як мінімум за двері
Макс до Анонім Показати IP 2 Червня 2022 10:43
Ну так єслі ми стріляє, так хулі ти піз**й під рубіжне
Максим до Іван Показати IP 1 Червня 2022 08:56
Якоби ти жив на сході України і ти теж розмовляв російською. Бо вона там всюду була, і в школах і на вулиці. Росія і їх мова гівно. Але одразу люди зі сходу не зможуть перейти і вільно розмовляти на українській. Тому не треба сидячи на роботах і не бачачи всього що там на сході зараз відбувається, крім новин - розказувати. А то такі всі умні тут) я з Харкова
Оксана до Максим Показати IP 1 Червня 2022 16:04
Якби конфлікт був тільки з мовою... А тут чуєш постійні прокльони, звинувачення, претензії і це не від одної людини. Якщо не подобається, є можливість виїхати закордон...
Guest до Максим Показати IP 1 Червня 2022 16:16
Чому це - не можуть? В школах їх навчали, чи то в них щелепа 'не така'? Я схильний вважати, що це звичайне росіянське гімно, яке з принципу не буде розмовляти українською і потайки ненавидить Україну...
Микола до Максим Показати IP 1 Червня 2022 23:28
Вже 30років як Україна незалежна держава. Ці курви 30 років живуть в Україні і 30 років ненавидять все українське. І чекають пуйла і будуть вбивати нас як тільки випаде така нагода
Маша до Максим Показати IP 2 Червня 2022 17:17
З російськомовного Харкова і чудово володієш Українською. Ніхто не каже що то баба мала ідеально розмовляти українською мовою але за три місяці війни можна елементарні речі вивчити, а не бикувати там. Хто хоче - то хоть старається.
Євген до Іван Показати IP 7 Червня 2022 23:53
Не тільки вони привели яника. За нього проголосувала необхідна для цього більшість, з різних областей. А Пукіна не треба звати він сам знайде привід. Ця так би мовити "мовна проблема" є вигаданною щоб розділити населення. І цими доріканнями і сварками допомаг аємо йому в цьому, та виправдовуємо його слова,
в.а. Показати IP 31 Травня 2022 20:29
Дєвачкі драпанули не в ту сторону. Відправте їх на родіну.
Люба до в.а. Показати IP 31 Травня 2022 21:33
Ти рашбот. За скільки, за скільки іудиних срібних працюєш? Про українських військових помовч, як не з ними . Усі дуже швидко навчилися.
скептик Показати IP 31 Травня 2022 20:47
з метою забезпечення їхнього права розмовляти рідною мовою їм треба було запропонувати сісти на стільчики і зачекати, поки їм забезпечать перекладача
Перехожий Показати IP 31 Травня 2022 20:52
Серед українськомовних також трапляються такі, що вважають, що "всі їм всьо должни" - але щось про переселенців зачасто скандали(і не тільки в ЗМІ) З такою точкою зору як в них - в росію треба було їхати(раз ми тут такі погані)
Борис Показати IP 31 Травня 2022 21:37
Гнати в шию
123 Показати IP 31 Травня 2022 21:51
Це колаборантки, яка їм допомога, вони стверджують ,що це наші бомблять ,а не росіяни,як вам...Чому не їдуть в Росію , та нададуть все ще й профільтрують....
РВС Показати IP 31 Травня 2022 22:10
Це не просто жахливо, це боляче у своїй країні відчувати зневагу до усього рідного та близького від співвітчизників і справа навіть не у мові, а в ненависті яку вони відчувають до України. Напевно усе таки росія зробила свою справу і знищила національну ідентичність на сході України голодом та терором і залишилися там лише яничари без роду та племені.
Наталія до РВС Показати IP 1 Червня 2022 09:17
Абсолютно вірно, справа не в мові, а в генетичній ненависті до всього українського. Вони або повернуться до себе після припинення активної фази військових дій і будуть стріляти в спину і труїти українських солдатів і волонтерів з материкової України, або тут будуть вимагати пільги і створять п'яту колону. В кращому випадку переберуться за кордон і будуть виносити мізки місцевим, але від їх поведінці судити будуть про всіх українців. От тому Схід і Захід ніколи не порозуміється, вони і стали біженцями виключно тому, що "неслабо прилетело да и подыхать как-то не хотелось", не дай Боже було б захоплення їх міст без артобстрілів і знищення майна, вони б перші вішалися на шию розіянам. А те що вбивають і гвалтують, то є дрібниця, "просто необходимо расслабиться и получить удовольствие и вообще все это фейки"
Олена Показати IP 31 Травня 2022 22:32
Я в шоці! Їх тут прийняли, дали все, що потрібно, а вони так про загиблих хлопців!!! На рашу, за російським кораблем!
Friks Показати IP 31 Травня 2022 22:52
Якщо вони так ті рашистки люблять російську ...і все інше що з цим зв'язане ,то якого милого вони тут ролять в наших краях.нехай до росії їдуть і там просять допомого в руского мира.. В шию таких гнати ,щоб наших дівчат і жінок неганьбили і нерви неробили
Irina Показати IP 31 Травня 2022 23:07
Ваш шокує те, що вони не розмовляють українською? А те, що "наші" їх бомблять нікого не шокувало? Чи вся Західна Україна їм "должна", бо хлопці власним життям боронили їхню землю а вони тим часом дивились Соловьева, який співав, що "нацисти себя бомбят"
Так до Irina Показати IP 1 Червня 2022 00:22
Шокувало. Нести таку фігню під час війни і дії воєнного стану - злочин. Чому це зійшло їм з рук? І не х...й списувати на те «що мовляв дурні курки і все».
Ірина Показати IP 31 Травня 2022 23:37
А коментар читача 123 зовсім недоречний! Через таких у нас в країні ВІЙНА!
карина до Ірина Показати IP 1 Червня 2022 00:15
а може через таких як ви
123 до Ірина Показати IP 1 Червня 2022 00:38
Знаєте, для мене людяність на першому місці... Так, мову знати потрібно. Однак, коли на іншому подібному відео людина просить шматок мила і говорить, що без житла лишилася, а їй відповідають, що її не розуміють, то мені болить душа. Щось трохи не те з нами люди...
Анонім до Ірина Показати IP 1 Червня 2022 07:46
Шановна читайте Закони та будете знати із за кого в нас війна! Сьогодні Росія напала на Україну! А війна в нас із за таких як ці пані,. Яких ніби все життя обіжаю за мови. Брехня. Ті хто підтримує ,агресію Росії є колаборантами, а ці пані не просто схвалюють ,а ще саму Україну звинувачують у війні. На Росії ці баби вже б сиділи в каталашці, а тут ще за це допомогу дають.Абсурд! За них вмирають наші військові сини, люди, діти.
Олена до Ірина Показати IP 1 Червня 2022 08:58
Та ні, шановна, як раз саме той час, коли слід все розставляти по своїх місцях. Роками мовний закон тягали сюди туди і що, для чого? Щоб був привід путлерівцям "руській мір защіщать". І не існує прикладу Швейцарії, де сім мов, бо не існує швейцарської нації, і про Канаду правильно написано. А для цих дєвочок не потрібно розпинатися, заява до СБУ за колаборації та "настрої" - нехай перевірять. Тоді притихнуть.
Євген до Олена Показати IP 8 Червня 2022 00:04
Привід знайдеця було б бажання. Навіть мова не допомогла б. Виходить що Пукін зміг втілити свій план - розділити Українців вигадавши мовну "проблему"
Вася Показати IP 31 Травня 2022 23:37
А якщо рускомовні люди будуть з голоду вмирати також не обслужите ?
Наталія до Вася Показати IP 1 Червня 2022 09:34
Не підміняйте поняття "допомогти" поняттями "зобов'язані" та "змушені". Тут не питання мови, тут проблема "вы нам все должны по-жизни, потому что Донбасс порожняк не гонит и всё время жили за наш счёт".
Вася Показати IP 31 Травня 2022 23:39
На передку наші воїни не сваряться хто на якій мові розмовляє, чи в яку церкву ходить. Треба з їх приклад брати.
Наталія до Вася Показати IP 1 Червня 2022 12:43
Треба брати приклад, але ні в якому разі не верещати, що мій чоловік, сват, брат, кум воює за Україну, але ви западенці в цьому винні. Ви все це розпочали, звільняти мій улюблений Схід не бажаєте, нехай вас всіх повбиває. Я б мовчки або не зауважила, або перейшла на ту мову на якій до мене звертаються, тому що я прохачка. Так, саме прохачка. Я прийшла, не до мене, мені потрібно. Я не вивалюю на людину свої проблеми у претензійній формі, нині всім не легко. Не створюю чвару і не проклинаю ту особу, яка за певних причин не задовольнила моє прохання. Проблема у тому в якій формі словесній, а не мовній Ви вимагаєте задовільнити свої потреби.
Рр Показати IP 31 Травня 2022 23:47
Живуть в Україні і нехай розмовляють рідною мовою соловїнкю .
Валерій Показати IP 31 Травня 2022 23:49
Справа зовсім не в мові, а в проплаченій мордором провокативній діяльності. Поміж ВПО існують проросійські " консерви " , задача яких вносити розбрат між нами. "Ви нам далжни...", і "ми їх прийняли..." - це їхня робота. Немає ні ви, ні їх. Є Українці, є Україна, і є зрадники, здатні за срібреники продати Батьківщину.
Зеро до Валерій Показати IP 1 Червня 2022 00:56
Валерій, це найоб'єктивніший коментар.
Наталія до Зеро Показати IP 1 Червня 2022 12:46
Безперечно, всі чвари починаються саме з цього.
Гріх з пекла Показати IP 1 Червня 2022 00:03
Російськомовних в ЗСУ від сили 20 -25 відсотків. А на відосіки себе в інтернеті фільмують не гірше кадирівців. Тому і здається, що їх там хмара.
Халупа полішука до Гріх з пекла Показати IP 1 Червня 2022 12:11
Ти, повне г*вно,і провокатор.
Андрій до Гріх з пекла Показати IP 1 Червня 2022 16:11
А те, що Сумщину, Чернігівщину та Миколаївщину захистили саме бійці ТРО(офіційна заява), тобто місцеві, тобто російськомовні, вам байдуже? Ви враховуйте, будь ласка, в свою професійну статистику і бійців ТРО також.
007 Показати IP 1 Червня 2022 00:37
Подивіться старі відео за 2014 роки ітд , про Маріуполь , як вони зустрічали , наших хлопців з ЗСУ , як кидали , і вигукували під.... , Як били хлопця усім будинком , за те що він сказав Слава Україні, Героям Слава , і що він Українець . А тоді і можливо все зрозумієте , чи варто було стільки смертей наших хлопців з Волині , в яких осталися маленькі дітки без батька . Можливо хибна , але моя думка така нах.. в расею , що хотіли те і маєте , хотіли русский мир , получайте . Що посіяли , те тепер і жніть . І не х.. тут тепер підалити що наших волиняк не має там , да їх там саме більше полягло , а ваші мразі воюють за лнр , і днр , аж не як за ЗСУ . Щей по допомогу приїхали , з очима викоченими .
Іра Показати IP 1 Червня 2022 01:28
Всім читати Конституцію України- головний закон країни!!! Тьотки неправі по відношенню до переселенок, але ті накручені вже, їх просто заїло, хоч і по хамськи... Всім, хто вказує, якою мовою розмовляти, треба їхати на схід і там своє фе да поголосніше. Там і вчіть людей, вказуйте, а ми подивимося. А з Західної України, україномовної в більшості своїй, піз...ти проти російської мови, пробачте, не мішки носити. після внесення відповідних змін до Конституції України- Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.
Читач до Іра Показати IP 1 Червня 2022 12:09
Ви надто поверхнево дивитесь, подивиться глибше! Вони ненавидять Україну, люди які дійно люблять Україну і яким всерівно яка мова, ну будуть влаштовувати такі концерти як ці переселенки!
Олег до Ірини до Іра Показати IP 2 Червня 2022 09:27
"...після внесення відповідних змін до Конституції України - Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова..." - тобто, коли внесли? Воно було ще з 28 червня 1996 року - не знання мови держави у якій живеш - це як мінімум неповага до самої держави і її громадян - по простому бидло, тому я пропоную аналювати їм український паспорт і відправити на перездачу... Вони прийшли в державну установу! І, по українських законах, вони --мусять-- говорити українською .... І "бикувати" не потрібно, а не було б конфлікту, якби вони просто нормально вибачилися і сказали, що погано розмовляють українською, ми усі люди... Крім них... І ще за слова «Из-за вас нас бомбят Ваши же!», «Пускай и дальше привозят в закрытых гробах», «вы нам должны по закону» - я чоловік, але по челюсті заїхав би....
Misel Roys Показати IP 1 Червня 2022 01:28
Їм в парашу треба, а не в Україну!
Анонім до Misel Roys Показати IP 1 Червня 2022 10:57
А ці жіночки відносяться до національних меншин? Якщо так то питань нема... Якщо ж вони корінні українки...то нехай вчать державну мову.. і самі не провокують конфлікт.. Соромно-ведуть себе як б*дло...
Міщанка до Анонім Показати IP 1 Червня 2022 14:29
Для нацменшин знання державної мови є обов*язковим! В побуті можуть послуговуватися рідною, вчитися рідною(якщо є така можливість)
Допомога Показати IP 1 Червня 2022 06:15
Все норм,народу не вистачає трешу,ось і шукають щоб розказати і проявити свою людяність,)
Іван Показати IP 1 Червня 2022 06:25
Гнати геть і то терміново бо якщо зараз цього не зробити завтра вілізуть на голову С Б У виповинні негайно притягнути до відповідальності
Анонім Показати IP 1 Червня 2022 06:31
Таку сволоту не треба терпіти торбу вруки і хай валить звідси і їх не обслуговувати люди зносять продукти діляться а вони мають за ніщо люди не давйте продукти це їм скоро мозги провірить
Він Показати IP 1 Червня 2022 07:57
Та скільки можна на компроміси йти,диви до чого вже довели з тою мовою расєйською. Через нас бомблять?Нехоче рідною мовою розмовляти? Взяти за шкибари і на.. з-за кордон хай п..! Досить терпіти це свинособацтво
рем Показати IP 1 Червня 2022 08:55
Мова - ідентифікатор національної свідомості. Якщо користуєшся, то ти приймаєш Державу і її самовизначення, якщо ні ,то тоді, "какая разница" і Росея велікая.....і т.д.
Надія Показати IP 1 Червня 2022 09:26
Тут справа навіть не про те на якій мові розмовляють, а як себе нагло, розв'язано ведуть себе ці переселенки. Їм би у російські фільтраційні табори, там звучить мова, яку так люблять! А за закриті гроби і звинувачення наших у війні, я би їм патла пообривала! У тому , що путін прийшов, є їхня вина, бо їм по х.й до Батьківщини.
Наталія Показати IP 1 Червня 2022 09:57
Оці з викривленою щелепою за кордоном теж тільки на російській розмовляють. Іноземці в шоці. Перепитують, звідки ці люди. Російську на слух у Європі дуже добре вловлюють. Про мужичків спортивної статури й говорити не хочеться. Дякую вам за це відео. Жоден переселенець у мою квартиру вже не зайде.
Андрій до Наталія Показати IP 1 Червня 2022 15:40
Справжня українка, я як переселенець кажу вам щире дякую за те, що підтримуєте своїх співгромадян, які постраждали від 'рузького міра'. Дуже по-людяному. Тільки не забувайте, що поки ви гоните російськомовних співгромадян (яких в країні більшість, до речі), в расєї їх зустрічають з обіймами.
Степан Показати IP 1 Червня 2022 10:12
Справа не у мові,а у відношенні. В цих людей є можливість ,,достойно"вазвратіться на свою істарічєскую родіну.
Фуршет Показати IP 1 Червня 2022 11:04
Та дайте їм гуманітарну допомогу, у вигляді квитка в Росію, і на вокзал випровадіть
Не важно Показати IP 1 Червня 2022 13:21
Саме все з цього і починається. Що вони ще намагались довести? В жодній країні такого не буває! А тут парадокс ! Свої ж жителі не говорять державною мовою?! Вон ! Захід завжди відрізнявся тим , що ми розмовляли мовою, нехай уживаючі діалекти. І тепер хтось приїхавши до нас, буде нам диктувати своє бачення?! Завтра прІйдут АсвабадітЄлі і сюда! Не допустити цього! Вон! Або українською, або вон!
Андрій до Не важно Показати IP 1 Червня 2022 15:42
Тільки у вас звичайний суржик, який ви ховаєте під марку діалекту.
Проїздом Показати IP 1 Червня 2022 14:20
Конституцій України! Стаття 10. В Україні ГАРАНТУЄТЬСЯ ВІЛЬНИЙ розвиток, ВИКОРИСИАННЯ І ЗАХИСТ РОСІЙСТКОЇ, ІНШИХ МОВ, національних меншин України.
Guest до Проїздом Показати IP 1 Червня 2022 16:24
Звісно, між собою вони могли теревенити хоч на грецькій. Цього ніхто не забороняє.
Проіздом до Guest до Guest Показати IP 1 Червня 2022 16:59
Конституція ГАРАНТУЄ кожному право на використання ним тієї мови, яку вони вважають за потрібне вживати. Тому вимога держслужбовців абсолютно недоречна! Держслужбовці в своїй роботі, в першу чергу, повинні керуватися Конституцією і законами. Вимоги розмовляти виключно українською, в законах ніде немає!
Іра до Проіздом до Guest Показати IP 2 Червня 2022 14:41
Саме це і прописано в законі про використання української мови, як держвної, в Україні. А справа в тим, що цей закон ніхто з коментаторів не читав, не знає, а хто хоч сторінку бачив, той не дочитав до кінця і неправильно трактує- В ДЕРЖУСТАНОВАХ ЗОБОВЯЗАНІ РОЗМОВЛЯТИ УКРАЇНСЬКОЮ САМЕ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІ, які надають послуги та нас ОБСЛУГОВУЮТЬ. А ось люди, які звертаються до держустанов та в кафе-ресторацях та інших... МАЮТЬ ПОВНЕ ПРАВО РОЗМОВЛЯТИ І РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ а також іншими. Не брешіть самі собі, люди, не свариться, а читайте нашу Конституцію, Закони, та вимагайте їх виконання. Не перебирайте на себе функціі бога, кому на якій мові розмовляти. Якщо україномовний каже провокативно, що не розуміє російської, гірше від цього тільки всім.
Олександр до Іра Показати IP 2 Червня 2022 20:52
або вони вчаться розмовляти українською або депортація вона принципово не хоче переходити на українську тож принципово потрібно повернути на парашку " МАЮТЬ ПОВНЕ ПРАВО РОЗМОВЛЯТИ І РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ а також іншими" - хотів би я побачити коли до вас звертаються ІНШОЮ мовою (якої ви не знаєте) а ви не можете сказати щоб до вас звертались держаною бо в них є якісь права не знати державної мови якщо кацапськомовний каже провокативно (після 30 років незалежності), що не розуміє української, гірше від цього має бути тільки йому.
Олександра Показати IP 1 Червня 2022 14:42
Значить ЗСУ - це ваші, а хто тоді їхні? ДНР? Путін? Колаборанти !
Валерій Показати IP 1 Червня 2022 15:52
Ключові слова в даній ситуації для всіх держслужбовців України до яких в кабінет завітали російськомовні звучать так.Перепрошую але я Вас не розумію.Ця фраза підштовхне співрозмовника розмовляти українською, а також уникнути конфлікту.
Зоя Показати IP 1 Червня 2022 21:09
Як говорив один політик, щр мова це "не хотєлочка", а Закон країни. Будь-якої. Якщо ти живеш у країні і і не знаєш її мови, то ти -або гість, абр окупант, або дегенерат. І не потрібно захищати цих руськоязичним, що їм важко розмовляти українською мовою, бо, якщо б мовне питання про обов'язковість української мови було вирішене ще при оголошенні України незалежною, то , можливо, зараз не гинули б наші славні захисники від довбаного шизофреніка. Бо не було б тоді кого захищати і асвабаждати. Тільки українська мова, іншої альтернативи немає. А не знаєш мови-іди на курси. Або в рашку.
Яж0Й ці хєр Показати IP 1 Червня 2022 21:38
Уявіть ситуацію, ви приходите в горсавєт у РФ і вимагаєте допомогу в зв'язку з тим що вашу домівку знищили військові буряти на українській мові... Це мабуть треба мати дуже високий Ай-к' ю, інтелект.
Мойша Показати IP 2 Червня 2022 07:23
Посадовицю треба гнати в шію з роботи за розпалювання національної ворожнечи, а переселенців - по етапу у Польщу, або до себе до дому !!!
Олександр до Мойша Показати IP 2 Червня 2022 20:54
ти б проковтнув напевно якби тебе назвали бидлом з сільською мойвою чи не так?
Егеж Показати IP 2 Червня 2022 19:22
Не читаю вищевказаних коментарів, просто напишу, це невдячні тварі які були, є і будуть. І іх потрібно ставити на місце вже і зараз, це на часі. Бо наші героі вмирають за них теж уже….
Егеж Показати IP 2 Червня 2022 19:27
Мова наше все, яка вічно різала вуха, тим хто завжди ненавидів Україну. Одна з причим нападу карлика це МОВА.
Stefano Показати IP 2 Червня 2022 20:18
А ви знаєте, шо в КОЖНОМУ конфлікті - є третя сторона.... Яка збоку наблюдає за подіями.... І допомагає - ОБИДВОМ сторонам конфлікту..... І тій третій стороні - і найбільш вигідний "такий" конфлікт,- тому що вона виграє у любому випадку, не залежно хто "виграє".... Нам - допомагають, але цілі у них - зовсім інакші, чим ми думаєм.....
Аааааа Показати IP 3 Червня 2022 13:16
Якщо чесно шкода всіх людей якщо вони люди, та ті особливо з Луганська, Донецька гірше циганів, всі їм винні, та ви самі винні - кликали та так чекали руській мір, впєрьод тепер, вони не привчені до роботи, не знають що таке вдячність і повага, приїхали тут свої права намагаються встановлювати ще - вертайтесь назад, там же ж так добре - рашка і її орки вже вас захищають і там теж доречі гумку роздають, впєрьод дамой!!!!
Скажу так! Показати IP 3 Червня 2022 13:32
Неподобається, їм нехай п..здують і шукають там де краще, попросили чи запитали за українську мову, можна було відповісти, що не нерозумію, невмію на українській...для чого проклинати, їм і виплати, і роботу, і житло, а воно приїхало сматрітє оні ковбасу собачю кушают, бандерівці, западенці, КЛЯНЕ І УПРІКАЄ ЩЕ ВСІХ...неподобпється, в Польщу нах*й
Ігор Показати IP 7 Червня 2022 11:04
Намертво вївся "руцкій мір" в душі цих переселенців! Ніколи вони не стануть патріотами України .ІСвою мову країна повинна захищати так само, як і свою землю!
Роман Показати IP 8 Червня 2022 00:10
Хватить попускати і бути терпимими до омоскалених, буль ласка, спілкуйтесь державною або додому у підвали
Роман Показати IP 8 Червня 2022 00:14
У державних установах тільки державною, схаменіться захисники переселенців, у німеччині ч. франції...сміх, на польській допоможуть !!!! усіх на курси державної мови як у латвії і естонії було, інакше вокзал !!!
Роман Показати IP 8 Червня 2022 00:19
УКраїнці, хватить бути мякотілити, душу на распашку...омоскалені повинні знати державні закони, бабуль вчити, не обслуговувати у держ структурах категорично !!! час саме дає право на це, та і скільки можна терпіти хамство вимагальників
Я Показати IP 8 Липня 2022 23:36
Я почув в Чернівцях від переселинки з Харкова такі слова , Небила вазможності виучіть ваш українский язик но песні ваши украінскіє очень люблю слушать.А хто ти така ,що це все наше. Це руське бидло і гонити їх як псів в росію.