USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

У Рожищенському районі виявили небезпечну хворобу – церкоспороз

15 Липня 2018 20:04
Спеціалісти виявили у Рожищенському районі небезпечну хворобу столових буряків.

Сприятливі погодні умови (висока вологість повітря, дощі, рясні роси, високий температурний режим) які склалися на даний час є сприятливими для розвитку та розповсюдження хвороб сільськогосподарських рослин.

За даними спеціалістів Володимир-Волинського, Луцького та Рожищенського районів на столових буряках відмічена поява небезпечної хвороби – церкоспорозу. Тому у другій половині липня слід очікувати появу церкоспорозу на посівах цукрових буряків.

Значний розвиток хвороби спостерігається в роки з чергуванням сухої жаркої та помірно теплої вологої погоди, - йдеться на сайті Головного управління держпродспоживслужби у Волинській області.

Хвороба проявляється на листках у вигляді округлих світло-бурих з червоно-бурою облямівкою плям, 2-3 мм в діаметрі. Іноді некрози зливаються, можуть випадати. На поверхні некрозів у вологих умовах утворюється сіруватий наліт конідіального спороношення. На черешках листя некрози довгасті, коричневі. Сильно уражені листки жовтіють і відмирають. У вегетуючому стані залишаються тільки наймолодші відростаючі листки в центрі розетки.

Захворювання призводить до нагромадження у коренях так званого «шкідливого азоту», який під час цукроваріння збільшує вихід патоки і зменшує кількість цукру. Сприятливі умови для поширення церкоспорозу створюються при температурі повітря 20-22°C і відносній вологості понад 65 %.

Щоб не допустити масового ураження рослин церкоспорозом, спеціалістам усіх форм власності необхідно проводити систематичні обстеження посівів буряків.

За появи окремих плям на 3-5% рослин застосовувати для обробки посівів одним із рекомендованих препаратів: Абакус, мк.е., Аканто плюс 28, Альто-Супер 330, ЕС, Альфа- Стандарт, Амістар Екстра 280, Аякс, КС, Дезарал, КС, Дерозал 500 SC, Джерело, КС, Дітан М-45, ЗП, ДК РАКУРС, КС, ДОТ, КЕ, Емінентт, ЕВ, Замір, ЕВ, Імпакт К, КС, Імпакт 25 SC, Імпакт 500 КС, Колфуго Супер, Медісон 263, КС, Медян Екстра 350, Нандо 500, КС, Парацельс, КС, Рекс Дуо, КС, Скальпель 250, Супрім, ЕВ 0, Сфера Макс 535 SC, Террасил 250, Тіназол, Топсін-М 500, КС, Фалькон 460 ЕС, КЕ, Фитал, РК, Флуафол, КС, Форсаж 500, Фулгор 250, КС, Церкоштеф, Штефазол, КС, Штефстробін, КС та інші відповідно до «Переліку…»

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.

Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітку, необхідно обов`язково попереджувати голів сільських і селищних рад, ОТГ.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus