USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

У селі під Луцьком – спалах COVID-19: тест ПЛР підтвердив інфекцію у 13 людей

14 Травня 2020 12:33
13 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19 зафіксували за станом на 13 травня цього року у селі Лище Луцького району. Проби ПЛР взяли у понад 40 людей, у тому числі й у працівників місцевого колгоспу, співробітник якого помер від коронавірусу.

Про це у спільноті с. Лище розповів голова Луцької районної ради Валентин Приходько. Інформацію про проведення тестів ПЛР серед працівників підтвердила й одна із робітниць колгоспу.

«Всім доброго дня! Хочу відповісти на багато питань, які виникли в нашій громаді стосовно хворих, стосовно пліток і так далі! Ситуація в громаді дійсно напружена: за станом на 13 травня є 11 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID- 19, взяті проби ПЛР у більш ніж 40 людей. Поліція слідкує за самоізоляцією даних громадян! Хочу звернутись до всіх людей нашої громади, щоб дотримувались всіх карантинних вимог! Бо це найбільш надійний захист від хвороби», – зазначив посадовець.

Того ж дня близько 22:00 години він доповнив свій коментар новою інформацією, у якій йшлося про те, що якщо вранці у селі Лище лабораторно пітвердили 11 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, то уже увечері – 13-ть.

Також Валентин Приходько записав особисте відеозвернення до лищан, у якому просив місцевих мешканців не нехтувати карантинними вимогами, а людей, у сім’ях яких виявили COVID-19 – дотримуватися самоізоляції.

Також посадовець звернувся до голови Підгайцівської сільської ради Юрія Семенюка, а також до директора КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Ольги Гунько, з вимогою терміново скликати позачергову сесію Підгайцівської сільської ради з метою виділення коштів на боротьбу з коронавірусом, зокрема на дезінфекцію вулиць, магазинів, адміністративних приміщень тощо.

«Вимагаю інформувати жителів нашої громади про наявний стан речей. Також вимагаю посилити контроль за людьми, які перебувають на самоізоляції. Щоб звернули увагу на проведення богослужінь у релігійних громадах. Коли ми всі разом візьмемося за справу, я думаю, що все у нас буде добре. Бережіть себе!» – йдеться у відеозверненні.
Окрім того, у коментарі Валентин Приходько зазначив наступне:

«А тепер ще раз до тих, що говорять, мовляв, усе – плітки. Зранку 11, ввечері вже 13 (ВН, – випадків лабораторно підтверджених випадків COVID-19). Ні в якому разі нікого не звинувачую! Просто, люди, бережіть себе!»
Нагадаємо, від коронавірусної інфекції помер пенсіонер з села Воротнів Луцького району. Серце чоловіка зупинилося 11 травня. Попри вимогу бути на самоізоляції, члени сім’ї хворого на COVID-19 мешканця села Лище Луцького району вільно розгулювали населеним пунктом, зокрема відвідують пошту та магазини.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 20
Пенсіонер Прокопчук Показати IP 14 Травня 2020 12:51
Ще раз і ще раз буду всім говорити, якби наша влада виділила би гроші на проведення маштабного тестування населення України, зокрема у Волинській області то цифри по інфікованих хворих у нашому краї були б дуже і дуже печальними не 535 як зараз пишуть про підтверджених, та 15 померлих, а помножити треба було би на 7 пунктів (3745 підтверджених з яких 105 хворих померли від коронавірусу). Хоча, якщо до кінці бути відвертим, може й добре, що не всіх перевіряють, а то точно була б проблема та жах.
Студент до Пенсіонер Прокопчук Показати IP 14 Травня 2020 13:34
Якби інформацію можна було скачати в мозок, усі було б геніями, а так маємо лише одного на всю країну.
Анатоль. до Пенсіонер Прокопчук Показати IP 15 Травня 2020 17:07
а тобі аби гроші виділяли та дерибанили!
Активіст Показати IP 14 Травня 2020 12:52
Що він лепече? "За останню добу на Волині зареєстровано 25 нових випадків захворювання на COVID-19. З них в Луцькому районі – 6,..." Це з сьогоднішніх "Волинських новин" в 10.30. Чи він не з Луцького району? Першим ділом дайте гроші з бюджету Підгайцівської ради. А райрада що квартирант, не бореться з короновірусом?
свідомит Показати IP 14 Травня 2020 12:55
"зокрема на дезінфекцію вулиць, магазинів, адміністративних приміщень тощо" - ото з таким звертаються? Не раз казалось, що та вся дизенфекція пшик, а вони мабуть так хочуть гроші списати? :)
Верхівка Показати IP 14 Травня 2020 14:19
Все, йдемо з вилами і факелами на Лище! Я давно казав, що то обитель гріха, де під виглядом віруючих живуть дуже лихі люди. От вам і кара Господня.
123 до Верхівка Показати IP 14 Травня 2020 16:16
Ти фантазьор, спочатку порівняй розміри цих сіл. Якщо не знаєш - погугли. Потім реально оціни свої сили. Добре подумай, а тоді пропонуй. Бо закликати - то одне, а от як прийдеться тобі з тими вилами і факелами в одному місці вертатись до хати - буде зовсім інше)
Підгайцівська ОТГ Показати IP 14 Травня 2020 14:36
Навіщо перекручувати факти, та писати "гучні" статті"? 14 випадків у громаді, а не в селі. До Підгайцівської ОТГ (громади) входять Лище, Підгайці, Струмівка, Воротнів, Верхівка, Крупа та ін.
Анонім до Підгайцівська ОТГ Показати IP 14 Травня 2020 17:27
З Підгайців 1, решта - Лище. Ще один у Воротневі вже покійний
Бритва Оккама до Підгайцівська ОТГ Показати IP 15 Травня 2020 17:08
то поросто аби страху наганяти.
777 Показати IP 14 Травня 2020 14:55
Колгоспів в Україні, ані де-юре, ані де-факто, немає від 1995 року
666 до 777 Показати IP 14 Травня 2020 15:36
Пр*дурок, що цим хочеш сказати, що коронавіруса немає ? )
Анонім до 666 Показати IP 15 Травня 2020 17:09
І тебе також немає. ти хвора фантазія.
Ну блін Показати IP 14 Травня 2020 17:07
Пане Валентин, значить висловлюйтесь більш зрозуміло!
Лищанець Показати IP 14 Травня 2020 18:29
Дуже шкода що пан Валентин вміє говорити лише на публіку, а в дії зовсім інше. Хотілося б ще знати прізвища тих людей які захворіли, а то складається враження що подібний сценарій відбувався в селі Липа Горохівського району, де писали що захворіло 60 людей в селі, а в селі всього 60людей і жоден житель того села не був проінформований що хворий. Комусь це вигідно, та на жаль ми дорогі односельці це взнаємо пізніше.
Лищанка до Лищанець Показати IP 14 Травня 2020 19:03
Нашим людям ні в якому разі не треба знати прізвищ, ато почнеться зараз об...ирання, плітки, а той туди пішов і на пошту, і в магазин, ай-яй-яй. Треба було одразу тримати людей в курсі, а не постфактум казати що вже багато хворих. То лишній раз задумались би чи треба йти на стадіон чи на шашлики компаніями...
Лищанець Показати IP 14 Травня 2020 18:30
Дуже шкода що пан Валентин вміє говорити лише на публіку, а в дії зовсім інше. Хотілося б ще знати прізвища тих людей які захворіли, а то складається враження що подібний сценарій відбувався в селі Липа Горохівського району, де писали що захворіло 60 людей в селі, а в селі всього 60людей і жоден житель того села не був проінформований що хворий. Комусь це вигідно, та на жаль ми дорогі односельці це взнаємо пізніше.
Микола Показати IP 14 Травня 2020 19:40
А ще кажуть на юпиджи заправці на львівській хворіють оператори,а керівництво замовчує це..може і не так,але ж перевірити треба.Диму ж без вогню не буває
Gghh Показати IP 14 Травня 2020 20:47
Люди невже ви небачите що це все брєд! Немає ніякого коронавірусу!
Я Показати IP 14 Травня 2020 22:13
Люди,благаю, будьте людьми.....від хвороби ніхто не застрахований і спеціально ніхто не хоче захворіти.... Неначе люди подуріли і позвіріли, схаменіться...