USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Учені знайшли дивного морського хижака з трьома очима й шипами

15 Травня 2025 00:32
У Канаді палеонтологи знайшли новий вид радіодонта – стародавню морську істоту Mosura fentoni віком понад 500 мільйонів років.

Як пише УНІАН з посиланням на Interesting Engineering, останки було знайдено в сланцях Берджес у Британській Колумбії – одному з найважливіших місць розкопок доісторичних морських тварин.

Mosura була невеликим, але грізним хижаком – з трьома очима, кільцеподібним ротом із зубами, шипастими кінцівками і плавальними лопатями з боків тіла. Унікальною особливістю була задня частина, яка складалася з 16 сегментів із зябрами, що зближує її з сучасними комахами, мокрицями та мечохвостами.

Ці істоти належать до найдавніших членистоногих – предків павуків, крабів і комах. Знайдено понад 60 скам'янілостей Mosura, зібраних протягом кількох десятиліть. Незважаючи на малий розмір, Mosura демонструє дивовижну різноманітність і рівень адаптації вже на ранніх етапах еволюції.

Читати ще: Махають ручками: каракатиці вітають одна одну за допомогою жестів

Особливу цінність представляють добре збережені внутрішні органи: нервова система, травний тракт і кровоносні структури. Ученим уперше вдалося детально вивчити лакуни – порожнини, якими циркулювала кров.

Відкриття Mosura проливає світло на ранні етапи еволюції членистоногих і показує, наскільки різноманітним було життя в океанах понад пів мільярда років тому.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus