USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 39.90
  • PLN 9.72 9.88

Українською, будь ласка: сфера обслуговування перейшла на нові правила

16 Січня 2021 09:29
Сьогодні, 16 січня, набула чинності 30 стаття мовного закону, яка зобов’язує усіх постачальників послуг в Україні спілкуватися з клієнтами виключно державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про інше.

Як повідомляє Українська правда, відповідно ст. 30 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів українською мовою.

Це стосується супермаркетів, інтернет-магазинів, кав’ярень, банків, АЗС, аптек тощо.

Виробників та продавців в Україні зобов’язують надавати споживачам інформацію про товари, роботи чи послуги державною мовою. Але така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

При цьому лише на прохання клієнта надавач послуг чи продавець можуть здійснити обслуговування іншою мовою.

«На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін», – йдеться у законі.

У разі порушень з боку працівників сфери послуг або компаній кожен громадянин зможе звернутися до уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя. В разі систематичних порушень мовного законодавства на порушників будуть накладати штрафи від 5100 до 6800 грн.

Якщо ваше право на отримання інформації чи послуг державною мовою порушене, то можна спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати державною мовою.

У разі відмови, звернутись до керівництва закладу або на «гарячу лінію» установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо.

Якщо і там буде відмовлено необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб’єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб’єкта)
Далі протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення слід подати скаргу.
Як повідомлялося раніше, 16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Документ Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року, ще до інавгурації Володимира Зеленського.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
турбо режим Показати IP 16 Січня 2021 10:07
а какая разніца?
Украінка Показати IP 16 Січня 2021 10:08
Давним давно ПОРА!!!
Джек Показати IP 16 Січня 2021 10:21
Хай ще заберуть із паспорта другу сторінку!Вільних кордонів з СНД давно немає
swin.ua Показати IP 16 Січня 2021 11:23
Перемога!!!
Активіст Показати IP 16 Січня 2021 11:58
І що воно дасть? Розділення українців продовжується. Справа потрошенка не вмирає. А його крива Марина задекларувала КАМАЗ грошей, між собою і спитими дітьми чешуть на москальській і ржуть з простих людей.
Андрій до Активіст Показати IP 16 Січня 2021 14:31
Пропонуєш об'єднувати українців навколо російської мови? Корупція в Україні як була на всіх гілках влади, так і залишається... І ця проблема нікуди не зникне найближчим часом... А от вміти спілкуватися і знати свою мову повинен кожен громадянин України, хоча б на роботі, як говорить закон, а вдома чи на вулиці спілкуйся хоч китайською, нікому до цього діла немає...
Уточнення до Активіст Показати IP 16 Січня 2021 15:15
Не камаз грошей,а два. І ще він брата вбив, і прізвище в нього вальцман, і війну почав, і з плешивим путлером дружить, і все вкрав, і ліпецька фабрика досі працює(сам на ній працюю), і ..і ..і
666 до Уточнення Показати IP 16 Січня 2021 16:27
Рабинович вкрав контейнер готівки і перевіз до Ізраїлю. Хто йому це згадує? Навпаки - лідер партії)))
Анонім Показати IP 16 Січня 2021 12:06
Думаю, было бы трудно придумать формулу более серьёзного ущерба украинскому языку, чем установление штрафов за отказ от его использования в сверх услуг. Уверен, что такое легкомысленное давление государства на основные свободы людей приведёт к совершенно обратному эффекту и часть тех, кто спокойно использовал государственный язык в быту могут теперь принципиально перейти на русский. Никакими штрафами эту сферу не урегулировать, страна будет продолжать более интенсивное движение в сторону углубления внутренних противоречий.
Лучанин до Анонім Показати IP 16 Січня 2021 14:29
Тобі зайва хромосома чи скрєпоносна будова язика заважає вивчити українську мову?
Анонім до Лучанин Показати IP 16 Січня 2021 14:42
побратими, ну шо, скіки касирш із самого ранку отримали від вас масаж мєлоччу в ліцо? борімось)))
Лучанин до Анонім Показати IP 16 Січня 2021 15:17
Слава Богу ти мені не побратим
666 до Анонім Показати IP 16 Січня 2021 16:45
Ваша тирада була б справедливою, лише в тому випадку, якщо абстрагуватися від анексії Криму та війни на Донбасі)) Але це неможливо. Рубікон перейдено. Сусідами. Так що ваша "побутова принциповість" нехай йде до біса. Російським, нарешті то, потрібно зрозуміти, що не можна бути трохи вагітним, потрібно бути українцем, якщо вже носиш паспорт України. Якщо рускій вважає, що говорити українською ... принизливо, то навіщо тоді тут жити? Народ України повинен бути господарем у себе. Хто то це заперечує?
??? Показати IP 16 Січня 2021 14:14
Завітайте до русів і замовте чаю або шматок хліба українською!!!
Ага до ??? Показати IP 16 Січня 2021 19:42
українсью замовляв! і що? ніхто за це не карає і розуміють і навіть відповідали на українскій мові яккщо їх не заставляти говорити по українськи і бути людиною! (якщо ти поважаєш інші мови звісно). а коли ти з неповагою ставитимешся до іншомовних людей і навязуватимеш тільки свою мову, то будуть бити тебе в рило в любій країні якщо поводитимеш себе як нацистський нелюдь!
777 Показати IP 16 Січня 2021 15:22
Говорил и буду на родном языке, хоть каждый день свои законы пишите,по фиг.
666 до 777 Показати IP 16 Січня 2021 16:54
что ты хочешь этим доказать? Ты сам себя унижаешь, только не поймешь этого. Тебе никто не мешает говорить на русском на улице, но преобладание украинского языка в учреждениях просто необходимо. Хотя бы для того, чтобы у тебя появилось понимание, что ты - украинец. Рано или поздно это не будет восприниматься столь болезненно русскими людьми. Это вопрос времени и относится к этому нужно спокойно. Иначе будет раздвоение личности. Не нужно тянуть в совок, в прошлое)))
777 до 666 Показати IP 18 Січня 2021 00:04
Я ничего не хочу доказать,я хочу говорить на своем языке,это все,
Лучанин Показати IP 16 Січня 2021 17:50
Та не українець він, а звичайний пристосуванець і колаборант, який зневажає українську мову. Ось такі гниди перші на Донбасі кричали путінввєдівайска. Ненавиджу таких. Живуть тут, жруть український хліб, але перші готові зрадити все і всіх
777 до Лучанин Показати IP 18 Січня 2021 00:00
Твой хлеб? ты чего так возбудился,маленький?
Андрiй Показати IP 16 Січня 2021 22:36
Так склалося Iсторично, що в Польщi державна мова польська, у Словаччинi - словацька, а в нас своя державна мова. Потрiбно дотримуватися закону, а порушники будуть витрачати тисячi гривень на штрафи, поки не навчаться поважати закон i конституцiю.
Я Показати IP 17 Січня 2021 05:28
крадуть мільярди а дурням кинуть кістку - то мову то томос і дурні з ними носяться...