USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Українцям підвищили тарифи на електроенергію: скільки доведеться переплатити

6 Січня 2021 12:43
В Україні тариф на електроенергію з 1 січня збільшився майже удвічі – з 90 копійок до 1,68 грн за перші 100 кВт*год. Унаслідок суми в платіжках збільшаться на 78 грн, до того ж уже через кілька місяців також збільшать і загальний тариф.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

Як розповіла експертка житлових програм «Опори» Тетяна Бойко, перший «пільговий» тариф 90 копійок (діє до 1 січня 2021-го) не покривав вартість транспортування. Тобто зібраних з українців грошей не вистачало навіть для того, щоб компенсувати витрати на доставку струму від станції до розеток.

Якщо раніше, наприклад, за 100 кВт*год треба було платити всього 90 грн (а за кожен наступний кВт*год уже по 1,68 грн), то з 1 січня 2021-го діятиме єдиний тариф. І замість 90 грн потрібно буде платити вже 168 грн.

Водночас спеціальні зобов’язання продавати електроенергію держпідприємствам установили до кінця червня. Що це означає? Імовірно, вже у квітні до питання вартості електроенергії знову повернуться.

Більшість опитаних експертів погоджується: вартість електроенергії потрібно було підвищувати давно, але на це не йшли через непопулярність такого рішення. Член Національної комісії з питань енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) на умовах анонімності пояснив: ще два роки тому в Україні розробили план перегляду тарифів, проте його так і не втілили в життя.



Як повідомлялося раніше, українців може чекати другий етап підвищення цін на електроенергію відразу після опалювального сезону – орієнтовно в квітні-травні 2021 року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Пенсіонер Прокопчук Показати IP 6 Січня 2021 13:06
Дякуємо за підвищення цін, нашій непереможній та коханій партії "Слуга народу", дякуємо нашому непереможному та коханому президенту України, дякуємо національній комісії з питань енергетики й комунальних послуг України (НКРЕКП), які кінець кінцем наважилися підняти ціни на електроенергію.
Корінний лучанин до Пенсіонер Прокопчук Показати IP 6 Січня 2021 14:17
Навіщо стільки подяк: досить подякувати"майдауну" і все.
Виборець до Корінний лучанин Показати IP 6 Січня 2021 14:49
Ти напевно корінний запоребриковець.
Корiнний лучанин до Виборець Показати IP 6 Січня 2021 15:32
На жаль нi, Але дякую. А до вам позитивного принic "майдаун" ?
вантька до Корiнний лучанин Показати IP 7 Січня 2021 14:32
ми взнали, що за пі-си в нас сусіди на сході
Скакунам Показати IP 6 Січня 2021 13:11
Вибороли покращення?
Психопланетарій, Лип Показати IP 6 Січня 2021 15:05
Мы строили строили и наконец построили светлое будущее!!! Коммунисты себе строили светлое будущее, обещали народу, что в 2000 году все нуждающиеся получат бесплатные однокомнатные квартиры. Через почти 30 лет "незалєжной" Украины бандеровцы строят нам такое же светлое будущее только на кладбище. Никакой разницы между теми и этими.
Vlad Показати IP 7 Січня 2021 08:25
Кінець епохи бідності,оце вибрали Клоуна і його чмошніків
Vito Cornelius Показати IP 7 Січня 2021 12:45
Нагадаю,що не підвищили,а в черговий раз нагло грабанули.
Чому - ціна росте, а Показати IP 7 Січня 2021 21:59
Світло під Луцьком ввечері може виключитися на декілька хвилин, перепади напруги стабільно, бо трансформатори розраховані на 30-50 будинків, а по факту більше 100. Я вже не кажу, про електромобілі які дома заряджають. І до чого тут партія чи президент, коли в нас одна монополія кругом!!! Надіємося на Бога! І на те, що ті г@ндони олігархи, колись, та нажеруться !
Олександр Показати IP 8 Січня 2021 15:57
Варто переходити на альтернативну енергетику. Особливо сонячну, але там є нюанси. ВДЕ як сегмент енергоринку відрізняється великими перспективами. Головне на початковій ітерації розвитку нового вектуру винку не допустити помилок. Як, наприклад, з великою кількість промислових станцій під "зелений тариф". Краще б розвивати приватний ринок для домашніх господарств, як от приклад https://sun-energy.com.ua/ses-zelenyi-taryf
Орест Показати IP 26 Березня 2021 12:41
Это просто ужас! Такими темпами население скоро разорится. Пожалуй стоит переходить на альтернативную энергетику. Год назад купил себе солнечную станцию и теперь все эти цены на электрику вообще не волнуют. А когда подключил зеленый тариф, то вообще бомба. Теперь еще и зарабатываю на этом.