USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.96

Українців чекає другий етап підвищення тарифів на електроенергію, – ЗМІ

30 Грудня 2020 12:55
Українців може чекати другий етап підвищення цін на електроенергію відразу після опалювального сезону – орієнтовно в квітні-травні 2021 року.

Відповідний проєкт постанови вже розробляє Кабінет міністрів. Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів співрозмовник в уряді.

«Було кілька варіантів. Перший – повністю скасувати ПСО, тобто не контролювати тарифи для населення. Тоді ціна зросла б від 1,65 до 2 грн (залежно від кон’юнктури ринку). Пішли другим планом», – заявили в Кабміні.

Таким чином, уряд вже ухвалив рішення з 1 січня ввести єдиний тариф – 1,68 грн за кВт*год.

З 1 квітня планується або повністю скасувати контрольований тариф (якщо собівартість електроенергії буде до 2,1 грн за кВт*год), або підвищити ціну приблизно до 2 грн.

При цьому в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко може розробити новий варіант підвищення. Зараз в уряді сходяться в одному – скасуванням пільгового тарифу обійтися не вийде.

Як повідомлялося, в Україні скасували пільговий тариф на електроенергію, тож перші 100 кВт*год струму подорожчають у 1,86 раза.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 30
Електроплитка Показати IP 30 Грудня 2020 12:58
Ви що подуріли з тими тарифами? Ви що, хочете щоб моя хозяйка відключила мене від електромережі та розпочала топити дровами?
скептик Показати IP 30 Грудня 2020 13:02
а відповідно підвищувати доходи населенню уряд часом не планує
111 до скептик Показати IP 30 Грудня 2020 18:21
Скільки їх тобі ще підвищувати, - у вчителів 4 000 доларів, у лікарів +300% до посадового окладу, економіка ... славазеі73%
Дідо Показати IP 30 Грудня 2020 13:58
Вибороли, змогли!
73% до Дідо Показати IP 30 Грудня 2020 14:42
Заткнись *удак. Головне кандітєра скинули, з його ротердамами. І газ дешевий, і електрика, і тарифи всі, все буде, скоро, просто потерпіти треба.
скептик до 73% Показати IP 30 Грудня 2020 19:11
і надовго твоєї терпілки вистачить ? вазеліном запасись
Влад до скептик Показати IP 31 Грудня 2020 21:10
Мудак проросиянский!
здивований Показати IP 30 Грудня 2020 14:39
Радійте 73%.....
95 квартал Показати IP 30 Грудня 2020 15:49
так грамадяни квиточки пакупаєм, пакупаєм
Олег Показати IP 30 Грудня 2020 15:57
"Шановна" владо! Ви дорозробляєте проекти постанов по тарифах до наступного "майдану". Тільки врахуйте що зброї на руках трошки більше, як в 14-му. Народ вже дозрів, тільки нехватає "іскри". А дати "іскру" для нашої нинішньої влади більше ніж достатньо кому. І хто перший вилізе на "броньовик" той буде наш новий президент. Будь-хто, з будь-якої партії, навіть з партії "інопланетян". Ви обіцяли покращити життя звичайним людям, а робите все навпаки. Ви не знаєте на що здатна матір, якщо голодні її діти? Вона любому "юзіку" горло перегризе, не то що ... . Я противник будь-яких "майданів", тому прошу і молю вас -- СХАМЕНІТЬСЯ. Можливо ще не пізно. Можливо... .
Сашко до Олег Показати IP 30 Грудня 2020 17:26
Олежик, ти закликаєш до неконституційного захоплення влади? Приїхати по тебе?
К. лучанин до Сашко Показати IP 30 Грудня 2020 18:19
Ризикни.
Тільки до Сашко Показати IP 30 Грудня 2020 19:04
Тільки не обкакайся, як приїдеш.
скептик до Сашко Показати IP 30 Грудня 2020 19:07
голодний народ конституцію не читає
Лучанин Показати IP 30 Грудня 2020 16:16
Боротьба з бідністю по українськи яку нам обіцяли!
Дякуємо! до Лучанин Показати IP 30 Грудня 2020 18:19
Це "золотий дощ" для 73%.
Слуги до Лучанин Показати IP 30 Грудня 2020 18:22
Саме так всі бідні вимруть , то й бідність поборемо
скептик до Слуги Показати IP 30 Грудня 2020 19:09
"Мужики цікаві стали, Чи ті кості білі всюди, Чи блакитна кров поллється, Як пробити пану груди" /Л.Українка/
Сашко Показати IP 30 Грудня 2020 17:23
Платіть і не нийте. 5 євроцентів за квт ніде у Європі не знайдете. Радійте.
отож до Сашко Показати IP 30 Грудня 2020 18:12
але зарплатня в Європі інша.і якість продуктів.сервісу- я розумію.що ти з отих73% але не можна порівнювати... щось з пальцем!
Анонім до Сашко Показати IP 31 Грудня 2020 12:19
Господи, ти і твої полуниці, думаєш дого їздити будеш?
Василь до Сашко Показати IP 1 Січня 2021 03:33
Знайдемо ще як . Згідно з оцінкою европейської організації статистики в Україні ціни на електрику вищі за середньоринкові в ЄС. Можливо ви про Англію чи Німеччину зараз ну так там в доходи в рази більші
Макс Показати IP 31 Грудня 2020 22:51
Хочуть би люди з голуду повмерали ціни на все піднімають . Сама гримнута влада яка була . Це треба би народ показав хто в країні головний скіки можна терпіти цих злодіїв. ( Ніяк накрастися не годні ).
Олег М Показати IP 31 Грудня 2020 23:15
Справа в тому, що збільшення на 100 кВт*год в 78 грн не таке страшне, а от при скасуванні тарифу на електроопалення доведеться переплатити в 30 разів більше, а тут олігархат добре виграє, а більшість - заплаче, навіть ті 73 відсотки.
Василь Показати IP 1 Січня 2021 03:36
Взагалі раджу звернути увагу на сонячні панелі чи вітрякі які можуть в себе на ділянці поставити. Нажаль ця неадекватна влада ще не скоро зміниться. Старайтеся ставати незалежними від цих осіб. Говорять якщо у людини є можливість вона може навіть податки не платити. Краще їх інвестувати в себе
Олексій до Василь Показати IP 9 Січня 2021 00:57
Так і треба давно робити, навіщо нам така влада яка нас обкрадає, краще інвестувати в себе...
Володимир до Василь Показати IP 10 Січня 2021 11:58
Перед встановленням панелей порахуйте вартість тих самих панелей (100 у.о. за шт), інвертора на 5кВт (більше 1200 у.о.), аккумулятора на 2-5кВт (більше 2000 у.о.) ну и проводи, вимикачі і т.д. Там сума набігає така, що з усіма підвищеннями грошей по витратах вистачить на років 20 купувати у держави електрику, ніж на свою всипати і відразу треба викласти круглу сумму і не факт, що через 10 років ваша ситема не зламається. Своє можна городити, якщо вам реально нікуди гроші дівати і хочеться трохи послати олігархів. Вітряки в Україні не ефективні, у нас нема промислових вітрів, ніколи не окупиться, або ставити вітряки даметром 140м, тоді може і буде толк з вітряків.
Сергей до Володимир Показати IP 14 Січня 2021 00:42
Аккумулятор пока-что в Украине не нужен (В России нужен). Львиная доля цены за систему — в нём. Пока есть зелёный тариф, ждать окупаемости системы (без аккумулятора) — около 6 лет.
Сергей до Володимир Показати IP 14 Січня 2021 00:49
У государства денег нет. У людей — есть. Допустим, вы ставите систему панелей. Я покупаю электрику у государства. Львиная доля оплаты за бытовое электричество сейчас уходит на обслуживание сетей — на остальное соц. тариф не дотягивает. Остальное оплачивают юр. лица. Теперь зелёный пакет. Если при росте дальше (сейчас около 15%, кажется) доли этой отрасли оставить соц. тариф, то ждать падения бизнеса и взлёта цен на всё, произведённое в Украине (и на услуги). И вы получаете деньги за свою электрику. Или сделать по-другому и вы снова получаете. Потом добавят требования по манёвренности. От этого, видимо, не уйти (аккумулятор).
Віталій Показати IP 1 Січня 2021 09:30
До європи йдемо но не дойдемо,під час карантину там заборонено піднімати ціни і тарифи,а ви що робите?Люди довго терпіти не зможить,закінчаться заощадження,а воно швидко закінчеться, і все біда.Все сука від людей,а не для людей.