USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

В Україні з'явиться Нацкомісія з питань психічного здоров’я

Сьогодні 09:01
Кабінет Міністрів ухвалив рішення про створення Національної комісії з питань психічного здоров’я та затвердив її Статут.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Зазначається, що Нацкомісія буде постійно діючим колегіальним органом у сфері управління Кабміну, забезпечуватиме узгоджені підходи та координацію рішень у сфері психічного здоров’я, сприятиме інтеграції відповідних послуг у різні сфери життя та формуванню цілісної державної політики з урахуванням потреб людей.

До її складу увійдуть 24 члени, більшість із них працюватимуть на постійній основі, інші – як представники ключових органів державної влади. Персональний склад комісії затверджує уряд.

Читати ще: Психічне здоров’я під загрозою: майже половина населення України страждає через війну

Серед ключових завдань нацкомісії – розвиток професійних стандартів і підвищення якості послуг у сфері психічного здоров’я. Зокрема, ведення Державного реєстру саморегульованих організацій у сфері психічного здоров’я та Реєстру надавачів послуг у сфері психічного здоров’я.

МОЗ зазначає, що створення Нацкомісії з питань психічного здоров’я є важливим кроком до системного й узгодженого розвитку сфери психічного здоров’я в Україні. Наступним етапом стане проведення відкритого конкурсного відбору членів Національної комісії та надання їй повноважень і функцій, необхідних для координації політики у сфері психічного здоров’я та подальшого впровадження системи сертифікації фахівців.

Читати ще: Тривога і напруга: українці втричі частіше звертаються до сімейних лікарів через психологічні проблеми

Відомство повідомляє, що в 2025 році базову психологічну підтримку на первинці отримали близько 276 тисяч пацієнтів, центри ментального здоров’я надали спеціалізовану допомогу понад 124 тисячам людей, а психіатричну допомогу в умовах стаціонару – понад 205 тисячам пацієнтів. Наразі в Україні працює 196 центрів ментального здоров’я.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus