USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.75 40.00
  • PLN 9.76 9.94

Палені шини та музика: на МП Устилуг – протести власників «євроблях»

25 Листопада 2018 14:30
Понад сотня власників автівок на єврономерах заблокувала митний пост «Устилуг». Люди обурені законами щодо зниження акцизу на легкові автомобілі, а також про посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів на іноземній реєстрації, які вступили в дію з 25 листопада.

Мітинг розпочався близько 11 години. Активісти поводять себе мирно. За правопорядком стежать правоохоронці.

З людьми протягом кількох годин спілкується заступник начальника головного управління Національної поліції у Волинській області Сергій Козак.

«Люди просять, аби працівники державної митної служби роз’яснили положення закону», - прокоментував Сергій Козак Інформаційному агенству Волинські Новини. Та додав, що працівники митної служби його запевнили, що до людей вийде старший зміни і поспілкується з ними.

Зі слів самих мітингувальників, вони обурені вартістю розмитнення авто на єврономерах, яка часто перевищує вартість самого транспортного засобу.

Люди наголошують, що, попри холод та погану погоду, готові стояти до кінця.

Тим часом, в органи місцевого самоврядування заява від активістів про намір провести мирну акцію не надходила.

Активісти пропускають автівки, які рухаються з Польщі, а також поодинокі автомобілі, які їдуть за кордон.
Представник митниці, який вийшов згодом до людей, кажуть мітингувальники, так і не зміг пояснити, де в законі йдеться про відміну транзиту 5/10 днів.



На запитання, чому людей не попередили і не роз’яснили, відповів, що була вказівка з опівночі на 25 листопада не впускати з території Польщі власників «євроблях».



«У мене по транзиту 5/10 днів. Я можу заїхати своєю машиною на територію Польщі, проте, аби повернутися назад, я маю залишити машину там або внести заставу 4 тис. євро (особисто на мою машину). Ніхто не каже, чи ці застави повертаються. Через 5 днів я буду їхати знову. Мені знову потрібно вносити заставу?» - обурюється Вікторія, власниця авто на євро номерах.

Жінка каже, що, якби у п'ятницю поїхала в Польщу, то додому не змогла б повернутися, мовляв, не знала про необхідність застави. «А вдома - маленька дитина. Ніхто нікого не попереджав», - додає водійка.

До митного посту активісти привезли шини, які запалили.



Не отримавши відповіді від митників, мітингувальники сказали, що авто через кордон пропускатимуть. Натомість самих митників, кажуть, вони не випустять. Мовляв, чекатимуть перезмінки на митниці. Люди на мітинг прибувають. Активісти увімкнули патріотичну музику.

За станом на 16. 35 мітингувальники перегородили митницю. Кажуть, впускатимуть по одній машині раз в 15 хв.

Одні мітингувальники виступають за те, аби пропускати поляків додому, мовляв, вони ні в чому не винні. Натомість інші кажуть, нехай чекають добу в Україні.

Станом на 17.40 люди заблокували проїзд та не пропускають через кордон пасажирський автобус із дітьми, який повертався у Польщу. Кажуть, аби він водій розвертався. Врешті-решт активісти пропустили автобус, адже раніше було вирішено пропускати транспортні засоби з дітьми.




Нагадаємо, 25 листопада з 00:00 у дію вступили нові правила розмитнення авто на єврономерах. Згідно з ними, громадяни-резиденти мають право переміщувати транспортний засіб, що зареєстрований за межами України, в режимі транзиту за умови сплати грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України з метою вільного обігу або сплатити митні платежі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 27
Гриша Показати IP 25 Листопада 2018 14:36
рЕАКЦІЯ ПОЛІЦІЇ МАЄ БУТИ МИТТЄВОЮ
Анатоль_ до Гриша Показати IP 25 Листопада 2018 15:01
Ти де живеш? На Марсi? Не знаеш яка в нас полiцiя? То не кажи таке, сестро
АНЯ до Гриша Показати IP 25 Листопада 2018 16:06
САЖАТЬ НАДО ЭТИХ КОНТРАБАНДИСТОВ БЛЯХЕРОВ СРАЗУ
Корiнний лучанин до Гриша Показати IP 25 Листопада 2018 20:59
В 2014 роцi була необхiднiсть у миттевiй реакцii.
103 Показати IP 25 Листопада 2018 14:46
Платіть ПОДАТКИ і не патякайте - виконуйте свої обов'яки. Чому це я маю за свої податки утримувати вас контрабандистів-бандюків ще і ваших бабусь-пенсіонерів
кеша Показати IP 25 Листопада 2018 14:49
Тих бляхарів влаштовує в державі все:ціни,комуналка,екологія,освіта,медицина,дороги,війна...Все в нас добре!! От тільки ціни на мотлох завеликі.Треба шабаш влаштовувати.
вася до кеша Показати IP 25 Листопада 2018 16:24
а от сам подумай кеша, чому їх має не влаштовувати саме так?! їх навпаки би не влаштовувало, тому що чим більший бєспрєдєл тим їм вигіднініше
дідо Показати IP 25 Листопада 2018 14:56
Беріть приклад з францюзької поліції,як розчищувати вулиці від кримінальних елементів.
123 Показати IP 25 Листопада 2018 15:00
а де поліція, всіх бляхарів на нари
Тусь В. Показати IP 25 Листопада 2018 15:15
Що їм пояснювати , декілька неділь підряд по ЗМІ: - день і ніч про це тільки говорили. А вони тепер дурня клеять , що не знали. Незнання закону ,не звільняє від відповідальності ... Хватить ваньку валяти , пора виконувати вимоги закону . Хто не хоче цього робити , негайно застосовувати методи примусового впливу !!! Завтра алкашня і наркомани почнуть щось індивідуальне вимагати для себе та перекривати дороги ... Пора жорсткими методами навести порядок , в нас є держава чи ні ???
відповідь до Тусь В. Показати IP 25 Листопада 2018 18:50
ні
Євробидло Показати IP 25 Листопада 2018 15:20
Розігнати те бидлокодло. Бляхарів у відділок, корчі в Польшу.
НАИПАЛОВО Показати IP 25 Листопада 2018 16:05
Хорошо вас всех кинули, платите себе спокойно от 3 тысяч евро и ездте, в чем проблема нищеброды?
Укр бидло Показати IP 25 Листопада 2018 16:06
Я бачу що одні і ті самі коментарі пишуть ідіть ж*п. Або на роботу і платіть порошенкові срак лизи
Кех Показати IP 25 Листопада 2018 17:16
Гнати нах...р назад в Польшу те г*мно на колесах, вже засмерділи весь Луцьк тим лахом , а полякам тільки й добре не треба ті куски г*мна у себе тримати і екологію портити.
Шина Показати IP 25 Листопада 2018 17:21
Проблема в тому, що в них відсутні на руках правоустановлюючі документи, що передбачають перехід права власності. А їхати до Європи і шукати власників – компанії чи фізичних осіб – ніхто не буде. Відповідно, ці авто доведеться здати на металобрухт.Але коли купляли такі машини то не думали що махлюють. Думали, що самі розумні і хитрі
Сергій Показати IP 25 Листопада 2018 17:23
розігнати всіх і заставити негайно сплатити податки
Вася Показати IP 25 Листопада 2018 17:38
І в маршрутках треба зробити проїзд 20грн,а то ніщеброди їздять, хай пішком ходять кому дорого!
вадос Показати IP 25 Листопада 2018 17:40
люди не мерзніть нічого недобєтесь .
Міша Показати IP 25 Листопада 2018 20:54
А ви вкурсі,що на українське авто тоже є тепер податок 40000 в рік.... Тепер побачим як ви будете...автобусом їздити
міша Показати IP 25 Листопада 2018 22:08
може євробляхи і незовсім законні но держава це допускала багато років і всіх це влаштовувало а тепер раз два і є дибільний закон. Люди що за бред ви пишете один проти одного захищаючи владу вас що вона влаштовує ціни на газ наші зарплати і перелік можна продовжувати. Головний +Євроблях це реальна ціна! А Євробляхарі боряться не тільки за своє авто а за доступне розмитнення! Багато хто має має укр номери і боїться щоб вони не подорожчали але люди зрозумійте що це нормальна практика що завтра наприклад машина 2003 року стане коштувати 2000$ але добавивши ще 2 ти можна буде купити машину 10 року це повинно нарешті змінитися рано чи пізно. перестаньте гадити один одного і зрозумійте нарешті хто ворог і хто насправді заробляє!
міша Показати IP 25 Листопада 2018 22:44
може євробляхи і незовсім законні но держава це допускала багато років і всіх це влаштовувало а тепер раз два і є дибільний закон. Люди що за бред ви пишете один проти одного захищаючи владу вас що вона влаштовує ціни на газ наші зарплати і перелік можна продовжувати. Головний +Євроблях це реальна ціна! А Євробляхарі боряться не тільки за своє авто а за доступне розмитнення! Багато хто має має укр номери і боїться щоб вони не подорожчали але люди зрозумійте що це нормальна практика що завтра наприклад машина 2003 року стане коштувати 2000$ але добавивши ще 2 ти можна буде купити машину 10 року це повинно нарешті змінитися рано чи пізно. перестаньте гадити один одного і зрозумійте нарешті хто ворог і хто насправді заробля
Тут Показати IP 25 Листопада 2018 22:49
Автобуси пропускали. Не пишіть брехні...
правий Показати IP 25 Листопада 2018 23:53
тут коментарії ботів пороха
Вася Показати IP 26 Листопада 2018 00:33
ХА-ХА-ХА
Сусід Показати IP 26 Листопада 2018 09:17
Почитайте добре закон, то й самі вийдете на протест, бо там введено щорічний податок на ВСі машини старші за 5 років ( заплатити за свою машину на укр номерах щорічно до 40000 тисяч гривень- тоді поспілкуємося).
123 Показати IP 26 Листопада 2018 09:21
В'їхати в Україну не можна було ще з обіду 24 листопада. А як розмитнити авто митники і самі не знають, бо їм не прийшли інструкції. То як євробляхарі можуть це зробити навіть якщо дуже хочуть?