USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

В Ужгороді 12-річна дівчинка померла після лікування у стоматологічній клініці

Сьогодні 17:31
В Ужгороді встановлюються обставини смерті 12-річної дівчинки після лікування у приватній стоматологічній клініці.

Про це повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

«За попередньою інформацією, дитина отримала анафілактичний шок після введення їй наркозу на прийомі у лікаря-стоматолога. 12-річну дівчинку доставили до місцевої лікарні каретою швидкої допомоги з однієї з приватних клінік Ужгорода 5 січня. Відтоді вона протягом дев’яти днів перебувала у стані коми в реанімаційному відділенні», – йдеться в повідомленні.

За процесуального керівництва Ужгородської окружної прокуратури встановлюються всі обставини загибелі дитини. Наразі тривають першочергові слідчі дії.

Як повідомляють в прокуратурі, попередня правова кваліфікація у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 115 та ч. 2 ст. 140 КК України (Умисне вбивство та невиконання або неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником, що спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 2
дитятко Показати IP Сьогодні 17:47
нi про що
Стоматолог Показати IP Сьогодні 17:52
Скажіть, будь ласка, журналісти, навіщо ви так викривляєте суть події й формуєте у суспільства хибне уявлення про те, що сталося? У повідомленнях звучить фраза «після лікування у стоматолога», ніби трагедія виникла внаслідок пломби, коронки чи будь-якої іншої стоматологічної маніпуляції. Але ж це не відповідає реальності. Дитина зазнала анафілактичного шоку після введення анестезії, яку вводив лікар-анестезіолог, а не через сам факт стоматологічного лікування. Анафілаксія — це системна, непередбачувана реакція організму на лікарський препарат, і вона може виникнути будь-де: у стоматології, у хірургії, в терапевта, у кабінеті щеплень, у будь-якій лікарні світу. Та ж сама анестезія могла бути введена під час апендектомії, МРТ під седацією чи будь-якої іншої процедури — і ризик анафілактичного шоку був би тим самим. Але з якихось причин у заголовках ви робите акцент саме на «стоматологові», створюючи враження, що причиною трагедії є пломба, бормашина чи крісло, а не фармакологічна реакція організму. Чи усвідомлюєте ви, що таким формулюванням ви не просто інформуєте — ви дезінформуєте і сієте страх серед батьків та пацієнтів, дискредитуючи цілу галузь медицини? Трагедія цієї дитини — це біль і горе, яке заслуговує на правду, а не на гучні, але перекручені заголовки. Якщо ви прагнете справедливості, то називайте речі своїми іменами: це випадок важкої медикаментозної реакції, а не «смерть від стоматологічного лікування». Правда має значення. Особливо тоді, коли йдеться про життя і смерть.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus