USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Вакцинація – благо чи небезпека: роз'яснення лікарки з Луцька

13 Січня 2020 08:00
У світі за останні 20 років став популярним рух антивакцинаторів. Це батьки, які відмовляються вакцинувати своїх дітей. Вони називають різноманітні причини: від низької якості препаратів до теорій змов. Більшість фахівців переконують у небезпечності такої позиції, але можна знайти й багато, на перший погляд, переконливих аргументів «за». Проблема ж полягає у нездатності людей, які не мають відповідної освіти, відрізнити справжні аргументи від гучних, але фейкових закидів проти вакцинації.

Про це розповіла сімейна лікарка, представниця ГО «Батьки за вакцинацію» Мар’яна Дмитрук, пише Район.Луцьк.

Якість перш за все

Перш ніж потрапити на ринок, вакцина проходить досить довгий і складний шлях перевірок та дослідження. Дослідження ефективності проводять в кілька етапів, зокрема на тваринах, а згодом на контрольній групі людей. Після виходу на ринок вакцину продовжують перевіряти протягом усього періоду її використання для покращення рецептури та внесення коректив у календар щеплень. Кожна вакцина також отримує спеціальний сертифікат якості в лабораторіях ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я). В Україні теж є спеціальні лабораторії, які контролюють поставки вакцин (офіційний сайт https://dec.gov.ua, на якому можна перевірити препарати)).

Довіряй, але перевіряй

Навіть коли вакцина пройшла всі можливі перевірки, вона все ж може зіпсуватися через неправильне транспортування або зберігання. Безпечна вона, чи ні, можна легко перевірити без спеціальних пристроїв, адже для таких випадків на упаковці вакцини є спеціальні кольорові індикатори. На ампулі з вакциною є кружок із квадратом всередині різних кольорів. Якщо вакцина зберігалася правильно, кружок має бути темніший. Таким простим способом можна вберегти свою дитину від зіпсованої вакцини.

Європейська та українська вакцинація: у чому різниця?

В Україні є 10 обов’язкових вакцин, які оплачує держава, а більшість європейських країн має 16. Така різниця зумовлена наявністю так званого колективного імунітету в Європі. Тобто, країна має колективний імунітет, якщо більше 90% громадян щеплювалися. Тому, для європейської країни 16 вакцин є нормальною практикою, бо ними вакцинуються майже всі жителі. В Україні рівень вакцинації становить близько 60%, тож для держави придбання великої кількості вакцин, якими не будуть користуватися, є даремною тратою коштів. Але більшість вакцин все одно доступні у вільному продажі, хоч і не є обов’язковими.

Індійська вакцина

За словами сімейної лікарки Мар’яни Дмитрук, індійська вакцина має всі ті ж самі сертифікати якості, що й європейська. Найбільший завод з виготовлення вакцин знаходиться якраз в Індії і є джерелом найновіших препаратів. Єдина різниця між індійськими та європейськими вакцинами у складі: перша є цільноклітинною, а друга ацелюлярною. Тобто, цільноклітинна індійська вакцина у європейців з колективним імунітетом викликатиме гострішу місцеву реакцію, тому вони користуються ацелюлярною. Для України ж цільноклітинна індійська підходить більше.

Ускладнення

Загалом ускладнення після вакцинації є передбачені та непередбачені. Передбачені – це ті, які є нормальною реакцією на становлення імунітету, такі як свербіння, набряки, біль. Непередбачені ускладнення, або несприятливі події після імунізації (НППІ), зазвичай виникають через різні фактори. Наприклад, недотримання календаря щеплень, порушення у процесі вакцинації, індивідуальні особливості організму або все разом. Дуже мала ймовірність, що причина важких ускладнень буде у самій вакцині. Всю інформацію про перелік НППІ та останні випадки можна знайти на сайті, згаданому вище.

Медсестра Юлія Нагайчук детальніше розповіла про сам процес введення ін’єкції дітям та дала поради батькам щодо поведінки у кабінеті щеплення. Спікерка також наочно продемонструвала, як правильно тримати дитину під час ін’єкції.

З питань присутніх на зустрічі мам можна було зрозуміти, що дехто з них досить скептично ставиться до слів фахівців. Також лунали тези масово поширені в інтернеті, але нічим не підтверджені. Спікерки їх спростували.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
Мама Показати IP 13 Січня 2020 10:58
Тоді чому медик, який дає вакцину дитині, не бере на себе відповідальність за наслідки, а всю відповідальність складають на батьків.
Віктор до Мама Показати IP 13 Січня 2020 11:40
А ви те саме проситимете, як не дай Боже, доведеться на операцію лягати? вимагатимете гарантій від лікаря, чи погодитесь на все, аби він вас рятував? хоча будь-яка операція це теж страшенний ризик. Оте все мямління про ризики виникли від хорошого життя. жити є де, їсти є що, хворіють люди простудою, і ще там по дрібницях, ось і розслабилися. і епідемії, які косили людей сотнями тисяч, уже вважають якоюсь байкою і чимось неймовірним. Не віриться їм і у те,що епідемій зараз немає саме через відсоток провакцинованих людей, який іще не впав нижче допустимого мінімуму. але смисл розпинатися? таких людей нічого не переконає. так що час розсудить. тільки якщо антипрививочники праві - то постраждають одиниці на сотні тисяч прививок, у яких пішли побічні реакції. а якщо праві прихильники вакцинації, то тоді постраждають усі
Анонім до Віктор Показати IP 13 Січня 2020 12:23
Тим не менш, перевіряти на можливі алергічні реакції варто.
Анонім до Віктор Показати IP 13 Січня 2020 20:34
Так якщо робите прививку то чому вам боятися епідемії? У вас ж "імунітет"до захворювання від якого ви привиті.А якщо я взагалі не захворію на ту чи іншу хворобу від якоі прививаються ,а на прививку може бути непередбачувана реакція.,Хто мені буде виплачувати якусь компенсацію,так як за кордоном,тикнуть згодою в "одне місце"і залишишся при своїх інтересах..І поки існує "згода"або "відмова"в людей є вибір
Ярослав Показати IP 15 Січня 2020 06:26
Тут не зрозуміло в кого є освіта, чи то медики настільки тупі чи тупо брешуть. Візьміть хоча б " епідемію" дифтерії і вакцину АДС яка до імунітету проти дифтерії не має жодного відношення.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus