USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.20 39.40
  • PLN 9.71 9.93

Відстежують через мобільні додатки: як у світі борються з поширенням коронавірусу

31 Березня 2020 07:40
Різні країни світу нині ухвалюють закони та працюють над мобільними додатками, щоб ефективно боротися з поширенням коронавірусу. Зокрема, відстежують інфікованих і тих, хто з ними контактував.

Де технології вже працюють і за яких умов повідомляє ТСН.

Австрійські правоохоронці змушені розганяти тих, хто не дотримується карантину. Повідомлень про порушників понад півтисячі. Влада країни вже використовує анонімні дані користувачів одного з найбільших мобільних операторів, щоби відстежити, як рухаються люди. Нині чиновники разом із Червоним хрестом хочуть створити цілу систему, яка допомогла би зібрати інформацію про контакти пацієнта, в якого виявили коронавірус.

«Ми також проситимемо інфікованого погодитися зі збором даних про місцеперебування, які здебільшого використовуватимуть, щоби згадати, де він був, і з ким міг зустрітися», – каже Вероніка Ремішова, віцепрем’єр-міністерка з питань інформаційних технологій.

Словацькі урядовці також хочуть відстежувати контакти хворих за допомогою мобільних даних. У країні ціла дискусія, чи не порушує такий закон свободи громадян. Тож парламентарії вирішили обмежити збір даних – передавати їх лише з початку надзвичайного періоду і максимум до кінця року. Система от-от запрацює. Схожу хочуть запровадити і в Чехії, але там планують почекати до Великодня.

У світі майже 753 тисячі випадків коронавірусу. 36 тисяч людей померли і понад 158 тисяч – уже одужали. Зараз найшвидше хвороба поширюється в Сполучених Штатах. У Європі найбільший спалах COVID-19 продовжується в Іспанії та Італії.

В Ізраїлі діє інша система: десять хвилин перебування поряд з інфікованим і на телефон надходить повідомлення, що слід негайно ізолюватися. Така система вже діє в Ізраїлі. Поки що на місяць. За цей період влада планує оцінити, чи допомогло відстежування мобільних зупинити поширення вірусу.

Гонконг, Китай, Індія, Сингапур, Бельгія та Німеччина вже використовують мобільні дані для боротьби з вірусом. Приєднатися до списку хоче й Велика Британія. Там експерти системи охорони здоров’я нині працюють над спеціальним додатком. Серед варіантів, які розглядають, автоматичне сповіщення всіх, хто контактував із хворим, аби й вони два тижні були на ізоляції. Збір мобільних даних, кажуть експерти, має й недоліки. Зокрема, розробникам доведеться добряче попрацювати, аби захистити користувачів від витоку. Інша проблема – це аудиторія. Адже сучасні системи працюють для смартфонів, якими літні люди користуються менше.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus