USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Водій, камери та контролери: як слідкуватимуть за оплатою проїзду у транспорті Луцька

7 Листопада 2019 14:19
В управлінні транспорту і зв’язку Луцької міської ради розповіли, стільки ступенів контролю за оплатою проїзду існуватиме після запровадження електронного квитка у громадському транспорті міста.

Про це розповів начальник управління Володимир Степанов, пише «Конкурент».

Зі слів головного транспортника Луцька, передбачається триступеневий контроль.

«Перший ступінь – це водій. При посадці пасажирів він буде слідкувати за тим, щоб пасажир, проходячи біля валідатора, здійснив оплату. За результатами буде йти звуковий сигнал, а у водія буде монітор, який також показуватиме, що пройшла валідація», – розповів Володимир Степанов.

Також додав, що якщо у пасажира немає чим заплатити, то він має цю проблему вирішити або покинути транспортний засіб. До того ж, на початку запровадження безготівкової оплати проїзду можна буде у водіїв купити неперсоніфіковані картки за 50 гривень (35 гривень картка і 15 гривень – для оплати).

«Другий ступінь контролю будуть проводити працівники оператора. У салонах буде встановлюватися відеоспостереження і якщо не було відмітки про те, що відбулася оплата від пасажира, то камера буде його фотографувати. Далі цю інформацію оператор буде надавати перевізнику (власнику транспортного засобу) для вжиття заходів», – пояснив начальник управління транспорту.

Також чітко пояснив, яким буде останній ступінь контролю.

«Третій ступінь – це служба контролю, яка створюється на підприємстві ЛПЕ і буде створена по всіх перевізниках. Це будуть групи по два чоловіка, які ходитимуть із спеціальним обладнанням, матимуть у вигляді смартфону прилад, що зчитуватиме електронні квитки, збиратиме інформацію з карток, смартфонів (якщо проплата зі смартфона)», – зауважив Володимир Степанов.

Та описав процедуру контролю інспекторами.

«Процедура відбуватиметься так: два інспектори будуть заходити у транспортний засіб, проводитимуть своїм приладом по валідатору і блокуватиметься робота системи оплати. Далі вони перевірятимуть пасажирів шляхом проводження по електронному квитку. Одразу висвічуватиметься інформація про оплату чи її відсутність. Інформація про неоплату у режимі онлайн передаватиметься на сервіс. Не буде такого, що виявили когось без квитка, і не склали адмінпротокол. При здачі зміни інспектор має здати суму еквівалентну виявленим порушникам», – розповів начальник управління.

Також нагадав, що при виявленні порушника – штраф 20-кратний від вартості проїзду і пасажир зобов’язаний зробити оплату.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Анонім Показати IP 7 Листопада 2019 14:46
Водіям видадуть новорічні маски собак. щоб гавкали на пасажирів і забували про дотримання ПДР. Якось не звично, що маршрутка буде їздити згідно ПДР.
Волинянин до Анонім Показати IP 7 Листопада 2019 22:00
Завдання водія керувати маршруткою чи тролейбусом і дотримуватись ПДР,а не слідкувати за пасажирами хто заплатив,а хто ні!Це справжній МАРАЗМ!За оплатою пасажирів мають слідкувати спеціально навчені люди-контролери!
здравомислячий до Анонім Показати IP 7 Листопада 2019 22:22
На рахунок пільгових категорій.Безкоштовний проїзд в громадському транспорті згідно з постановою 354 Кабінету Міністрів України від 17.05.1993р.мають пільгові категорії з предявленням водієві чи контролеру відповідного посвідчення!Лише один єдиний документ який надає безплатний пільговий проїзд для його власника є ПОСВІДЧЕННЯ!І лише посвідчення і ніяка картка не може замінити посвідчення.Для нашої міської влади це не закон.Що хочуть те і роблять!А тепер що виходить?Що власник посвідчення не зможе проїхати в транспорті без цієї пластикової картки?А як для іногородніх людей,які мешкають за Луцьком,які мають не луцьку приписку і які мають посвідчення яке надає безкоштовного проїзду?З цим питанням я звернувся в ЦНАП.Там мені сказали що в такому разі вони повинні купувати ці пластикові картки і оплачувати свій проїзд!Це вже справжній НОНСЕНС!Як таке може бути?Посвідчення діє по всій території України,а вже у Луцьку не діє!Оце то зробили покращення життя!Що це за дискримінація така?Мешканці Луцька мають право їздити безплатно по пільговому посвідчення,а жителі Луцького району (чи будь-якого іншого) вже не мають такого права і повинні платити за свій проїзд!Це справжній бєзпрєдєл!
Пасажир Показати IP 7 Листопада 2019 14:54
Прикольно з фото))) І що вони з ним будуть робити? Створить базу злісних неплатникіа Луцька?
Лучанка до Пасажир Показати IP 7 Листопада 2019 16:05
Як по фотографії можна буде встановити особу "зайця" та ще й стягнути з нього штраф???? Дурня.
Хм Показати IP 7 Листопада 2019 14:58
От як за два дні 40 терміналів зможе забезпечити людей картками, в нас як мінімум 100000 тисяч людей піде їх купляти Зараз ви кажете що з суботи буде все працювати. А якщо в суботу знову збій? Влада схаменіться, відкладіть на тиждень впровадження цього.
Не до Хм Показати IP 7 Листопада 2019 16:43
на тиждень, а на початок наступного місяця, на 1 грудня - здебільшого всі, плюс- мінус, знають скільки витрачають за проїзд за місяць, от щоб і поповнили собі на місяць ті картки і змогли проконтролювати витрати(я особисто із принципу фіксувати кожну поїздку, хоч з блокнотом і ручкою) Чи обов"язково ажіотаж і хаос створювати, ніби горить комусь з тим 11 листопада?
Лучанка Показати IP 7 Листопада 2019 15:55
Спочатку треба було оновити тролейбусний парк, а не на тролейбуси 1982-1986рр.встановлювати валідатори. Це марнотрацтво!!!!.
42 до Лучанка Показати IP 7 Листопада 2019 16:07
І проїзд в маршутках зробити по 20 гривень!
Лучанин Показати IP 7 Листопада 2019 16:36
Водію треба вести тролейбус згідно ПДР!! А від кількості зайців йому не холодно ні жаркр!
пригадую Показати IP 7 Листопада 2019 17:24
Коли маршрутки перестали ставати "на вимогу" теж був шум-гам, а зараз ніхто й не згадує. Люди "по хорошому" не вчаться. Тільки "через палку" (штраф). Це стосується не тільки лучан чи українців. Звикнуть й до карток і до відео і контролю.
Українець Показати IP 7 Листопада 2019 17:59
Нічого цього не буде в найближчий час.Хто відповідатиме-прізвище,посада,обовязки і відповідальність особи,громада не "спи".Сьогодні не працюють термінали і таке враження,що вони "ліві".2020 рік,а оплата тільки готівкою.
скептик Показати IP 7 Листопада 2019 18:12
ПИТАННЯ НА ЗАСИПКУ: яким чином пасажир зможе проконтролювати і ДОВЕСТИ, скільки грошей знято з його картки ? 6 гривень, 7,50 чи 9,50 гривень
вчорашній день Показати IP 7 Листопада 2019 19:55
В Києві оплата в метро банківською карткою, думаю це й дешевше і сучасніше.
Патріот до вчорашній день Показати IP 7 Листопада 2019 21:52
По перше ми живемо не в Києві,по друге оплата карткою не в автобусі і маршрутці,а лише в метро!-В нас метра нема!По третє-яке дешевше?Про що ви пишете?Уважніше прочитайте в статті.Даєте водієві 50 і купуєте картку.Сама картка коштує 35грн.і 15грн. на 2 поїздки.Розділіть 15грн. на 2 і вийде вартість однієї поїздки аж ніяк не 6грн.як зараз-а виходить-7.50.То про яке дешевше ви пишете?Навпаки!Дорожче!А на рахунок сучасності то ви праві-це справді сучасно,але дорожче!Все робиться для людей!
Анонім Показати IP 7 Листопада 2019 23:04
В Києві карткою можна розрахуватись і в тролейбусі , і в трамваї, і в метро. А цікаво те, що при оплаті карткою проїзд вартує 6,5 грн, а при оплаті готівкою купуючи талончик вартість проїзду становить 8 грн. Тобто картка є оптовою купівлею проїздів і тому дешевшим є проїзд по картці. А в нас чомусь получиться оплачувати карткою дорого. Ще й за саму картку треба заплатити...
Борис Показати IP 8 Листопада 2019 10:00
Треба було оновити тролейбусний парк,та заминити контактну мережу єлектротранспорту.Луцьку не вистачає 50 нових тролейбусів ,також треба відкоригувати деякі маршрути ,наприклад № 5 по Б.Хмельницького -вул.Глушець -вул.Паркова -пр-т Волі.