Вперше з 2022 року в чотирьох районах Волині будуть розкидати вакцину від сказу
![](/resize/450x269/r/files/news/2024/05-22/383031/4a072a6626ec2737.jpg)
Вперше від початку повномасштабної війни в усіх чотирьох районах на Волині будуть розкидати приманки з вакциною від сказу диких тварин.
Про це Суспільному розповів головний спеціаліст обласного управління безпечності харчових продуктів та ветмедицини Сергій Войтюк. З його слів, у 2022 році на Волині вакцину від сказу не розкладали, торік це робили лише в Луцькому районі.
На Волинь привезли 93 тисячі 300 доз вакцини. До повномасштабної війни брикети з препаратом розкидали з літаків, зараз це роблять вручну.
«Тоді достатньо було, щоб в літаку була одна людина, а зараз нам треба, як кажуть, для всієї області 715 людей», – каже Сергій Войтюк.Нині стартувала весняна кампанія вакцинації, планують розкидати орієнтовно 376 тисяч доз вакцини. Запланована також осіння кампанія. Зі слів головного спеціаліста, випадків сказу диких тварин в області побільшало. Торік зареєстрували 57 випадків, від початку 2024-го – 17.Принада із вакциною для тварин має форму брикета зі змеленого м’ясо-кісткового борошна. Держпродспоживслужба просить волинян не підіймати з землі принади і не переносити їх в інше місце.
Читати ще: Через кошеня зі сказом у волинській громаді вакцинували понад 200 тварин
22 травня вакцину розкидали у Торчинській громаді. Ветеринарам і працівникам Держпродспоживслужби допомагали місцеві жителі. Принади розкладають за кожні 200 метрів неподалік сіл і біля лісу, де можуть бігати лисиці.«Дуже багато розвелося лисиць, бо відстрілювати не можна, тому кладемо вакцину, вони її з’їдають. Кладемо у темне місце, вони її знаходять, бо гарно пахне», – говорить лікарка ветмедицини Луцького району Ілона Косюр. З її слів, імунізація тварини після отримання вакцини наступає через 7-14 днів.
Як додав головний спеціаліст обласного управління безпечності харчових продуктів та ветмедицини, наступну партію вакцини в області отримають 28 травня.
Читати ще: У селі на Волині виявили хворого на сказ кота
Сказ – це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це Суспільному розповів головний спеціаліст обласного управління безпечності харчових продуктів та ветмедицини Сергій Войтюк. З його слів, у 2022 році на Волині вакцину від сказу не розкладали, торік це робили лише в Луцькому районі.
На Волинь привезли 93 тисячі 300 доз вакцини. До повномасштабної війни брикети з препаратом розкидали з літаків, зараз це роблять вручну.
«Тоді достатньо було, щоб в літаку була одна людина, а зараз нам треба, як кажуть, для всієї області 715 людей», – каже Сергій Войтюк.Нині стартувала весняна кампанія вакцинації, планують розкидати орієнтовно 376 тисяч доз вакцини. Запланована також осіння кампанія. Зі слів головного спеціаліста, випадків сказу диких тварин в області побільшало. Торік зареєстрували 57 випадків, від початку 2024-го – 17.Принада із вакциною для тварин має форму брикета зі змеленого м’ясо-кісткового борошна. Держпродспоживслужба просить волинян не підіймати з землі принади і не переносити їх в інше місце.
Читати ще: Через кошеня зі сказом у волинській громаді вакцинували понад 200 тварин
22 травня вакцину розкидали у Торчинській громаді. Ветеринарам і працівникам Держпродспоживслужби допомагали місцеві жителі. Принади розкладають за кожні 200 метрів неподалік сіл і біля лісу, де можуть бігати лисиці.«Дуже багато розвелося лисиць, бо відстрілювати не можна, тому кладемо вакцину, вони її з’їдають. Кладемо у темне місце, вони її знаходять, бо гарно пахне», – говорить лікарка ветмедицини Луцького району Ілона Косюр. З її слів, імунізація тварини після отримання вакцини наступає через 7-14 днів.
Як додав головний спеціаліст обласного управління безпечності харчових продуктів та ветмедицини, наступну партію вакцини в області отримають 28 травня.
Читати ще: У селі на Волині виявили хворого на сказ кота
Сказ – це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.