USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.75 9.90

Як і коли жінкам ставати на військовий облік: які документи потрібні

23 Грудня 2021 18:31
Міноборони пояснило процедуру, як жінкам ставати на військовий облік. Процес схожий до того, як на службу беруть чоловіків, але відрізняється тим, що жінок кликатимуть не всіх.

Про це повідомляє 24 канал.

До армії призиватимуть лише жінок із певних професій. Про це заявив начальник Київського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки Валерій Куценко.

Які документи потрібні

Протягом 2022 року жінка пише заяву до місцевого військкомату.

Окрім цього, пакет документів складає: копії і оригінали паспорту; ідентифікаційний код; свідоцтво про одруження; свідоцтво про народження дітей; документ про закінчення навчання; довідки з роботи.

Якою буде процедура

Військкомат вивчає документи. Фахівці вивчають, чи входить довідка з місця роботи до переліку «військовозобов’язаних» жіночих професій.

Тоді комісія вирішує, чи ставити жінку на військовий облік, і направляє її на медкомісію за місцем проживання.

Чиновник запевняє, що на облік братимуть не всіх. Адже професія не є визначним критерієм. Будуть зважати ще на вік та стан здоров’я.

У Міноборони наголосили, що вже минуло 6 хвиль мобілізацій, за яких призвали 200 тисяч людей. Жодна жінка без її згоди на цю службу не потрапила.

Чому жінок братимуть до армії

17 грудня 2021 року став чинним перелік спеціальностей та професій жінок, яких беруть на облік військовозобов’язаних. Міноборони затвердило цей перелік наказом ще від 11 жовтня 2021 року. Він охоплює сотні спеціальностей та професій.​

Стати на військовий облік буде обов’язково для: журналісток, операторок, піарниць, видавчинь, бібліотекарок, перекладачок, медиків та ветеринарок, аналітикинь, фінансисток, науковиць, менеджерок різного типу.

У Міноборони запевняли, що до кінця 2022 року не каратимуть жінок, які не стануть на військовий облік. Їхнім роботодавцям наразі теж нічого не загрожує.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
Історія Показати IP 23 Грудня 2021 19:10
Щось дивний перелік професій.
Анонім Показати IP 23 Грудня 2021 19:18
Піарниць аналітикинь менеджерок
1+1 Показати IP 23 Грудня 2021 19:27
Деградація
123 до 1+1 Показати IP 23 Грудня 2021 22:02
повна
ВІРУС Показати IP 23 Грудня 2021 19:51
А ЦЫГАНОК ЗАБУЛИ?
Олександр Показати IP 23 Грудня 2021 20:00
ПРАВИЛЬНО ВСІХ В БЛІНДАЖІ А ТО У ХЛОПЦІВ ТАМ ВЖЕ МОЗОЛІ НА ДОЛОНЯХ.
Анонімний Анонім Показати IP 23 Грудня 2021 20:27
Вже стоїть величезна черга із бажаючих стати на облік...блін, ну...ви серйозно??? Аааааа, тож скоро 1 квітня)))
Лучанин до Анонімний Анонім Показати IP 23 Грудня 2021 21:48
У чоловіків ніхто не питає, бажають чи ні. А рівноправ'я, воно таке. Звичайно, всі борчині за статеву рівність віддають перевагу волати про нижчу середню зарплатню одних порівняно з іншими. Але "прогрес" іде, вже не сховаєшся. Тому - вітаємо за кермом фур, на будівництвах, у забоях шахт, окопах)
Лучанка Т до Лучанин Показати IP 27 Грудня 2021 11:09
А , хіба, у жінок спитали? Емансипацію придумали самі чоловіки, щоб зняти з себе левову частку відповідальності.
Зе Ленка Показати IP 23 Грудня 2021 21:02
А размеры фото пелотки в сантиметрах или дюймах?
Ано німка до Зе Ленка Показати IP 24 Грудня 2021 03:23
У кого поперечка, то будуть доплачувати?
Дідо Показати IP 23 Грудня 2021 21:05
І щеплення від ковіду не треба, га?
Анонім Показати IP 23 Грудня 2021 21:15
"У Міноборони запевняли, що до кінця 2022 року не каратимуть жінок, які не стануть на військовий облік. Їхнім роботодавцям наразі теж нічого не загрожує"....на словах....між тим в нормативних актах прописані два штрафи
Я Показати IP 24 Грудня 2021 06:47
Протягом 2022 року жінка пише заяву до місцевого військкомату - на ?????? Щоб потім сказати - це ж вона сама хотіла...ага..
Клоуны Показати IP 24 Грудня 2021 07:05
Еще детей осталось мобилизовать, и будет самый настоящий Третий Рейх образца 1945-го
Система нагород Показати IP 24 Грудня 2021 08:34
Кожен, хто вважає себе героєм, має право н нагороди. Їх можна робити самому. Кришечки з пляшок на дротику від шампанського або вирізати із банки пива або...
Анонім Показати IP 24 Грудня 2021 08:53
Президент, який тікав від повісток в армію ,хоче, щоб жінки служили. А самому слабо? А оті всі кварталівці, вони всі служили?
Богдан Показати IP 24 Грудня 2021 10:56
У нас половину жінок не працюють, або працюють неофіційно, або по "заграницям" , то їх не загребуть?
В. Показати IP 24 Грудня 2021 11:36
Просто очень надо ппж